Senior.pl - aktywni w każdym wieku

Strona głównaStyl życiaWymiana dowodu osobistego na ostatnią chwilę

Wymiana dowodu osobistego na ostatnią chwilę

W urzędach miejskich i gminnych w całym kraju okres poświąteczny nie należy do najspokojniejszych – tysiące Polaków na ostatnią chwilę odłożyło decyzję o wymianie starego dowodu osobistego na nowy. W niektórych miastach przed urzędniczymi okienkami stoją ogromne kolejki.
Wymiana starych dowodów tożsamości rozpoczęła się w 2001 roku, stare dokumenty – charakterystyczne zielone książeczki – stracą ważność już za trzy dni, 1 stycznia nowego roku. Wielu Polaków odłożyło konieczną wizytę w urzędzie na ostatnią chwilę. Jak podaje program 1 Polskiego Radia, w Warszawie wniosków o wydanie nowego dowodu osobistego nie złożyło aż 115 tysięcy mieszkańców stolicy.

Nie lepiej jest w innych miastach. W Poznaniu starych dokumentów nie wymieniło jeszcze 36 tysięcy mieszkańców. W Szczecinie spóźnialskich jest 20 tysięcy.

Kto nie otrzyma nowego dowodu osobistego przed 1 stycznia, a tak będzie w przypadku tych, którzy wnioski o wydanie nowego dokumentu złożyli w ostatnich tygodniach, ten może mieć problemy. Teoretycznie na spóźnialskich może zostać nałożona kara grzywny, ponieważ brak dowodu jest wykroczeniem. W praktyce jednak będzie zapewne inaczej – magistraty już zapowiedziały, że kar – przynajmniej na początku nowego roku - nie będzie.

Zobacz także

Jerzy Piątek / Polska.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Wynik dodawania (tylko niezalogowani):

TRZY + DZIEWIĘĆ =

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Użytkownicy senior.pl pytają

 • sajmon52@o2.pl:

  jak usunąć reklamy

  Proszę o pomoc w usunięciu reklam .Jestem początkującą  intarnautką i mam problem.
  jak tylko  otwieram komputer XP i wchodzę w jakąś stronę to zalewa mnie ogrom reklam tak,że wLasciwa strona jest prawie nieczytelna,usuwam ręcznie ale to nic nie daje,ściągnełam program  Adbok Plus  ale nie wiem czy ż...
  Pokaż pełną treść pytania ›

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Umierać po ludzku
 • Poradnik-zdrowia.pl
 • Sluchowisko.net
 • EWST.pl
 • Aktywni 50+
 • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X