Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Dzień Kobiet 2017

© teressa - Fotolia.comMiędzynarodowy Dzień Kobiet, niegdyś obchodzony hucznie, dziś ogranicza się raczej do symbolicznego kwiatka i standardowych życzeń. Same kobiety natomiast wykorzystują święto do przypomnienia o swoich prawach.

więcej »

George Michael zmarł z przyczyn naturalnych

George Michael fot. Caroline TrueUstalono przyczynę śmierci wokalisty popu, George'a Michaela. Coroner z Oxfordshire, który przeprowadzał autopsję, poinformował w swym raporcie, że gwiazdor zmarł z przyczyn naturalnych.

więcej »

Kobiety lepiej rozpoznają emocje innych

©  vege - Fotolia.comKobiety mają większą zdolność rozumienia emocji doświadczanych przez innych ludzi.

więcej »

Badania obalają stereotypy: blondynki nie są głupie

© ajr_images - Fotolia.comWydaje się, że stereotyp głupiej blondynki ostatnio nieco osłabł, wciąż jednak jest dość popularny. Do sprawy postanowiono podejść naukowo i okazało się, że taka opinia nie ma żadnych realnych podstaw.

więcej »

Nowa "Dynastia". Kto zagra Blake'a Carringtona?

Grant Show fot. USA NetworkProducenci nowej "Dynastii" znaleźli odtwórcę roli potentata i milionera Blake'a Carringtona. W postać wcieli się Grant Show.

więcej »

Ukryte działania - film o kobietach naukowcach na Dzień Kobiet w Dojrzałym Kinie

fot. Ukryte działaniaW środę (8 marca) o godzinie 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza seniorów na nominowany do Oscara oraz Złotych Globów film Ukryte działania opowiadający nieznaną dotąd historię grupy utalentowanych kobiet afroamerykańskiego pochodzenia, które swą pracą dla NASA w latach 60. walnie przyczyniły się do wysłania pierwszego Amerykanina w kosmos.

więcej »

Tom Hanks kupił dziennikarzom z Białego Domu ekspres do kawy

Tom Hanks, fot. Dick Thomas Johnson from Tokyo, CC BY 2.0, Wikimedia CommonsTom Hanks postanowił w niecodzienny sposób wesprzeć dziennikarzy pracujących w Białym Domu. Aktor zakupił ekspres do kawy przeznaczony dla prasy.

więcej »

Peter Gabriel świętuje 40-lecie debiutu

Peter Gabriel fot. EMI Music PolandZ okazji rocznicy swego solowego debiutu, Peter Gabriel zaprezentował nową wersję przeboju "Solsbury Hill".

więcej »

"Demon" nominowany do Saturna

fot. Demon_DK_21.10Film "Demon" Marcina Wrony znalazł się wśród filmów nominowanych przez Amerykańską Akademię Science Fiction, Fantasy i Horroru do statuetki Saturna.

więcej »

Węże 2017. "Smoleńsk" i "Historia Roja" mają najwięcej nominacji

fot. WężeAkademia Węży już po raz 6. ogłosiła nominacje do swoich nagród. Węże to wyróżnienia przyznawane za „filmowe potknięcia” w polskim kinie. O tytuł najgorszego filmu minionego roku rywalizować będą: „#wszystkogra”, „Gejsza”, „Historia Roja”, „Kobiety bez wstydu” i „Smoleńsk”. Nagrody przeznaczane są przez kapitułę skupiającą osoby zajmujące się szeroko rozumianą kulturą.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Polecamy Kosciol.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Aktywni 50+ Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X