Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

10 zasad bezpiecznej podróży koleją

Fot. whitelook - Fotolia.comUdany wyjazd w dużej mierze zależy od naszego przygotowania, dlatego warto wiedzieć, o czym należy pamiętać przed czekającą nas podróżą kolejową. Oto kilka prostych wskazówek, jak uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

więcej »

Jak w pięciu krokach pokonać kompleksy

Fot. contrastwerkstatt - Fotolia.comKompleksy to cechy, których w sobie nie lubimy i nie akceptujemy. Pojawiają się wówczas, gdy zbyt duże znaczenie przypisujemy poszczególnym elementom naszego wyglądu czy charakteru lub kiedy stawiamy sobie wysokie wymagania, których (według nas samych) nie spełniamy. Na ich podstawie kreujemy zaburzone i zaniżone poczucie własnej wartości, co w efekcie często przyczynia się do spadku jakości życia, a nawet ograniczenia spotkań towarzyskich czy całkowitego wycofania się z kontaktów społecznych. Gdzie znajduje się źródło problemu i w jaki sposób możemy skutecznie z nim walczyć?

więcej »

Jak zachować młody wygląd i dobre samopoczucie na dłużej

Fot. Kzenon - Fotolia.comKażdy chciałby jak najdłużej wyglądać młodo i cieszyć się pełnią zdrowia. Wprawdzie nie da się zatrzymać upływu czasu i kiedyś zmarszczki i tak się pojawią, a jakieś dolegliwosci rozwiną, jednak dzięki odpowiedniemu trybowi życia można to istotnie opóźnić. Zastosuj tych kilka wskazówek, a nie zestarzejesz się przedwcześnie.

więcej »

Pięć czynników sprzyjających poczuciu szczęścia

Fot. PointImages - Fotolia.comPsycholodzy mówią, że genetyka, płeć i stan neurologiczny mają istotny wpływ na poziom poczucia szczęścia u danej osoby. Nie bez znaczenia są niezależne od nas doświadczenia, w tym dzieciństwo, przeżyte wypadki, czy utrata kogoś bliskiego. Poza biologicznymi i losowymi czynnikami jednak jest sporo takich, które bezpośrednio zależą od samych. Dostrzega się, że pewne cechy (które można wypracować) i zachowania są wspólne u tych, którzy deklarują wysoki poziom dobrostanu i satysfakcji z życia.

więcej »

Słynne "selfie" realnie poprawia nam nastrój

© De Visu - Fotolia.comJeśli chcesz sobie poprawić humor, może zrobić selfie i umieścić je na Facebooku lub innym portalu społecznościowym. Tylko tyle wystarczy, by lepiej się poczuć – twierdzą uczeni z Uniwersytetu Kalifornijskiego.

więcej »

Wakacje. Jak zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem?

Fot. beeboys - Fotolia.comWakacje to szczególny czas dla całej rodziny. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.

więcej »

Kontuzje podczas pływania - na co uważać?

Fot. JJAVA - Fotolia.comPowszechnie uważa się, że pływanie to najmniej kontuzyjny i przyjazny naszemu organizmowi sport. Pozwala nam na zgubienie zbędnych kalorii, formowanie sylwetki, korygowanie postawy ciała i poprawę samopoczucia. Tymczasem okazuje się, że podczas gimnastyki w wodzie można nabawić się nieprzyjemnych urazów. Jakie kontuzje są najczęstsze i jak im zapobiegać?

więcej »

Polacy bardziej ufają samorządowcom niż posłom i senatorom

Fot. beeboys - Fotolia.comZdecydowana większość dorosłych Polaków (79%) bardziej ufa władzom samorządowym niż centralnym (21%). Ponad połowa badanych (61%) chciałaby mieć większy wpływ na to, co się dzieje w ich regionie.

więcej »

Tego unikaj, bo cię postarza

Fot. FMTURRINI - Fotolia.comSzybkość procesu starzenia się jest w pewnej mierze zależny od genów, ale na to, jak wyglądamy, duży wpływ ma także styl życia. Tych pięciu rzeczy unikaj, bo sprawiają, że ekspresowo tracisz młody wygląd.

więcej »

Urlop, czyli jak dobrze się wyspać

Fot. YakobchukOlena - Fotolia.com“W końcu się wyśpię!” - to zdanie najczęściej pada, kiedy rozpoczynamy urlop. Każdy wyobraża sobie, że bez obowiązku wyjścia do biura codziennie obudzi się wypoczęty i wyspany. Jak się okazuje, to czy jesteśmy wypoczęci, nie zależy tylko od tego, ile godzin śpimy. Lekarze mówią, że dorosły człowiek potrzebuje osiem godzin snu. Jeśli codziennie idziemy spać i wstajemy o tej samej porze, nawet mniej godzin snu pozwoli nam być wyspanym. Od czego więc zależy jakość naszego snu? Co nam najbardziej szkodzi?

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Polecamy Pola Nadziei eGospodarka.pl Poradnik-zdrowia.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X