Strona głównaStyl życiaW całej Polsce ruszyły bezpłatne treningi nordic walking

W całej Polsce ruszyły bezpłatne treningi nordic walking

Dziś, 14 maja w 31 lokalizacjach w całej Polsce ruszyły bezpłatne, otwarte treningi nordic walking pod nazwą "Nordic Walking na Receptę" w ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku. Zajęcia będą odbywać się regularnie w każdy wtorek przez 16 tygodni. Trenerzy z Polskiej Federacji Nordic Walking po raz czwarty poprowadzą grupy miłośników nordic walking po najciekawszych trasach we wszystkich województwach.
W całej Polsce ruszyły bezpłatne treningi nordic walking [Fot. ladysuzi - Fotolia.com] Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku to ogólnopolska akcja, której celem jest popularyzowanie aktywnego i zdrowego . W jej ramach, od kilku lat w sezonie wiosenno-letnim w całej Polsce organizowane są bezpłatne treningi “Nordic Walking na Receptę”. W tym roku zajęcia startują już 14 maja i odbędą się w ponad 30 miejscowościach, we wszystkich regionach Polski.

Wspólne treningi w ramach IV edycji Akademii Zdrowia, będą odbywać się cyklicznie przez 16 tygodni, aż do 27 sierpnia. Certyfikowani trenerzy z Polskiej Federacji Nordic Walking podczas grupowych zajęć na świeżym powietrzu, zaprezentują uczestnikom podstawowe techniki i będą czuwać nad poprawnym wykonywaniem ćwiczeń. W każdy wtorek o godzinie 18.00 poprowadzą trwające godzinę treningi, poprzedzone krótką rozgrzewką. Udział w nich może wziąć każdy bez względu na wiek, czy doświadczenie.

Szczegółowe informacje o treningach, ich lokalizacji i terminach znaleźć można na .

Akademia Zdrowia organizowana jest już po raz czwarty. Tylko w ubiegłym roku na bezpłatnych zajęciach trenowało w całej Polsce ponad 35,5 tys. osób, które przeszły wspólnie ponad 175 tysięcy kilometrów. Treningi są przeznaczone dla wszystkich, którzy uprawiają nordic walking lub chcą dopiero rozpoczać przygodę “z kijami”. Podczas zajęć uczestnicy poznają prawidłową technikę marszu oraz mogą dowiedzieć się, jak dobierać sprzęt i ubiór do ćwiczeń.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Umierać po ludzku
  • eGospodarka.pl
  • EWST.pl
  • Oferty pracy