Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

15 sierpnia - rocznica Bitwy Warszawskiej

Bitwa Warszawska, fot. nieznany, PDStoczona w sierpniu 1920 r. tzw. bitwa warszawska została uznana przez historyków za przełomową, gdyż zaowocowała niepodległością Polski i zahamowaniem rewolucji komunistycznej. Na pamiątkę tej bitwy Sejm RP w 1992 roku wprowadził do kalendarza święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia.

więcej »

Promocja, wyjątkowa okazja, ostatni dzień wyprzedaży! Uważaj na manipulacje sprzedawców

© highwaystarz - Fotolia.comWracasz czasem z zakupów z czymś zupełnie niepotrzebnym? Wyierasz czasami produkty, na których się zawodzisz? Jak często dokonujesz zakupu pod wpływem sugestii sprzedawcy? Jak uniknąć manipulacji podczas zakupów?

więcej »

Beata Tyszkiewicz kończy 80 lat

Beata Tyszkiewicz, fot. Cezary Piwowarski, CC BY-SA 4.0, Wikimedia CommonsBeata Tyszkiewicz, jedna z najsłynniejszych polskich aktorek, odtwórczyni ról między innymi w takich filmach jak: "Rękopis znaleziony w Saragossie", "Lalka", czy "Seksmisja", kończy 80 lat.

więcej »

Zmarła Kazimiera Utrata

Kazimiera Utrata, fot. Ja Fryta, CC BY-SA 2.0, Wikimedia CommonsW wieku 86 lat zmarła Kazimiera Utrata-Lusztig, polska aktorka filmowa i teatralna, która przez ponad 20 lat wcielała się w rolę „pani Stasi” w telenoweli „Klan”.

więcej »

Studnia: dobra i czysta woda pod ręką

Woda, © chagin - Fotolia.comZ wodociągów nie korzystają wszystkie polskie gospodarstwa domowe. Wiele z nich czerpie wodę z przydomowej studni. Samo wykopanie i odpowiednie zabudowanie dołu nie wystarczy, aby mieć dostęp do dobrej i czystej wody. Niemniej stworzenie czystego źródła na własnej działce jest nie tylko możliwe, ale i zaskakująco proste.

więcej »

Aretha Franklin ciężko chora

Aretha Franklin fot. Sony MusicAretha Franklin jest umierająca. Artystka jest w domu w Detroit pod opieką rodziny.

więcej »

10. Dni Seniora - Wrocław 2018

fot. Wrocławskie Centum SenioraJesień we Wrocławiu zapowiada się dla seniorów bardzo interesująco. Przede wszystkim rusza moc atrakcji w związku z Dniami Seniora - Wrocław 2018. To blisko 200 wydarzeń - spotkań, wykładów, spacerów, warsztatów, potańcówek, badań, pokazów, zmagań sportowych, koncertów muzycznych i występów teatralnych w całym mieście.

więcej »

Jakie mięso na grilla?

© Patryk Kosmider - Fotolia.comZwolennicy wieprzowiny delektują się aromatyczną karkówką i soczystymi stekami. Miłośnicy kurczaka zajadają się chrupiącymi skrzydełkami. A po rostbef i antrykot sięgają ci, którzy najbardziej cenią sobie szlachetną wołowinę. Przyrządzając mięso na grillu, dogodzimy każdemu amatorowi mięsnych dań. Jakie mięso wybierać na grilla? W jaki sposób doprawiać i czym marynować? Z czym podawać?

więcej »

Madonna: dziś wszystkie piosenki brzmią tak samo

Madonna fot. Warner Music PolandMadonna nie jest zachwycona współczesną muzyką.

więcej »

Cher śpiewa ABBĘ

Cher śpiewa ABBĘCher opublikowała pierwszą piosenkę z albumu "Dancing Queen" z coverami przebojów ABBY. Na pierwszy ogień do sieci trafiła kompozycja "Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight)".

więcej »

Strony : [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23]


Polecamy eGospodarka.pl Poradnik-zdrowia.pl Kobiety.net.pl Aktywni 50+ Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X