Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Sposób na udane wakacje - odpowiednie nastawienie

Fot. Rido - Fotolia.comSezon urlopowy w pełni, z czego Polacy chętnie korzystają - z badań wynika, że coraz więcej podróżujemy, choć wcale nie muszą być to dalekie wyjazdy, bo coraz częściej decydujemy sie na pozostanie w kraju. Bez względu na wybór miejsca, wakacje mogą być udane lub nie, a w dużej mierze zależy to od... naszego nastawienia.

więcej »

"Westworld" dominuje nominacje do Emmy

Evan Rachel Wood fot. HBOOgłoszono nominacje do 69. Nagród Emmy. Serial "Westworld" zdobył aż 22 nominacje. Tyle samo otrzymał satyryczny program "Saturday Night Live".

więcej »

Chcesz zwiększyć kreatywność? Idź na spacer

Fot. Andrey Bandurenko - Fotolia.comNie wiesz, jaką prezentację przygotować? Trudno Ci zdecydować, jak rozpocząć tekst? Wybierz się na spacer. Dzięki temu dobre pomysły szybciej wpadną Ci do głowy.

więcej »

Wakacje: aparat fotograficzny czy smartfon. Z czego częściej korzystamy?

Fot. santiago silver - Fotolia.comJeszcze nie tak dawno, w okresie wakacji, ze skrzynek pocztowych wyjmowaliśmy kolorowe pocztówki z mazurskimi jeziorami czy egzotycznymi palmami. A po powrocie z letniego wypoczynku szybko biegliśmy do najbliższego fotografa, by wywołać kliszę ze zdjęciami. Dziś zwyczaj wysyłania pozdrowień z wakacji czy wywoływania zdjęć odchodzi do lamusa. Dlaczego? Wszystkiemu winien jest wielofunkcyjny smartfon, za pomocą którego możemy robić zdjęcia, wysyłać smsy lub nawigować drogę.

więcej »

Pijemy więcej wody mineralnej

Fot. v.poth - Fotolia.comW ostatnich latach produkcja wody mineralnej w okresie letnim odnotowuje znaczący wzrost, co spowodowane jest głównie rosnącym popytem na rynku krajowym. Od 2013 do 2016 roku spożycie wody mineralnej w Polsce, bez dodatków cukrów, wzrosło o 30 procent – wynika z analiz ekspertów Banku BGŻ BNP Paribas.

więcej »

Harrison Ford kończy 75 lat

Harrison Ford, fot. Gage Skidmore, CC BY-SA 2.0, Wikimedia CommonsIndiana Jones, Han Solo, Rick Deckard, Richard Kimble - te postaci znane są niemal każdemu. Ten, którego twarz noszą kończy dziś 75 lat.

więcej »

Poczucie winy zagraża zdrowiu psychicznemu

Fot. Picture-Factory - Fotolia.comNie jesteśmy doskonali i popełniamy błędy czy z innych powodów robimy coś, co wpędza nas w poczucie winy. To dobrze, mówią psycholodzy, że potrafimy właściwie oceniać nasze zachowanie, ale nie ma sensu przedłużać koncentracji na skrusze. To tylko negatywnie odbije się na zdrowiu psychicznemu, a nawet fizycznemu.

więcej »

Dlaczego warto uprawiać jogę

Fot. destillat - Fotolia.comStarożytna praktyka i dzisiaj ciągle jest popularna, bo pomaga zachować dobrą formę fizyczną i pozwala zadbać o pozytywny stan umysłu.

więcej »

Kiepski nastrój pomaga myśleć

Fot. Syda Productions - Fotolia.comGorszy nastrój może się na coś przydać - z badań wynika, że pozwala efektywniej myśleć. Zły nastrój pomaga być bardziej refleksyjnym i ustalić dokładniejsze kroki w rozwiązywaniu wymagających sytuacji.

więcej »

"Yellow Submarine" autoryzowanym komiksem

The Beatles fot. EMI Music PolandZ okazji 50-lecia "Żółtej łodzi podwodnej" ("Yellow Submarine") The Beatles doczeka się autoryzowanego komiksu. Premiera planowana jest na przyszły rok.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Polecamy eGospodarka.pl Poradnik-zdrowia.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Aktywni 50+ Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X