Strona głównaStyl życiaWiosna 2020 - w tym roku bez radosnych powitań

Wiosna 2020 - w tym roku bez radosnych powitań

20 marca o godzinie 04:50 rozpoczęła się astronomiczna wiosna - Słońce przeszło ze znaku Ryb do znaku Barana. Dzisiaj przypada początek wiosny kalendarzowej.
Wiosna 2020 - w tym roku bez radosnych powitań Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego, co w przybliżeniu oznacza na półkuli północnej okres pomiędzy 21 marca a 22 czerwca (czasami daty te wypadają dzień wcześniej lub dzień później, a w roku przestępnym mogą być dodatkowo cofnięte o jeden dzień).

Podczas wiosny astronomicznej dzienna pora dnia jest dłuższa od pory nocnej, a ponadto z każdą kolejną dobą dnia przybywa, a nocy ubywa.

Za wiosnę klimatyczną przyjmuje się okres roku, w którym średnie dobowe temperatury powietrza wahają się pomiędzy 5 a 15°C.

Początek kalendarzowej to 21 marca i właśnie tego dnia najczęściej odbywają się wydarzenia i obrzędy związane z powitaniem długo wyczekiwanej wiosny i pożegnaniem (a raczej przepędzeniem) zimy. Niestety w tym roku wiosnę witać będziemy w bardzo ograniczony sposób - spowodowała odwłanie większości imprez związanych z tą tradycją.

Czas zimowy będzie obowiązywał jeszcze przez kilka dni - w ostatni weekend marca, w nocy soboty na niedzielę, z 28 na 29 marca, , przesuwając wskazówki zegarów o godzinę do przodu.

Z wiosną astronomiczną pożegnamy się 20 czerwca o godzinie 23:44, kiedy Słońce wejdzie w znak Raka rozpoczynając nową porę roku - lato. Miejmy nadzieję, że odbędzie się to w lepszych niż obecne okolicznościach.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Aktywni 50+
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy