Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Używany samochód? Najchętniej od znajomych

Fot. structuresxx - Fotolia.com58% Polaków uważa, że zakup dobrego auta używanego jest trudny, ale możliwy. Jest to jeden z głównych wniosków wynikających z badania opinii „Rynek samochodów używanych w Polsce – doświadczenia i oczekiwania Polaków” zrealizowanego przez Kantar TNS na zlecenie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Polacy najchętniej kupiliby auto używane od znajomych. Jednymi z najważniejszych kryteriów branych pod uwagę przy zakupie samochodu z tzw. drugiej ręki są bowiem znana historia eksploatacji pojazdu oraz potwierdzony przebieg.

więcej »

Jajko w roli głównej - wielkanocne inspiracje

Fot. Esin Deniz - Fotolia.comŚwiąt Wielkanocnych nie możemy sobie wyobrazić bez jajek, zarówno w naszych święconkach, jak i później na stole. Najczęściej jednak podajemy je w tradycyjny sposób – ugotowane na twardo, z majonezem lub w żurku.

więcej »

Okulary z Internetu. Dlaczego to niebezpieczne dla twojego wzroku?

Fot. Oleksandra Voinova - Fotolia.comZ badań wynika, że już 56 proc. Polaków dokonuje zakupów przez Internet. Rozwój sprzedaży online, zwiększa również liczbę branż, które decydują się na tę formę dotarcia do klienta, a jedną z nich stanowią producenci akcesoriów optycznych korygujących wady wzroku. Czy jednak wirtualny zakup okularów jest bezpieczny dla naszego wzroku? Czy taką decyzję powinna poprzedzać wizyta w specjalistycznym salonie optycznym?

więcej »

Jak zwierzęta pomagają osłabiać nieprzyjemne skutki starzenia się

Fot. SasaStock - Fotolia.comŁatwiej jest się starzeć, gdy ma się u boku czworonoga, wynika z przeprowadzonych w USA ankiet.

więcej »

Z herbatą dookoła świata

Fot. Cozine - Fotolia.comHerbata jest napojem, który łączy nawet najodleglejsze (zarówno geograficznie, jak i światopoglądowo) kultury. Każdy z nas zna smak tego wyjątkowego naparu oraz ma na niego swój ulubiony sposób lub przepis. Przez tysiące lat, od kiedy spożywana jest herbata, wiele krajów wykształciło swoje unikalne metody na jej przyrządzanie. Niektóre z nich znamy bardzo dobrze, inne mogą okazać się nieco zaskakujące.

więcej »

Skuteczny "lek" na stres - wyjście na zewnątrz

Fot. highwaystarz - Fotolia.comSiedzenie w czterech ścianach nie sprzyja dobremu samopoczuciu psychicznemu, a większy kontakt z naturą ma zbawienny wpływ na naszą psychikę. Jeśli chcesz osłabić stres, nie przesiaduj na kanapie przed telewizorem - wyjdź choćby na spacer dokoła bloku.

więcej »

Bruce Springsteen dla filmu Harry Potter - po 18 latach

Bruce Springsteen fot. Sony BMGPiosenka, którą Bruce Springsteen napisał 18 lat temu do "Harry'ego Pottera" w końcu doczekała się premiery.

więcej »

Abba jednak po wakacjach

ABBA fot. Universal Music PolskaBörn Ulvaeus potwierdził, że nowe piosenki Abby zostaną zaprezentowane dopiero po wakacjach.

więcej »

Zmiany klimatu przyspieszają

Fot. by-studio - Fotolia.comWedług nowego, raportu Światowej Organizacji Meteorologicznej fizyczne oznaki i społeczno-ekonomiczne skutki zmian klimatycznych wyraźnie przyspieszają. Wszystko dlatego, że odnotowywane obecnie rekordowe stężenia gazów cieplarnianych powodują przesunięcie globalnych temperatur w kierunku coraz bardziej niebezpiecznych poziomów. Już teraz wzrost średniej temperatury na Ziemi przekroczył 1 stopień Celsjusza. To oznacza, że należy pilnie podjąć działania, które pomogą zatrzymać globalne ocieplenie na poziomie 1,5 °C. Aby tak się stało do roku 2030 świat musi ograniczyć emisję CO<sub>2</sub> o 45 procent.

więcej »

Bezsenność. Jak sobie pomóc, gdy sen nie chce nadejść

Fot. Monkey Business - Fotolia.comDobry sen to recepta na zdrowie - przyspiesza regenerację ciała, poprawia samopoczucie i korzystnie wpływa na urodę. Jednak przejściowe problemy z zasypianiem mogą dotyczyć nawet 40 proc. Polaków. Podpowiadamy co możemy zrobić, by budzić się wypoczętym.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Polecamy Kosciol.pl eGospodarka.pl Pola Nadziei Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy