Strona głównaStyl życiaWigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2014

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2014

W pierwszą niedzielę Adwentu po raz kolejny rozpocznie się ekumeniczna akcja "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". W katolickich, prawosławnych i protestanckich kościołach można będzie kupić świece, z których dochód przeznaczony jest na pomoc najuboższym dzieciom.
fot. CaritasŚwieca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jest symbolem pamięci o najsłabszych, potrzebujących naszej pomocy i uwagi. Świeca ta symbolicznie stawiana jest czasem podczas Wigilii na oczekującym na ubogiego, nieznajomego, wędrowca. Pierwsze świece Caritas zapłonęły na polskich stołach w 1993 roku. Pierwsza akcja wigilijna realizowana była w kilku zaledwie diecezjach. W 1994 roku świece płonęły już na stołach wigilijnych w całej Polsce. Od 2000 roku Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jest wspólnym, ekumenicznym dziełem tworzonym przez Caritas Kościoła Katolickiego, Diakonię Kościoła Ewangelickiego i Eleos Polskiego Kościoła Autokefalicznego. W rozprowadzono ponad 3 miliony świec.

Według najnowszego raportu UNICEF, przedstawionego w dniu 28 października 2014 roku prawie 1,3 miliona w Polsce jest pozbawionych dostępu do podstawowych dóbr niezbędnych do ich rozwoju, a ponad milion dzieci żyje w ubóstwie.

tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem "Dziecko sercem rodziny". Organizatorzy podkreślają, że pomoc dziecku wpływa na sytuację całej rodziny, przywracając niejednokrotnie wiarę w drugiego człowieka i w lepszą przyszłość jeśli nie własną to dzieci, w których rodzice pokładają nadzieję.

Akcję można wesprzeć kupując wigilijną świecę Caritas, Diakonii lub Eleos, wysyłając SMS z hasłem POMAGAM na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub przez wpłatę na konto Caritas z dopiskiem WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X