Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Jak przygotować się do spływu kajakowego?

Fot. Jason - Fotolia.comOkres wakacyjny i piękna pogoda zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu. Niektórzy wybierają rower, inni piesze wędrówki, a pozostali decydują się na spływ kajakowy szlakami rzecznymi. Niezależnie od tego, czy wybieramy się na jedno czy wielodniową wyprawę, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Jak zatem przygotować się do wakacji z wiosłami i co ze sobą zabrać?

więcej »

Jak pozbyć się stresu w kilkadziesiąt sekund

Fot. Production Perig - Fotolia.comWspółczesnemu człowiekowi stres towarzyszy nader często. Co więcej, nierzadko nie możemy też pozwolić sobie na okazanie zdenerwowania, bo w wielu sytacjach niemal natychmiast musimy opanować gniew czy lęk. Sprawdź, jak w kilkadziesiąt sekund osłabić odczuwanie stresu.

więcej »

Seksualność - decyduje o niej psychika, nie biologia

Fot. JPC-PROD - Fotolia.comMówi się, że w pewnym wieku ludziom „buzują hormony" i dlatego są oni bardziej aktywni seksualnie, ale okazuje się, że to nie hormony w najwyższej mierze odpowiadają za naszą seksualność.

więcej »

Irena Szewińska nie żyje

Irena Szewińska, fot. Ja Fryta, CC BY-SA 2.0, Wikimedia CommonsW Warszawie zmarła Irena Szewińska, jedna z najbardziej utytułowanych polskich sportsmenek, lekkoatletka specjalizująca się w biegach sprinterskich i skoku w dal, siedmiokrotna medalistka olimpijska. Miała 72 lata.

więcej »

Jak dobrać właściwy rower? Poradnik krok po kroku

Fot. zozzzzo - Fotolia.comZakup roweru to zadanie, które warto dobrze przemyśleć. W końcu kupiony pojazd na dwóch kołach docelowo powinien służyć nam nawet długie lata. Jaki typ roweru wybrać? Ile pieniędzy przeznaczyć na ten cel? Co jest kluczowe przy doborze roweru i w jakie akcesoria należy zainwestować?

więcej »

Jak odchudzać się mądrze i skutecznie?

Fot. sangriana - Fotolia.comGdy spojrzeć na statystyki Google za ostatnie 12 miesięcy, fraza „odchudzanie” w okienko wyszukiwarki wpisywana była najczęściej pod koniec marca tego roku. Porad na temat skutecznego odchudzania zaczęliśmy aktywnie szukać w Internecie wraz z nadejściem wiosny. Pytaliśmy przy tym o konkretne produkty, w naszym wyobrażeniu wspomagające zrzucanie zbędnych kilogramów: szafran, kminek, plastry czy znane z reklamy TV tabletki.

więcej »

Rodzaje soczewek kontaktowych

Fot. Knut Wiarda - Fotolia.comSoczewki kontaktowe to w wielu przypadkach bardzo komfortowe rozwiązanie. Na co powinniśmy zwracać uwagę i o czym powinniśmy wiedzieć, jeśli po raz pierwszy myślimy o wykorzystaniu tzw. „kontaktów”?

więcej »

Długowieczność: jeszcze nie osiągnęliśmy granic możliwości?

Fot. Sondem - Fotolia.comW ostatnim stuleciu średnia długość życia znacznie się wydłużyła i wielu uczonych uznało, że osiągnięcia w tym zakresie zyskały już swoje maksimum, jednak włoscy badacze uważają, że szczyt możliwości jest jeszcze przed nami.

więcej »

Pouczenia zamiast mandatów. Policjanci zastrajkują

Fot. aureliano1704 - Fotolia.comPolicjanci od 10 lipca rozpoczną akcję protestacyjną w związku z niespełnieniem przez rząd ich postulatów. Funkcjonariusze chcą między innymi podwyżek i powrotu do poprzednich rozwiązań emerytalnych. Protest ma polegać na stosowaniu pouczeń w przypadku wykroczeń, za które można otrzymać mandaty karne. Policyjni związkowcy nie wykluczają też innych form protestu, na przykład strajku włoskiego.

więcej »

Kuchnia rosyjska: prosta i sycąca

Fot. fascinadora - Fotolia.comPozornie bliska i dobrze nam znana, niemniej osnuta aurą tajemnicy. Tak w skrócie można scharakteryzować największy kraj świata, jakim jest Rosja. Mnogość krain geograficznych oraz bogate dzieje historyczne powodują, że w kuchni rosyjskiej jak w tyglu mieszają się najróżniejsze receptury, składniki i aromaty. Proste w przygotowaniu, a zarazem tak bliskie polskim smakom potrawy staną się ciekawym i jakże apetycznym akcentem w naszej codziennej kuchni.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Polecamy Kobiety.net.pl Umierać po ludzku Hospicja.pl Akademia Pełni Życia Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X