Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Jak zadbać o bezpieczeństwo w okresie listopadowych wyjazdów?

Fot. Mr Twister - Fotolia.comW listopadzie w sposób szczególny dbamy o pamięć zmarłych, później w kalendarzu pojawia się data uzyskania przez Polskę niepodległości. W przypadku wielu osób wiąże się to z koniecznością udania się w podróż do innego miejsca. W óźnym okresie jesiennym powinniśmy zadbać o stan techniczny pojazdu, naciskając przy tym na zagwarantowanie bezpieczeństwa pozostałym uczestnikom ruchu drogowego oraz przebywającym w pojazdach naszych bliskich. O tym, w jaki sposób poradzić sobie z podróżowaniem w listopadowym okresie mówi trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy – Kajetan Kajetanowicz.

więcej »

Czy obecnie chleb jest gorszy niż kiedyś?

Fot. fabiomax - Fotolia.comZ danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w ciągu ostatnich lat spada spożycie pieczywa w Polsce. W przeliczeniu na osobę spożywamy go średnio 45 kilogramów rocznie, dla porównania w 1980 roku przeciętny Polak spożywał aż 100 kilogramów pieczywa w ciągu roku. Skąd taka zmiana w zachowaniach konsumentów? Czy kiedyś pieczywo rzeczywiście było lepszej jakości? Jak zmieniły się metody produkcji chleba na przestrzeni lat? Jakiego pieczywa szuka dzisiejszy konsument?

więcej »

Dlaczego tak szybko się starzejesz? Może nadużywasz alkoholu...

Fot. Siberia - Fotolia.comJeśli wypijasz nadmierne ilości alkoholu, procesy starzenia się znacząco przyspieszają.

więcej »

Tajemnica długowieczności - dłuższe telomery

Fot. Sondem - Fotolia.comRośnie liczba ludzi w bardzo sędziwym wieku, czyli ponadstuletnich. Co ciekawe, wbrew powszechnym przypuszczeniom grupa ta zdrowotnie ma się całkiem dobrze - tajemnica ich zdrowia jest odkryta dzięki analizie ich krwi.

więcej »

Kevin Spacey jest gejem i przeprasza Anthony'ego Rappa

Kevin Spacey fot. alekino+Tuż po tym, jak Anthony Rapp ("Star Trek Discovery") oskarżył Kevin Spacey o molestowanie, gwiazdor "House of Cards" przeprosił za swe zachowanie i przyznał, że jest gejem.

więcej »

Mick Jagger umawia się z 22-latką

Mick Jagger fot. VirginMick Jagger ma nową ukochaną. Rockman spotyka się ze znacznie młodszą producentką filmową, Noor Alfallah.

więcej »

Władysław Kowalski nie żyje

Władysław Kowalski fot. Kino ŚwiatWładysław Kowalski, aktor znany z ekranu i sceny, zmarł w wieku 81 lat.

więcej »

Film Michała Marczaka i dokument o Lady Gadze z szansą na Oscara

Film Michała Marczaka i dokument o Lady Gadze z szansą na OscaraAkademia ogłosiła listę 170 filmów, które mają szanse na nominacje do Oscara. Wśród tytułów znalazły się "Wszystkie nieprzespane noce" Michała Marczaka oraz "Gaga: Five Foot Two".

więcej »

Mel Gibson i Danny Glover nie są za starzy na "Zabójczą broń"

Mel Gibson i Danny Glover fot. Warner Bros.Mel Gibson, Danny Glover i reżyser Richard Donner chcą zrealizować piątą część "Zabójczej broni".

więcej »

Internet: większe ryzyko dla starszych użytkowników

Fot. RVNW - Fotolia.comZmieniające się nawyki dotyczące korzystania z internetu, intensywne użytkowanie urządzeń mobilnych oraz obojętny stosunek do bezpieczeństwa sprzętu to kluczowe obszary wskazane w najnowszym indeksie cyberbezpieczeństwa Kaspersky Lab (Kaspersky Cybersecurity Index). Indeks ten wskazuje między innymi na wzrost poziomu zagrożeń online, z jakimi stykają się starsi użytkownicy.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Umierać po ludzku Poradnik-zdrowia.pl Akademia Pełni Życia Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X