Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Dzień Wszystkich Świętych a... moda?

fot. collage Senior.plNa początku listopada większość Polaków zapali znicz i złoży kwiaty na grobach swoich bliskich. Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas wizyt na cmentarzach i zadumy nad przemijaniem. Jednocześnie listopadowe święto ma charakter najbardziej publiczny ze wszystkich świąt w roku (może poza Bożym Ciałem) - główne obchody odbywają się poza domem. Nic dziwnego, że od lat dni te związane sa także z... modą.

więcej »

Polki uważają, że lepiej wykonują obowiązki domowe

Fot. were - Fotolia.comCzy obowiązki w polskich gospodarstwach domowych nadal są dzielone w oparciu o stereotypowe podziały – zadania typowo kobiece i męskie? Czy Polki uważają, że wykonują je lepiej niż ich partnerzy? Według raportu „Podział obowiązków w polskich gospodarstwach domowych”, kobiety częściej zajmują się zmywaniem i praniem, mężczyźni bezsprzecznie remontami i pracami naprawczymi.

więcej »

Herbaty japońskie - specjały dla prawdziwych smakoszy

Fot. funny face - Fotolia.comAromatyczna zielona herbata to napój, który cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Największym szacunkiem i uznaniem darzony jest on jednak w Kraju Kwitnącej Wiśni – ojczyźnie wielu znakomitych odmian herbacianego suszu. Wśród nich najpopularniejsza jest Sencha.

więcej »

Jaką herbatę warto pić wieczorem?

Fot. Elenglush - Fotolia.comTrudno przecenić rolę snu w naszym życiu. Nieprzespana, lub nawet źle przespana noc wpływa negatywnie na cały nasz dzień, a długotrwałe niedosypianie często kończy się znacznym spadkiem koncentracji i odporności organizmu. Zapominamy, by dobry (i wystarczająco długi!) sen potraktować w naszym życiu priorytetowo. Co może nam pomóc? Relaksujący wieczorny rytuał z herbatą w roli głównej.

więcej »

Zakwasy - skąd się bierze ból po wysiłku?

Fot. Boggy - Fotolia.comZakwasy to popularna nazwa tzw. zespołu opóźnionego bólu mięśniowego, który najczęściej pojawia się 1-2 dni po intensywnym wysiłku fizycznym lub powrocie do aktywności sportowej po dłuższej przerwie. Wbrew obiegowej opinii, główną przyczyną dolegliwości nie jest kwas mlekowy odkładający się w mięśniach, ponieważ zostaje on usunięty już w ciągu kilku godzin po zakończeniu treningu. Czym są zakwasy oraz w jaki sposób zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia?

więcej »

Przestrzeń publiczna nie dla starszych i niepełnosprawnych

Fot. seventyfour - Fotolia.comOsoby starsze oraz niepełnosprawne wciąż mają kłopot z brakiem dostępności przestrzeni publicznej – twierdzi Najwyższa Izba Kontroli. Nie mogą swobodnie korzystać z muzeów, bibliotek, czy ośrodków kultury. Problemem jest wdrażanie rozwiązań spełniających te potrzeby. Obowiązujące przepisy są bowiem często nieprecyzyjne lub wręcz dopuszczają rozwiązania niezgodne z zasadą dostępności. W konsekwencji obiekty zaprojektowane i wybudowane zgodne z prawem nie zawsze są dostępne dla osób starszych lub niepełnosprawnych.

więcej »

Centrum „samokontroli” w mózgu pomaga schudnąć

Fot. Maksymiv Iurii - Fotolia.comKażdy, kto kiedykolwiek podejmował próbę odchudzania się, wie, że kluczem do sukcesu jest nie tylko odpowiednio ułożona dieta i plan treningowy, ale – przede wszysktim – ich przestrzeganie i właśnie to staje się ogromnym wyzwaniem.

więcej »

Dlaczego zostajemy w związkach, które czynią nas nieszczęśliwymi?

© dubova - Fotolia.comWielu ludzi, otwarcie przyznających że są nieszczęśliwi w swoich związkach, pozostaje w nich i nie decyduje się na zakończenie relacji. Dlaczego tak się dzieje?

więcej »

Jak przedłużyć życie? Niezawodna metoda

Fot. Mediteraneo - Fotolia.comStyl życia, obok genów, ma największy wpływ na nasze szanse na długowieczność. Dobra dieta i regularny wysiłek fizyczny zapewnią dłuższe życie – gwarantują uczeni z Cleveland Clinic.

więcej »

"Kler" największym kinowym hitem XXI wieku w Polsce

Fot. materiały prasoweFilm "Kler" Wojtka Smarzowskiego okazał się największym kinowym hitem XXI wieku w Polsce. Obraz wyprzedził "Quo Vadis" i zarobił więcej pieniędzy niż "Pan Tadeusz".

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Polecamy Aktywni 50+ eGospodarka.pl Akademia Pełni Życia Kobiety.net.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X