Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Polacy nieufni jak nigdy wcześniej

Fot. pict rider - Fotolia.comTrzy czwarte Polaków zachowuje daleko idącą ostrożność w kontaktach z ludźmi. Ponad połowa z nieufnością traktuje nieznane sobie, spotkane po raz pierwszy osoby. Postawa nieufności w kontaktach międzyludzkich nigdy nie była w deklaracjach Polaków tak silna – wynika z badania CBOS.

więcej »

„Twarz” w Kinie pod Baranami

Fot. materiały prasoweW środę, 18 kwietnia, krakowskie Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów na pokaz nagrodzonego Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale filmu Twarz Małgorzaty Szumowskiej z Mateuszem Kościukiewiczem w roli głównej.

więcej »

Okulary dla kierowcy. Dbaj o wzrok za kierownicą

Fot. Syda Productions - Fotolia.comDobrego kierowcę cechuje nie tylko świetna koordynacja oraz opanowanie techniki jazdy, ale przede wszystkim spostrzegawczość i dobra jakość widzenia. Niestety wielu kierowców bagatelizuje swoje problemy ze wzrokiem, a niekiedy nawet nie zdaje sobie sprawy z ich występowania. Czy współcześnie zaburzenia widzenia blokują nam możliwość odpowiedzialnego kierowania pojazdami?

więcej »

Chodzisz późno spać? Możesz wcześniej umrzeć

Fot. Rido - Fotolia.comJeśli jesteś „nocnym markiem" i lubisz późno chodzić spać, twój rytm dobowy jest większym zagrożeniem dla zdrowia niż ten cechujący „ranne ptaszki". Ludzie, którzy przesiadują po nocach, są bardziej zagrożeni wcześniejszą śmiercią.

więcej »

Pisz jak Kurt Cobain, David Bowie albo John Lennon

fot. collage Senior.pl/WikipediaNie chodzi tu jednak o umiejętności tworzenia przebojów. Odęczne pismo Curta Cobaina, Davida Bowie i Johna Lennona zostało przerobione na czcionkę komputerową.

więcej »

Większość polskich internautów robi zakupy w sieci

Fot. vege - Fotolia.comZakupy w e-sklepach robi już prawie każdy Polak, który ma dostęp do internetu. Dokładnie 93% respondentów deklaruje, że kupiło coś online chociaż raz w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Jedynie 7% przyznało, że nigdy nie zamówiło w e-sklepie. Wraz ze wzrostem popularności e-zakupów rośnie też liczba klientów, którzy mieli problemy przy zakupie bądź realizacji zamówienia online.

więcej »

Dieta dla zdrowego serca - pięć najlepszych produktów

Fot. udra11 - Fotolia.comOd dawna wiadomo, że odpowiednia dieta może mieć profilaktyczne, a wręcz lecznicze właściwości. Jeśli chcesz zadbać o swoje serce, dołącz do jadłospisu tych pięć produktów. Dzięki nim możesz osłabić ryzyko problemów sercowo-naczyniowych, które stanowią dzisiaj główną przyczynę śmierci na całym świecie.

więcej »

Jak brwi wpłynęły na ewolucję człowieka

Fot. WavebreakMediaMicro - Fotolia.comBrwi są nie tylko ozdoba twarzy, mają ważne funkcje w naszej mimice i okazuje się, że pełniły istotne role w ewolucji człowieka.

więcej »

"Żółta łódź podwodna" wraca do kin

fot. yellow submarineKlasyczny film z muzyką The Beatles, "Yellow Submarine", powraca do kin z okazji 50-lecia premiery.

więcej »

8. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

© WavebreakmediaMicro - Fotolia.com8 lat temu, 10 kwietnia 2010 roku samolot wiozący na uroczystości katyńskie Prezydenta RP oraz inne najważniejsze osoby w państwie, rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęła cała załoga i wszyscy pasażerowie - łącznie 96 osób.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Polecamy Pola Nadziei EWST.pl Kobiety.net.pl Umierać po ludzku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X