Strona głównaStyl życiaPoczucie szczęścia pomaga zachować aktywność fizyczną

Poczucie szczęścia pomaga zachować aktywność fizyczną

Gdy czujesz się szczęśliwy/a, masz większą ochotę na różnoraką aktywność, w tym uprawianie sportu. Twój stan emocjonalny pozwala przewidzieć przyszły poziom zaangażowania w wysiłek fizyczny
Poczucie szczęścia pomaga zachować aktywność fizyczną [fot. Pexels z Pixabay]
Mężczyźni i kobiety o wysokim po czterdziestce lat byli bardziej aktywni fizycznie w wieku około 50 lat w porównaniu z osobami, które w tym samym czasie miały się emocjonalnie gorzej.

Dobrostan psychiczny badano w kilku wymiarach, w tym: emocjonalnym, psychicznym i społecznym. Dobre samopoczucie emocjonalne wskazuje ogólne wysokie i skłonność do odczuwania pozytywnych emocje. Dobrostan psychiczny odnosi się do doświadczeń związanych z rozwojem osobistym i życiowym celem. Wreszcie, dobrostan społeczny to znaczące, głębokie relacje z innymi ludźmi.

Jak odkryto, w czasie wolnym nie pozwalała przewidzieć późniejszego samopoczucia psychicznego lub dobrej oceny własnego zdrowia, jednak stan psychiczny przewidywał późniejszy poziom aktywności fizycznej. Jak się wydaje, poczucie szczęścia jest ważnym źródłem zachowania aktywnego fizycznie stylu życia w wieku średnim, mówią psycholodzy z Uniwersytetu Jyväskylä w Finlandii.

Co ciekawe, ustalono, że wiązało się z emocjonalnym, a wędrowanie na łonie natury z dobrostanem społecznym, wreszcie, trening wytrzymałościowy był chętniej wykonywany przez tych, którzy deklarowali subiektywną wysoką ocenę ogólnego stanu zdrowia.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Pola Nadziei
  • Umierać po ludzku
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy