Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Uśmiechaj się szczerze - łatwo nawiążesz kontakty w innymi

©  Rido - Fotolia.comUśmiech może dużo zdziałać, pomaga nawiazać kontakt i przycyhlnie nastawia do nas rozmówcę. Jest jednak jeden warunek - uśmiech musi być szczery, jeśli jest „na pokaz", inni szybko to dostrzegą.

więcej »

Jemy nie tylko, by zaspokoić głód. Oto inne przyczyny

© goodluz - Fotolia.comChoć może się to wydawać dziwne, odczuwanie głodu to tylko jeden z powodów, dla których sięgamy po jedzenie. Tymczasem ich lista jest dłuższa, a gdy się nasilają czy powtarzają, mogą prowadzić do zaburzeń odżywiania czy problemów z wagą. Dowiedz się, dlaczego np. jesz więcej lub częściej niż potrzebujesz.

więcej »

Masz trudności z rannym wstawaniem? Późnym wieczorem nie chce ci się spać? Wiń za to geny

© glisic_albina - Fotolia.comProblemy ze snem są coraz powszechniejsze i przyczynę tego widzi się głównie we współczesnym stylu życia, który wymaga od wielu z nas długich godzin „na nogach" i skracania snu. Bez wątpienia jest to jedna z przyczyn, ale ci, którzy starają się uporządkować dobowy rytm i stać się rannymi ptaszkami, ale ich wysiłki nie przynoszą oczekiwanych skutków, mogą winić za to również geny.

więcej »

Kraków: 23. Dni Norwidowskie

Fot. materiały prasoweW dniach 21-26 kwietnia 2017 r. w Krakowie odbędą się 23. Dni Norwidowskie organizowane przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida we współpracy z XII Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida. Festiwal ma na celu przybliżenie twórczości tego wybitnego, wszechstronnego i ponadczasowego artysty - poety, prozaika, dramatopisarza, rzeźbiarza, malarza i rysownika.

więcej »

Bohater polskiego stołu. Tradycje związane z chlebem

Fot. materiały prasoweJest głęboko zakorzeniony w polskiej, tradycji, wierzeniach, a nawet mowie. Bohater dziesiątek przysłów i powiedzeń przez lata był obiektem kultu, rozmaitych wierzeń i ludowych obrządków. Chleb, bo o nim mowa ma w Polsce niezwykle bogaty życiorys. W różnych regionach kraju do dziś kultywuje się stare tradycje związane z chlebem, bo mimo upływu lat i zmieniającej się mody, jest on nadal nieodłącznym elementem naszej kultury.

więcej »

Graj i pomagaj "rakowcom"

Fot. Victor - Fotolia.comGraj i pomagaj w walce z rakiem, pomagaj i baw się, pomagaj w chwili nudy lub stojąc w kolejce. WAR ON CANCER to pierwsza gra z mechanizmem synchronizacji mikropłatności z kontem konkretnych podopiecznych Fundacji Onkologicznej Alivia. Dzięki temu poprzez rozrywkę w świecie wirtualnym można pomóc chorym walczyć z rakiem w prawdziwym życiu. Akcja gry rozgrywa się w przypominającym wnętrze organizmu Świecie, w którym gracz, przyjmując postać wojowniczki, staje do walki z rozprzestrzeniającym się nowotworem.

więcej »

Bieda skraca życie - zabiera średnio dwa lata

© stephm2506 - Fotolia.comBieda jest jednym z istotnych czynników różnych chorób i przedwczesnej śmierci.

więcej »

Jak „podkręcić” metabolizm? Trzy proste rady

Fot. sirastock - Fotolia.comDuży wpływ na metabolizm naszego organizmu ma to, jak się odżywiamy. „Dieta zachodnia” rozumiana jako spożywanie małych ilości owoców, warzyw, a dużych ilości produktów przetworzonych, tłuszczu pochodzenia zwierzęcego i czerwonego mięsa sprzyja występowaniu zaburzeń metabolicznych (cukrzyca, nadciśnienie, dyslipidemie), a także nadwadze czy otyłości. Co zrobić, aby wspomóc zwalniający z wiekiem metabolizm?

więcej »

Poranna kawa. Tak, ale jaka?

© bonninturina - Fotolia.comKawa jest drugim po herbacie najpopularniejszym napojem, który wybieramy do pierwszego posiłku. Obchodzony w kwietniu Europejski Dzień Śniadania to doskonała okazja, by z pomocą eksperta wybrać wariant, który nie tylko najlepiej nas pobudzi, ale i będzie istotnym elementem porannego zastrzyku energii.

więcej »

Jerzy Stuhr kończy 70 lat

Jerzy Stuhr, fot. Cezary Piwowarski,CC BY-SA 4.0, Wikimedia CommonsAktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Wykładowca, pedagog, reżyser. Jego twarz i głos znane są Polakom w każdym wieku. Dziś Jerzy Stuhr kończy 70 lat.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Polecamy Pola Nadziei Aktywni 50+ Kobiety.net.pl Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X