Strona głównaStyl życiaĆwiczenia poprawiają funkcje seksualne

Ćwiczenia poprawiają funkcje seksualne

Mężczyźni, którzy więcej ćwiczą, mają lepsze możliwości seksualne niż ich nieaktywni rówieśnicy.
Ćwiczenia poprawiają funkcje seksualne [fot. ResproPolska from Pixabay]
Oto kolejny powód, by wstać z kanapy. Do licznych prozdrowotnych korzyści z regularnych treningów można zaliczyć poprawę funkcji seksualnych, mówią lekarze z Cedars-Sinai Samuel Oschin Comprehensive Cancer Institute.

Niemal 300 mężczyzn podało, jak często ćwiczą, a także deklarowało poziom funkcji seksualnych, w tym zdolność do erekcji, osiągnięcia , jakości i częstotliwości oraz ogólnej aktywności seksualnej.

Wyniki pokazały, że mężczyźni, którzy więcej ćwiczyli (co uznano za 18 METS tygodniowo, gdzie MET to jednostka metaboliczna ), mieli wyższe wyniki w zakresie funkcji seksualnych. MET odzwierciedla zarówno całkowity czas ćwiczeń, jak i ich intensywność. 18 METS można osiągnąć łącząc wysiłek o różnej intensywności i jest to np. odpowiednik 2 godzin forsownych ćwiczeń, takich jak bieganie lub pływanie, 3,5 godziny umiarkowanych ćwiczeń lub 6 godzin lekkiego treningu.

Równocześnie ustalono, że mężczyźni, którzy ćwiczyli mniej, zgłaszali niższy poziom funkcji seksualnych. Dodatkowymi przyczynami zaburzeń w tej sferze były: , starszy wiek, palenie papierosów oraz .
Jeśli chodzi o ćwiczenia, nie ma jednego podejścia, które byłoby odpowiednie dla wszystkich. Jesteśmy jednak przekonani, że nawet pewien stopień ćwiczeń, nawet mniej intensywny, jest lepszy niż brak ćwiczeń - mówi dr Stephen Freedland, współautor badań.
Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Hospicja.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy