Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Seniorzy na internetowych zakupach

Fot. Robert Kneschke - Fotolia.comMłody, wykształcony i z wielkiego ośrodka – taki obraz internetowego klienta dominuje w powszechnej świadomości i znajduje potwierdzenie w badaniach. Jednak coraz silniejszą grupę użytkowników sklepów online stanowią internauci w wieku 50 lat i starsi.

więcej »

Przedświąteczna gorączka: uwaga na kieszonkowców

© Gerhard Seybert - Fotolia.comOkres przedświąteczny to między innymi czas zakupów zarówno w sklepach znajdujących w pobliżu naszego miejsca zamieszkania jak i w dużych centrach handlowych. Zwiększony napływ klientów do sklepów, zakupy w gorączkowej atmosferze, nieraz przy udziale wszystkich członków rodziny, w tym również małych dzieci, mnogość promocji, kuszące propozycje zakupów, działania marketingowe ukierunkowane na psychologię kupujących - wszystko to powoduje, że pochłonięci zakupami często zapominamy o podstawowych, nawet tych najprostszych zasadach bezpieczeństwa.

więcej »

Koty umieją czytać ze wzroku ludzi?

Fot. Nichizhenova Elena - Fotolia.comKoty mają głębszy kontakt z ludźmi, niż mogłoby się wydawać. Z testów wynika, że potrafią interpretować spojrzenia ludzi.

więcej »

Niewielkie ilości wina poprawiają iloraz inteligencji?

Fot. BillionPhotos.com - Fotolia.comInteligencja jest częściowo wrodzona, a częściowo jej poziom wynika z warunków środowiskowych. Przykładowo, psychologowie odkryli, że bieda, chroniczny stres, czy krótka edukacja mogą osłabić nasze zdolności intelektualne. Z kolei do czynników mogących poprawić nasze IQ należą: częste wyzwania intelektualne, stabilne warunki życiowe i m. in. odrobina alkoholu...

więcej »

Bakalie. Krótki przewodnik

© udra11 - Fotolia.comSmak Świąt to tradycyjne potrawy: karp, kluski z makiem, barszcz, pieczony schab, duże ilości suszonych owoców, orzechy. Bakalie to produkty, bez których nie wyobrażamy sobie świętowania. Zgodnie z tradycją, duża ich ilość na świątecznym stole, to gwarancja zdrowia i dobrobytu na cały następny rok. Suszone owoce i orzechy idealnie sprawdzają się w przypadku tradycyjnych potraw, ale też nowoczesnych dań. Dodają przygotowanym potrawom niepowtarzalnego smaku i aromatu.

więcej »

Jaka choinka - sztuczna, żywa, wypożyczona?

fot. collage Senior.pl / FotoliaCo roku przed Bożym Narodzeniem toczy się gorąca debata na temat tego, co jest lepszym (bardziej ekologicznym, ekonomicznym, etc.) wyborem - żywa czy sztuczna choinka. Po której stronie ty stoisz?

więcej »

Podaruj Wigilię - niech nikt nie będzie sam

fot. Mali bracia UbogichWspomnienia szczęśliwych Świąt w rodzinie to często jedyne, co pozostało samotnym seniorom. Dziś „Cicha noc” brzmi dla nich zupełnie inaczej - to przejmujące dźwięki samotności, tęsknoty za bliskością drugiego człowieka. 22 grudnia Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, planuje zorganizować świąteczne kolacje dla ponad 300 podopiecznych z Warszawy, Lublina, Poznania i Pruszkowa. By było to możliwe organizacja potrzebuje wsparcia darczyńców i wolontariuszy.

więcej »

Boże Narodzenie 2018: prezent dla Mamy

© Peter Atkins - Fotolia.comPrezent dla Mamy to pojęcie bardzo szerokie. Podobnie jak samo określenie "mama". Matkami sa przecież kobiety w różnym wieku, będące równocześnie córkami, siostrami, żonami czy Babciami. Jednak ponieważ prezentom dla Babci poświęciliśmy nieco czasu, zajmiemy się prezentami dla pozostałych Mam.

więcej »

Jak małżeństwo poprawia zdrowie

Fot. Viacheslav Iakobchuk - Fotolia.comMałżeństwo, o ile nie jest źródłem ciągłych konfliktów i trosk, dobrze wpływa na stan zdrowia współmałżonków. Najwyższe „zyski" ze względu na pozostawanie w związku kobiety osiągają w sferze mentalnej, a mężczyźni - fizycznej.

więcej »

Nowy rozkład jazdy pociągów. Sprawdź swoje województwo

fot. POLREGIOW niedzielę 9 grudnia wchodzi w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. W wielu regionach Polski zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu pociągów regionalnych m.in. w zakresie relacji oraz ilości połączeń.

więcej »

Strony : [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23]


Polecamy Kobiety.net.pl EWST.pl Akademia Pełni Życia Hospicja.pl Oferty pracy