Strona głównaStyl życiaWiosna! Nareszcie wiosna!

Wiosna! Nareszcie wiosna!

20 marca o godzinie 11:27 rozpoczęła się astronomiczna wiosna - Słońce przeszło ze znaku Ryb do znaku Barana. Dzień później przypada początek wiosny kalendarzowej.
Wiosna! Nareszcie wiosna! Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego, co w przybliżeniu oznacza na półkuli północnej okres pomiędzy 21 marca a 22 czerwca (czasami daty te wypadają dzień wcześniej lub dzień później, a w roku przestępnym mogą być dodatkowo cofnięte o jeden dzień).

Podczas wiosny astronomicznej dzienna pora dnia jest dłuższa od pory nocnej, a ponadto z każdą kolejną dobą dnia przybywa, a nocy ubywa.

Początek kalendarzowej to 21 marca i właśnie tego dnia najczęściej odbywają się wydarzenia i obrzędy związane z powitaniem długo wyczekiwanej wiosny i pożegnaniem (a raczej przepędzeniem) zimy.

Za wiosnę klimatyczną przyjmuje się okres roku, w którym średnie dobowe temperatury powietrza wahają się pomiędzy 5 a 15°C.

Czas zimowy będzie obowiązywał jeszcze przez kilka dni - w najbliższy weekend, w nocy soboty na niedzielę, z 25 na 26 marca, , przesuwając wskazówki zegarów o godzinę do przodu.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Akademia Pełni Życia
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X