Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Wakacyjne łowy. Co najczęściej kradli złodzieje?

Fot. Brian Jackson - Fotolia.comPodsumowano letni sezon urlopowy pod kątem kradzieży z włamaniem do domów i mieszkań. W tegoroczne wakacje największą popularnością złodziei cieszyły się biżuteria, gotówka i sprzęt elektroniczny. Przestępcy najczęściej włamują się przez okna, które przeważnie nie są odpowiednio zabezpieczone.

więcej »

Zdrowe przyprawy w zdrowej kuchni

Fot. andriigorulko - Fotolia.comKurkuma, cynamon i pieprz cayenne – to przyprawy, które niewątpliwie znalazłyby się w eliksirze młodości. O ile oczywiście zostałby on kiedykolwiek przygotowany. Mimo to warto pamiętać o cennych właściwościach tych substancji.

więcej »

Jak wybrać dietę? Przeczytaj, zanim się na którąś zdecydujesz

Fot. bit24 - Fotolia.comPrzyzwyczajeni do określonego sposobu jedzenia, niechętnie zmieniamy codzienny jadłospis. A gdy już podejmiemy decyzję o przejściu na dietę, nie tylko początki jej stosowania są trudne, ale i trzymanie się nowego sposobu odżywiania na dłużej. Warto przemyśleć kilka zmian, jakie chce się wprowadzić, a przede wszystkim zacząć myśleć o nowym menu jako o elemencie nowego stylu życia, a nie sytuacji przejściowej.

więcej »

Na dobry seks trzeba poczekać - dojrzałe kobiety czerpią z niego więcej satysfakcji

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comMoże i seks jest domeną ludzi młodych, ale tylko w zakresie tego, jak często jest uprawiany - jeśli chodzi zaś o jakość życia intymnego, jest ona wyższa u dojrzałych ludzi.

więcej »

Polacy piwnymi patriotami

Fot. shaiith - Fotolia.comStatystyczny Polak pije 98 litrów piwa rocznie. Przede wszystkim są to krajowe produkty, bo import stanowi zaledwie 2 proc. Krajowe browary do produkcji wykorzystują w dużej mierze surowce z polskich upraw. Uprawa chmielu i browarnych odmian zbóż daje pracę 40 tys. polskich rolników, a w całym łańcuchu dostaw przemysł piwowarski generuje ponad 200 tys. miejsc pracy.

więcej »

Oto, dlaczego tak dobrze smakuje nam jedzenie. Zobacz, czemu się przejadasz

Fot. wideonet - Fotolia.comJedzenie nam jest niezbędne do przeżycia i zazwyczaj nie jest trudno zachęcić nas do niego. Najczęściej problem jest odwrotny - zbyt często sięgamy po bardzo obfite i niekonieczne zdrowe posiłki. Wszystko dlatego, że jedzenie daje nam przyjemność, a my chcemy tę przyjemność potęgować...

więcej »

Nie oglądaj zbyt długo telewizji. Inaczej grozi ci niepełnosprawność

Fot. contrastwerkstatt - Fotolia.comStarsi ludzie, którzy przez długie godziny nie wstają sprzed telewizora, mogą mieć poważne problemy z poruszniem się, wynika z nowych badań.

więcej »

O tej godzinie najlepiej jest uprawiać seks

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comZ nowych brytyjskich badań wynika, że najlepsza pora na uprawianie seksu to 7:30 lub 45 minut po przebudzeniu.

więcej »

Tajemnice chińskiej kuchni

Fot. somegirl - Fotolia.comWystarczą trzy podstawowe składniki i to dzięki nim potrawy zyskują zupełnie inny smak. Imbir, czosnek i por – to podstawowe składniki chińskich dań. Jak ich używać i o czym jeszcze nie możemy zapomnieć?

więcej »

Odkurzacze coraz słabsze. Od września już tylko 900 watów

Fot. REDPIXEL - Fotolia.comOdkurzacze już nie będą miały takiej mocy jak dotychczas. Zgodnie z nowymi przepisami, ich maksymalna moc będzie mogła wynieść tylko 900 W, obecnie jest to 1600 W. To efekt nowych unijnych wymagań, które wchodzą w życie z początkiem września. Dla urządzeń zostanie wprowadzona także nowa skala efektywności energetycznej oraz ograniczony zostanie poziom hałasu generowanego podczas pracy.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Polecamy Umierać po ludzku Uniwersytety Trzeciego Wieku Pola Nadziei Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X