Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Zmień dietę na śródziemnomorską. Dzięki temu możesz dłużej żyć

Fot. beats_ - Fotolia.comNie jest za późno na zmianę stylu życia na zdrowszy - korzyści z takich modyfikacji można zyskać w każdym wieku. Okazuje się, że seniorzy, którzy decydują się na stosowanie diety śródziemnomorskiej, mogą liczyć na dłuższe życie.

więcej »

Pora posiłków ma znaczenie - o której jeść, by schudnąć

Fot. tatomm - Fotolia.comDla skuteczności procesu odchudzania znaczenie ma nie tylko to, co się je, ale i kiedy spożywa się posiłki. Nowe badania dostarczają kolejnych informacji dotyczących najodpowiedniejszych pór jedzenia.

więcej »

Chleb "powszedni" juz w epoce kamienia - długo przed rozwojem rolnictwa

© fkruger - Fotolia.comArcheolodzy odkryli najstarszy chleb na świecie w kamiennych paleniskach na stanowisku archeologicznym w północno-wschodniej części Jordanii.

więcej »

Muzyka do jogi lub medytacji dobra dla serca

Fot. sidliks - Fotolia.comMuzyka, która jest zwykle odtwarzana podczas uprawiania jogi czy medytacji, znacząco zmniejsza poziom niepokoju, pop z kolei może powodować zwiększenie oczuwanego stresu.

więcej »

Jedź na urlop. Wydłużysz sobie życie

Fot. CESARVR - Fotolia.comNiektórzy nie mogą doczekać się wolnych dni, innych pracodawca musi „wypychać" na urlop. Nawet jeśli ci drudzy wydają się wyjątkowo pracowici, nie działają rozsądnie - odpoczynek od codziennych zajęć jest niezbędny dla dobrego funkcjonowania. Okazuje się też, że może mieć znaczenie dla długości naszego życia.

więcej »

Bezpieczeństwo na drodze: noś odblaski

Fot. 07photo - Fotolia.comJak wskazuje Komenda Główna Policji, w ubiegłym roku, w porównaniu z rokiem 2016, liczba wypadków zmalała o 3 proc., natomiast o 6 proc. spadła liczba ofiar śmiertelnych. W co czwartym wypadku ucierpieli piesi. W sezonie jesienno-zimowym bezpieczeństwo pieszych znacząco poprawiają odblaski.

więcej »

Lady Pank ruszają jesienią w trasę

Lady Pank fot. Mateusz StankiewiczLady Pank ruszają na jesienną trasę koncertową promującą "LP1". Pierwsza płyta zespołu Lady Pank jest dla wielu fanów polskiej muzyki niczym biblia. Przeszła już do historii polskiego rocka jako klasyk. Przez wielu jest określana mianem The Best Of, bo to właśnie z niej pochodzą największe przeboje Lady Pank: "Kryzysowa narzeczona", "Mniej niż zero", "Zamki na piasku", "Vademecum skauta" czy "Fabryka małp".

więcej »

KOTY. KOTY SĄ MIŁE. To dowiedzione naukowo

fot. GGNie wierz stereotypom. Koty są miłe i wcale nie cechuje ich duży dystans do ludzi, z którymi przebywają. Takie wyniki uzyskano w badaniach behawioralnych przeprowadzonych przez uczonych z Oregon State University.

więcej »

Polacy uwielbiają diety... na własną rękę

Fot. ronstik - Fotolia.comDieta wegetariańska i bezmleczna to dwa najsilniejsze trendy w odżywianiu się Polaków. Eksperci ostrzegają: dieta tak, ale z umiarem i pod kontrolą specjalisty, bo zbyt radykalna jej zmiana może zaszkodzić.

więcej »

Szczęśliwi seniorzy żyją dłużej

Fot. goodluz - Fotolia.comPoczucie szczęścia wpływa nie tylko na stan ducha, ale i ciała. Singapurscy badacze odkryli, że osoby starsze, które są zadowolone ze swojego życia, mają większe sznase na dłuższe życie.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Polecamy Pola Nadziei Umierać po ludzku Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X