Strona głównaStyl życiaZrób coś dla siebie. 8 pomysłów na przełamanie rutyny

Zrób coś dla siebie. 8 pomysłów na przełamanie rutyny

Powodów do stresu nam nie brakuje, a codzienna rutyna nie sprzyja „odrywaniu się od rzeczywistości". Warto od czasu do czasu zmienić coś w planie dnia, a nawet tygodnia, by lepiej się poczuć. Potrzeba nam czegoś niestandardowego lub ekscytującego, by poprawić sobie nastrój. Oto, co warto czasami zrobić.
Zrób coś dla siebie. 8 pomysłów na przełamanie rutyny Podejmij się czegoś nowego. Może to być jednorazowa „odskocznia", a może zaangażujesz się w coś, co stanie się twoim nowym hobby. Przejrzyj te pomysły.
  1. Zwykle chodzisz do kina? Wybierz się do teatru lub filharmonii.
  2. Zapisz na lekcje tańca, czy . Ofert jest dziś bardzo dużo. Niemal na każdej większej siłowni jest szereg zajęć nie tylko związanych z klasycznymi treningami, ale aktywnościami na pograniczu i tańca lub ćwiczeń i sztuk walki. Na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.
  3. Zmień fryzurę. Pewnie od jakiegoś czasu obcinasz właosy w ten sam sposób i farbujesz na sprawdzony kolor. Podczas cokilkutygodniowej wizyty u fryzjera zapytaj jednak czy ma dla ciebie jakieś inne propozycje. Może się okazać, że w innym uczesaniu poczujesz się jeszcze lepiej.
  4. Wyjdź na . To nam się niemal nigdy nie zdarza. Obiad czy kolacja na mieście nie jest niczym ekstrawaganckim, ale śniadanie zawsze jadamy w domu. Raz zrób inaczej. Wyjdź rano z rodziną lub umów się z przyjaciółmi na poranny posiłek. Wiele cukierni, kawiarni, restauracji ma swojej ofercie śniadaniowe menu.
  5. Wybierz się na masaż. Zafunduj sobie masowanie z elementami aromaterapii. Czekolada, miód, czy aromatyczne olejki to powszechne produkty wykorzystywane w , pozwolą ci jeszcze inetensywniej odczuwać zabieg.
  6. Zwiedź swoje miasto. Niby dobrze je znasz, ale pewnie nie miałeś/aś wielu okazji, by poraktować swoje miasto jak turysta. Wejdź do punktu informacji turystycznej i weź ulotki, poszukaj w internecie turystycznej oferty swojej miejscowości i wybierz się na zwiedzanie.
  7. Ubierz się inaczej niż zwykle. Przez lata bez wątpienia wypracowałeś/aś styl, którego lubisz się trzymać, ale wypróbuj coś nowego. Nie nosisz jasnych kolorów? Postaraj się przemóc i załóż żółtą czy seledynową bluzkę. Wolisz sportowe stroje? Załóż coś eleganckiego, choćby żakiet, czy marynarkę. Nie ma znaczenia, ile lat sobie liczysz, zawsze możesz postarać się o nowy image.
  8. Częściej opuszczaj „strefę komfortu". To najbardziej ogólna wskazówka, bo zawierająca główną ideę. Strefa komfortu to sytuacje, w których czujemy się bezpiecznie. Oczywiście jest to przyjemne, problem polega jednak na tym, że jednocześnie nie daje zbyt wielu szans na rozwój, lepsze poznanie siebie, odkrycie nowych talentów i możliwosci, poszerzenie grona znajomych, słowem hamuje poprawę jakości życia, a o to wszak w tych wszelkich zmianach chodzi.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 20:01:43, 31-01-2016 ~gość: 188.192.58.xxx

    DOBRE RADY.
  • 11:30:57, 18-02-2016 viva_seniorzy

    dziękujemy
  • 10:09:13, 05-09-2016 babciatrudzia

    Gdy rutyna złapie człowieka to jest jakaś masakra. Ciężko potem się jej pozbyć.
  • 15:59:01, 17-09-2016 Hypatia

    O mowo polska !
    Protestuję, rutyna to nie jest coś co może "dopadać". Bo jeśli "dopaść" to znaczy, że później "odpaść", a rutyna tak nie działa.
    Słownik Języka Polskiego PWN
    rutyna - 1. wprawa nabyta praktyką; doświadczenie, biegłość;
    2. skłonność do działania według utartych wzorów; szablonowość, schematyczność;
    W takim razie czy rutyna może "dopadać"? Raczej nie.
    To co Cię dopada to na pewno nie jest rutyna.
    Natomiast oczywiscie można robić rutynowo zakupy czyli wedle stałego schematu - tak je zwykle wszyscy robią rutynowo - np najpierw spożywcze, następnie chemia gospodarcza, dalej artykuly przemysłowe, a na koniec kawa i lody.
    Wszystkie czynności, które wykonujemy stale i regularnie w określonym cyklu zwykle robimy rutynowo i to bez "napadu", np myjemy zęby, sprzatamy mieszkanie itd, również w pracy pewne czynności wykonujemy rutynowo. Mówimy o rutynowych badaniach kontrolnych lub o rutynowej kontroli drogowej.
    Tak więc nie bójmy się rutyny ,bo choć bywa nudna i męcząca, czasem groźna dla relacji np on - ona, jednak jest też niezbędna, bo tak działa nasz mózg,uczy się i zapamietuje i kolejnym razem, to już......rutyna . Jednak kiedy lecimy aby pobuszować po sklepach w poszukiwaniu perełek, to raczej trudno tu mówić o rutynie.
    ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć