Strona głównaStyl życiaJak przejść na dietę i się jej trzymać? Mąż daje najsilniejszą motywację...

Jak przejść na dietę i się jej trzymać? Mąż daje najsilniejszą motywację...

Jeśli chodzi o motywacje, które skłaniają do przejścia na dietę, zdrowie wcale nie musi być na pierwszym miejscu - kobiety często podejmują ten trud, by zadowolić swojego partnera.
Jak przejść na dietę i się jej trzymać? Mąż daje najsilniejszą motywację... [Fot. Picture-Factory - Fotolia.com] Jak wskazują uczeni z Florida State University w Tallahassee, kobiety chętniej przechodziły na po to, by podobać się swoim mężom, a nie, by zadbać o swoje zdrowie. Mężczyźni z kolei byli znacznie mniej skłonni do stosowania zbilansowanego sposobu odżywiania się w celu poprawy wyglądu dla swoich partnerek.

We wcześniejszych badaniach ustalono, że lepiej miały się małżeństwa, w których żony były bardziej atrakcyjne niż ich mężowie. Postanowiono sprawdzić, co mogłoby leżeć u podstaw takiego zjawiska i w zaproszono do testów 113 par małżeńskich. Uczestnicy zostali poproszeni o wypełnienie kwestionariusza, w którym podawali motywację do przejścia na dietę czy do podjęcia wysiłku .

Okazało się, że kobiety mające za mężów bardzo mężczyzn częściej przechodziły na dietę i bardziej zależało im na tym, by schudnąć, niż paniom, których małżonkowie byli mniej urodziwi. Jednocześnie ustalono, kobiety w ogóle częściej decydowały się na zmianę sposobu jedzenia, by bardziej podobać się swoim pratnerom, tymczasem u mężczyzn taka motywacja raczej nie występowała.

Według autorów badań, kobiety, które obawiają się że nie spełniają oczekiwań partnerów co do wyglądu, mogą być bardziej narażone na rozwój i innych problemów zdrowotnych.

Wyniki badań opublikowano Body Image.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X