Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Ludzie są bardziej zrelaksowani w pracy niż w domu

© Kaspars Grinvalds - Fotolia.comJuż od południa myślisz o powrocie z pracy do domu i relaksowaniu się przed telewizorem lub na spacerze z rodziną? Nie taką wizję ma wielu pracowników, wynika z badań uczonych z Pennsylvania State University. Okazuje się, że większość z nas czuje się bardziej zrelaksowana właśnie w miejscu zatrudnienia...

więcej »

Zamartwianie się jest czasem potrzebne

© Luis Echeverri Urrea - Fotolia.comWielu ludzi ma tendencję do częstego zmaartwiania się, co osłabia jakość ich życia, zazwyczaj więc raczej radzi się, jak ograniczyć myślenie o kłopotach. Okazuje się jednak, że i zamartwianie się może mieć dobre efekty. Zobacz, jakie.

więcej »

Chcesz odnieść sukces? Przeczytaj, co piszą o nim ci, którym się to udało

© Bashkatov - Fotolia.comOd czego zależy sukces? Czy porażki są niezbędnym elementem drogi na szczyt? Co robić, by móc liczyć na pomyślność naszych działań?

więcej »

Niechętnie rezygnujemy z wypoczynku za granicą. Jedynie w obliczu zagrożenia

Fot. dieter76 - Fotolia.comNiewyjaśniona śmierć polskiej turystki w Egipcie, która elektryzuje opinię publiczną, nie wpłynęła na decyzje turystów dotyczących rezerwowania wypoczynku w tym kraju. Nie dostrzegają oni w tym zdarzeniu bezpośredniego zagrożenia. A dopiero taka subiektywna ocena powoduje rezygnację z danego kierunku. W przeszłości ten mechanizm można było obserwować wielokrotnie.

więcej »

Włos pod lupą - zaskakujące fakty na temat włosów

Fot. Andrey Popov - Fotolia.comCo wiesz o swoich włosach? Może się okazać, że całkiem niewiele. Włosy mają swój cykl życia, są niezwykle wytrzymałe, a jednocześnie – na skutek nieodpowiednich nawyków, diety czy genów – mogą okazać się bardzo kruche. Znajdziemy w nich wiele cennych informacji, mogą zdradzić twoje sekrety, ale i przekazać, na co chorujesz. Poznaj 8 najbardziej zaskakujących faktów na temat włosów.

więcej »

Pierwsza randka 60+ czyli randkowanie w wieku dojrzałym

Fot. akobchukOlena - Fotolia.comJeszcze do niedawna sześćdziesięciolatkowie poznawali się głównie na dancingach w Ciechocinku i byli już na długo wyczekiwanej emeryturze. Dzisiaj grupa 60+ to często ludzie aktywni zawodowo, którzy na nowo podejmują wyzwania związane z samorealizacją, spełnianiem marzeń i wcielaniem w życie projekcji o romantycznej miłości – zupełnie bez kompleksów.

więcej »

David Lynch skończył z filmami?

David Lynch fot. Archiwum ArtystyDavid Lynch, który niedawno wrócił do swego kultowego serialu "Twin Peaks", obwieścił, iż nie nakręci już więcej filmów.

więcej »

Bez litości dla piratów drogowych. Prezydent podpisał ustawę

Fot. benjaminnolte - Fotolia.comZaostrzenie kar za przestępstwa w ruchu drogowym oraz wydłużenie okresu przedawnienia karalności wykroczeń przewiduje podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa, wprowadzająca zmiany w Kodeksie karnym, Kodeksie wykroczeń, Kodeksie postępowania karnego, Kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia oraz w Prawie o ruchu drogowym. Regulacje wymierzone są w kierowców, którzy powodują śmierć i zniszczenia na polskich drogach.

więcej »

Jak prać, by usuwać alergeny i bakterie?

Fot. TR - Fotolia.comŚwieżo wyciągnięta z pralki, pachnąca delikatną nutą płynu do płukania odzież budzi uczucie czystości, odprężenia i domowej atmosfery. Jednak detergenty, zapewniające przyjemny zapach i miękki dotyk często zawierają liczne alergeny, które przyczyniają się do powstawania podrażnień skóry i innych reakcji alergicznych. Właściwy wybór proszków i płynów do płukania to nie jedyny element gwarantujący bezpieczne dla zdrowia pranie. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

więcej »

Medytacja uważności - kilka minut pozwala zmniejszyć stres

© Radarani - Fotolia.comJuż dziesięć minut medytacji dziennie pomaga zmniejszyć lęk i stres oraz lepiej skoncentrować się na tym, co się robi.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Polecamy Kosciol.pl Hospicja.pl Poradnik-zdrowia.pl eGospodarka.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X