Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Jak widok i zapach kawy działa na naszą psychikę

Fot. Nitr - Fotolia.comKawa poprawia nasze możliwości poznawcze - co ciekawe, wcale nie trzeba jej pić, wystarczy, że popatrzymy na filiżankę tego napoju, a już czujemy się bardziej wybudzeni i uważniejsi.

więcej »

Kino środkowoeuropejskie w erze postkomunizmu

fot. ronstik - Fotolia.comJaką rolę odgrywało kino po upadku komunizmu? Badacze analizują sposób, w jaki polskie i słowackie kino lat 90. ubiegłego wieku przedstawiało transformację wolnorynkową.

więcej »

Kogo lubią Polacy? Czechów. Arabów nie lubimy

Fot. natagolubnycha - Fotolia.comPolacy największą sympatią darzą Czechów, Włochów, Słowaków, Węgrów oraz Amerykanów – wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Z kolei najrzadziej pozytywne emocje przejawiają wobec Arabów oraz Romów. Na dwadzieścia dwa uwzględnione w sondażu narody w stosunku do szesnastu w mniejszym lub większym stopniu przeważa sympatia, wobec sześciu zaś – niechęć.

więcej »

Jak poprawić sobie humor w kilkanaście minut

Fot. Anton Shaparenko - Fotolia.com12 minut – zaledwie tyle potrzeba by osłabić lęk czy rozdrażnienie i poprawić sobie humor. Żeby lepiej się poczuć, nie trzeba jednak szukać bezpośredniego pocieszenia dla samego siebie, ale skierować swoje myśli na innych.

więcej »

Fakty i mity o witaminie C

Fot. elenakirey - Fotolia.comWitamina C to dla wielu z nas sposób na wzmocnienie organizmu, dlatego najchętniej sięgamy po nią w okresie osłabionej odporności np. w czasie jesienno-zimowej aury czy wiosennego przesilenia. Czy przyjmowanie witaminy C, gdy jesteśmy przeziębieni faktycznie ma wpływ na szybszy proces powrotu do zdrowia? Kiedy można mówić o skuteczności jej działania? Zdradzamy fakty i mity nt. popularnego kwasu L-askorbinowego i odpowiadamy, jaką pełni rolę w naszym organizmie.

więcej »

Herbaty owocowe domowej roboty

Fot. Robert Przybysz - Fotolia.comSmak czarnej herbaty zna każdy z nas. Napar może stanowić dodatek do posiłków, działać rozgrzewająco podczas chłodnych dni, a także być napojem, który doskonale gasi pragnienie. Czasem mamy jednak ochotę, aby ją urozmaicić. W tym celu chętnie dodajemy do herbacianego suszu rozmaite dodatki – przyprawy, kwiaty, a przede wszystkim owoce.

więcej »

Biografia Eltona Johna tylko dla dorosłych

Taron Egerton fot. Paramount PicturesZe względu na sceny erotyczne i narkotyki film "Rocketman" będzie przeznaczony tylko dla dorosłych widzów.

więcej »

7 popularnych diet. Która jest najlepsza?

Fot. anaumenko - Fotolia.comCo jakiś czas w mediach ukazuje się sensacyjna informacja o nowej diecie-cud. Każda dieta, zarówno DASH, paleo czy ketogeniczna ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Która z nich w „cudowny” sposób pozwoli pozbyć się niepotrzebnych kilogramów, a która tylko przysporzy więcej problemów niż korzyści? Czy istnieje uniwersalna dieta „dla każdego”? Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze tej najlepszej dla nas?

więcej »

Jak umysł zniekształca nasze wspomnienia

Fot. Feodora - Fotolia.comSięgając pamięcią do wcześniejszych wydarzeń nie można liczyć na to, że zostaną przywołane w niezmienionym kształcie. Umysł nieco modyfikuje wspomnienia.

więcej »

Jeśli chcesz schudnąć, nie możesz jeść wieczorami

Fot. Monkey Business - Fotolia.comJedzenie w godzinach wieczornych sprzyja większemu wskaźnikowi masy ciała (BMI) i gromadzeniu większej ilości tkanki tłuszczowej, mówią uczeni z University of Colorado School of Medicine.

więcej »

Strony : [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23]


Polecamy Kosciol.pl Poradnik-zdrowia.pl Aktywni 50+ Akademia Pełni Życia Oferty pracy