Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Wysiłek fizyczny a prawidłowe nawodnienie organizmu

Fot. goodluz - Fotolia.comWoda pełni szereg ważnych funkcji w organizmie, życie bez niej nie mogłoby istnieć. Transportuje do komórek tlen i składniki odżywcze. Uczestniczy w usuwaniu metabolitów i toksyn z organizmu. Stanowi blisko 70% ciała dorosłego człowieka. Woda nie jest magazynowana w organizmie człowieka, dlatego systematycznie musi być uzupełniana. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób aktywnych fizycznie, ponieważ niedobór wody może prowadzić do wielu zaburzeń w organizmie, a nawet do śmierci.

więcej »

„Suchy styczeń” („dry January”), czyli miesiąc bez alkoholu, daje świetne efekty dla zdrowia

Fot. Richard Villalon - Fotolia.comCoroczna akcja „Dry January', czyli „Suchy styczeń" ma na celu promowanie ograniczenia spożycia alkoholu. Przedsięwzięcie obejmuje rezygnację z napojów wyskokowych przez cały miesiąc. Warto się przyłączyć - efekty są zaskakująco dobre dla zdrowia, mówią lekarze.

więcej »

Produkty w lodówce: gdzie i w jaki sposób przechowywać

Fot. 利 周 - Fotolia.comNiska temperatura wbrew powszechnym oczekiwaniom nie służy wielu produktom. Są takie, które wiele tracą na jakości. Właściwe przechowywanie żywności jest szczególnie ważne po okresie świątecznym, gdy na stołach zostaje jeszcze dużo jedzenia. Jak poprawnie układać żywność w lodówce, żeby dłużej zachowała świeżość?

więcej »

Niskokaloryczne słodziki nie pomagają schudnąć

Fot. samuelgarces - Fotolia.comPomimo braku kalorii, słodziki nie pomagają schudnąć. Uczeni nie znaleźli żadnych dowodów na to, że stosowanie słodzików, czy to u dzieci, czy u dorosłych, wpływa na poziom wagi.

więcej »

Większe poczucie szczęścia zyskujemy dając prezenty niż je otrzymując

Fot. Syda Productions - Fotolia.comSzczęście, którego się doświadcza, gdy daje się coś innym, jest trwalsze, niż gdy się otrzymuje coś lub doświadcza czegoś przyjemnego.

więcej »

Chcesz przestać palić papierosy? Ogranicz alkohol

Fot. TheVisualsYouNeed - Fotolia.comJednym z najpowszechniejszych postanowień noworocznych jest rzucenie palenia. I słusznie, bo to jedna z najlepszych rzeczy, jaką można zrobić dla swojego organizmu. Okazuje się jednak, że jeśli chemy liczyć na realizację tego zamiaru, warto też ograniczyc alkohol.

więcej »

Zimowe smaki - herbata na trzy sposoby

Fot. ange1011 - Fotolia.comKiedy za oknem pojawia się śnieg, deszcz oraz przenikliwy wiatr, to nic tak nie poprawia zimowego nastroju jak kubek gorącej herbaty. Są takie smaki i składniki, które przenoszą nas do czasów dzieciństwa i wprawiają w dobry nastrój.

więcej »

Nie przesypiaj zimy, bądź aktywny w każdym wieku

Fot. .Den_Team - Fotolia.comNikt z takim utęsknieniem nie czeka na pierwszy śnieg jak dzieci. Bitwy na śnieżki, szalone zjazdy na sankach i piruety na lodowisku to ich żywioł. Młodzież wybiera popularny snowboard lub bardziej tradycyjne narty i bryluje na stokach. Stąd powszechne u wielu osób w średnim i starszym wieku przekonanie, że takie aktywności zarezerwowane są dla ich dzieci i wnuków. Nic bardziej mylnego. Białemu szaleństwu oddawać możemy się w każdym wieku. Należy się do tego jedynie dobrze przygotować.

więcej »

Co jeść, gdy na dworze zimno

Fot. Ruslan Mitin - Fotolia.comGdy temperatura spada, nasz organizm ma specjalne dietetyczne potrzeby. Aby się rozgrzać warto sięgnąć po określone produkty i wcale nie powinien to być pełny tłuszczu i cukru fast food, choć nierzadko na takie właśnie dania mamy ochotę, gdy na zewnątrz śnieg, mróz i zimny wiatr. Oto, jakie produkty najskuteczniej i najzdrowiej pozwolą się rozgrzać.

więcej »

Dlaczego problemy ze snem niszczą dietę

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comJeśli w nocy nie możesz się wyspać, na drugi dzień masz zwiększoną potrzebę jedzenia i to produktów niedietetycznych.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Polecamy Aktywni 50+ EWST.pl eGospodarka.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy