Strona głównaStyl życiaWalk4Life. Zdobądź swój biegun razem z Markiem Kamińskim

Walk4Life. Zdobądź swój biegun razem z Markiem Kamińskim

Od 1996 roku pomaga w pokonywaniu barier i realizacji marzeń. Poprzez działania swojej fundacji prowadzi projekty charytatywne, ekologiczne i edukacyjne. Marek Kamiński, bo o nim to mowa, realizuje obecnie swój najnowszy projekt – Walk4Life!
Walk4Life. Zdobądź swój biegun razem z Markiem Kamińskim [Fot. materiały prasowe] Projekt Walk4Life opiera się o autorską metodologię „Biegun” Marka Kamińskiego, którą opracował w trakcie swoich licznych podróży. Metodologia zawarta została w 10 punktach, które mają nauczyć uczestników programu jak określać i realizować własne cele, pokonywać trudności oraz spełniać marzenia. Program zawiera również treści dotyczące zdrowego odżywiania, oraz , metody codziennej aktywności sposoby opisujące jak czerpać radość z życia. Program doceniony został przez Ministerstwo Zdrowia, które postanowiło zaangażować się w projekt ze strony finansowej. Walk4Life swoimi założeniami wpisuje się w postanowienia Narodowego Programu Zdrowia, który zakłada poprawę stanu zdrowia społeczeństwa w tym osób starszych. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, a oprócz podstawowych założeń dla uczestników przewidziany został także konkurs w ramach, którego uczestnicy mają szansę wygrać podróż z Markiem Kamińskim na jedną z jego wypraw lub nagrodę pocieszenia w postaci smartwatcha.

Projekt organizowany jest przez Fundację Marka Kamińskiego, finansowany w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 – 2020.

Zapisy do projektu trwają do 10 grudnia 2018r. Rejestrować można się poprzez wypełnienie formularza online dostępnego na oficjalnej stronie internetowej projektu: . Sam projekt rozpoczyna się w styczniu 2019 roku i planowo potrwa do końca 2020 roku.

Marek Kamiński? Kto to taki?

Marek Kamiński jest polskim polarnikiem, podróżnikiem i przedsiębiorcą. Na swoim koncie ma wiele wypraw polarnych oraz wysokogórskich, a także rejsy oceaniczne i eksploracje niedostępnych rejonów Afryki i Ameryki Południowej. Jego największym sukcesem uznaje się fakt, iż 27 grudnia 1995 roku jako pierwszy polarnik na świecie w ciągu jednego roku, bez dodatkowej pomocy, został zdobywcą obu biegunów. Jako pierwszy na świecie doszedł na nartach w ciągu tego samego roku na oba bieguny – północny w maju (wraz z Wojciechem Moskalem), a południowy w grudniu (samotnie). W 2004 r. pokonał tę samą drogę z niepełnosprawnym Jankiem Melą. W 2015 r. przeszedł pieszo Drogę św. Jakuba do Santiago de Compostella w Hiszpanii, ok. 4 tys. km – wyruszył z Królewca, spod grobu Kanta. W październiku 2017 r. odbył 200-kilometrową pieszą wędrówkę wokół Tatr – bez pozostawiania za sobą śmieci. Projekt ten (No Trace Tatra) był wstępem do wyprawy elektrycznym autem do Japonii – No Trace Expedition.

Na dzień dzisiejszy Pan Kamiński skupia się na działaniach prospołecznych organizowanych w ramach własnej fundacji, wśród których wymienić można m.in. opisany w tym artykule projekt Walk4Life.

Fundacja Marka Kamińskiego

Fundacja Marka Kamińskiego od 1996 roku pomaga chorym dzieciom i młodzieży w pokonywaniu barier i realizacji marzeń. Organizuje m.in. warsztaty rozwoju osobistego, przeprowadza program szkolenia Trenerów Metody Biegun, organizuje obozy i wyprawy dla dzieci dotkniętych przez los i dzieci w dobrej sytuacji życiowej. Seniorom fundacja organizuje różnego rodzaju fundusze przeznaczone na , niezbędny sprzęt medyczny, jak również udziela wsparcia organizacyjnego, technicznego i instruktażowego dla uczestników wypraw.

Obecnym celem Fundacji jest zaangażowanie jak największej ilości osób w projekt, dzięki czemu będą w stanie osiągnąć swój osobisty sukces i pokażą na własnym przykładzie jak cieszyć się życiem w każdym wieku i każdej sytuacji życiowej.

Zachęcamy do aktywnego udziału w projekcie

Na zakończenie, chcielibyśmy jeszcze raz najserdeczniej zaprosić wszystkich zainteresowanych, a w szczególności seniorów, do wzięcia udziału w projekcie Walk4Life. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: .
Pragniemy również poinformować, iż akcja została objęta przez nasz serwis patronatem medialnym.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Kosciol.pl
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy