Strona głównaStyl życiaZakorkowane polskie miasta. Najgorzej we Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu

Zakorkowane polskie miasta. Najgorzej we Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu

Wiosenna aura w teorii sprzyja kierowcom, którzy po zimie mają ochotę nieco szybciej przemieszczać się po mieście. Jak jednak jest w rzeczywistości? Czy wraz z przyjściem wiosny poprawia się sytuacja w centrach miast?
Zakorkowane polskie miasta. Najgorzej we Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu [© Kara - Fotolia.com] Lepsze poranki

Badanie objęło centra największych polskich aglomeracji. Mierzono średnie prędkości w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. Wyniki pokazały, że czas powrotów do domu wypada o wiele gorzej, niż poranne godziny szczytu. Ranki na drogach są zdecydowanie najlepsze dla kierowców w Katowicach, gdzie średnia prędkość wynosi od 43 km/h (2 km od centrum) do 49 km/h (5 km od centrum) oraz w Bydgoszczy – tam można przejechać przez śródmieście ze średnią prędkością nawet 39 km/h (do 5 km od centrum). W Łodzi i Warszawie w większym promieniu od serca miasta średnia prędkość przekroczyła 40 km/h. Najwolniejszymi miejscowościami w godzinach porannego szczytu w pierwszych tygodniach wiosny okazały się być: Poznań (średnie prędkości od 29 do 36 km/h), Kraków (od 28 do 35 km/h) oraz (od 29 do 36 km/h).

Popołudniowy szczyt


W porównaniu z porankiem, popołudniowe godziny szczytu przedstawiają się nieco gorzej. W żadnym mieście średnia prędkość nie osiągnęła chociażby 45 km/h. Najbliżej tego wyniku były Katowice, gdzie w dalszej odległości od śródmieścia można było przejechać ze średnią prędkością 43 km/h. W pozostałych miastach kierowcy na ogół nie mogli przekroczyć bariery 40 km/h. W ścisłym centrum najgorzej było w Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu (średnia prędkość w tych miastach to 25 km/h). Najszybszymi miastami okazały się być (ze średnią prędkością 39 km/h) oraz Gdańsk (średnio 34 km/h w ścisłym centrum).

Korkowo.pl

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Aktywni 50+
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy