Strona głównaStyl życiaZnajdź sobie hobby, a będziesz szczęśliwszy

Znajdź sobie hobby, a będziesz szczęśliwszy

Jeśli codzienna rutyna cię męczy i zniechęca, spróbuj znaleźć sobie hobby - badania wykazały, że możliwość regularnego angażowania się w zajęcia, które są postrzegane jako przyjemne, znacznie podnosi poziom zadowolenia z życia.
Znajdź sobie hobby, a będziesz szczęśliwszy [Fot. alekseyliss - Fotolia.com] Nawet jeśli wykonywana praca nie daje radości, można poprawić poziom odczuwania życiowej satysfakcji dzięki aktywności, które sprawia nam przyjemność. Tego sobie nie żałuj.

Hobby może być ciekawe i dające radość. I wcale nie rzeba mieć na nie specjalnych środków finansowych, trzeba po prostu umieć rozpoznać, co sprawia przyjemność, zwiększając . Jeśli masz taką pasję, to przenosisz pozytywną energię na inne sfery życia - i rodzinę, i pracę, mówią psycholodzy.

Z badań wynika, że ludzie poświecający czas na ulubione hobby są mniej i łatwiej im zachować w życiu równagę pomiędzy obowiązkami i przyjemnościami, więc deklarują wyższy poziom szczęścia niż inni. Poza tym hobby zwiększa , i poprawia stan emocjonalny.

Możliwości jest dużo. Możesz malować, jeśli masz ku temu zdolności i chęci, możesz zapisać się na kurs tańca, lub też zacząć spisywać wspomnienia. Jeśli nie masz artystycznej duszy - też pozostaje wiele opcji, spróbuj zaangażować się w jakieś treningi, mogą to być biegi, tai chi, wycieczki piesze, etc. W ten sposób poprawisz i stan zdrowia fizycznego, i psychicznego. Albo zacznij , a właściwie eksperymentować w kuchni - to pozwala się odprężyć i może dać ciekawe efekty kulinarne. Wreszcie, zacznij książki. Dzięki nim oderwiesz się od codzienności, rozwiniesz wyobraźnię, a poza tym zatopienie się w lekturze to dobry sposób na stres.

Wyniki badań opublikowano w Journal of Occupational and Organizational Psychology

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć