Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Zaburzenia snu sprzyjają samotności

Fot. Rido - Fotolia.comEksperci alarmują, że we współczesnym świecie problemy ze snem przybrały rozmiary pandemii, a podobnym nasileniem odznacza się problem samotności. Okazuje się, że te dwa zjawiska mogą być również ze sobą sprzężone.

więcej »

Monofobia - strach przed samotnością

Fot. didesign - Fotolia.comJeśli po bogatej towarzysko wizycie w sanatorium czy udanej imprezie rodzinnej budzisz się z bardzo nieprzyjemnym uczuciem opuszczenia, to zupełnie naturalne, ale jeżeli zaczynasz wpadać w panikę na myśl o spędzeniu jakiegoś czasu w pojedynkę, może być objaw monofobii.

więcej »

Mick Jagger już po operacji serca

Mick Jagger fot. VirginMick Jagger przeszedł operacje wszczepienia zastawki aortalnej. Lekarze kontrolują stan pacjenta i dbają, by nie doszło do komplikacji. Mick Jagger zostanie wypisany ze szpitala w ciągu czterech, pięciu dni.

więcej »

Niewłaściwa dieta zabija więcej ludzi niż papierosy

Fot. anaumenko - Fotolia.comNiezdrowe jedzenie odpowiada za niemal 11 milionów zgonów w skali całego świata. To więcej niż śmierci z powodu palenia papierosów.

więcej »

Wiosna w kuchni - czas na zdrowe nawyki

Fot. larisa_stock - Fotolia.comDietetycy oraz specjaliści od żywienia od dłuższego czasu przekonują nas, że dieta bogata w warzywa i owoce ma korzystny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale i samopoczucie. W okresie wiosennego przesilenia, kiedy częściej odczuwamy osłabienie, senność czy bóle głowy i mięśni, warto szczególną uwagę zwrócić na produkty, które spożywamy, aby uzupełnić pozostałe po zimie niedobory witamin.

więcej »

Elton John i George Clooney bojkotują hotele sułtana Brunei

Elton John fot. Universal Music PolandElton John i George Clooney wezwali do bojkotu hoteli sułatana Brunei po tym jak w kraju wprowadzona karę śmierci za homoseksualizm.

więcej »

"Małpki". Wypijamy ich rocznie miliard. Głównie kobiety

Fot. Carlos Yudica - Fotolia.com
Codziennie w Polsce wódkę w małych butelkach o pojemności 100 i 200 ml, potocznie zwanych „małpkami”, kupuje 3 miliony osób. Rocznie daje to liczbę ponad 1 miliarda małych buteleczek wódki sprzedawanych Polakom. Kupują wszyscy, niezależnie od grupy społecznej i zawodowej – od pracowników fabryk po emerytów i studentów.

więcej »

Tai chi osłabia lęk i stres

Fot. DragonImages - Fotolia.comTai chi, czyli gimnastyka medytacyjna lub sztuka walki w łagodnej wersji, pomaga poprawić nastrój i pozbyć się lęku oraz stresu.

więcej »

Palenie książek. Komunikat Biblioteki Narodowej

© denissimonov - Fotolia.comBiblioteka Narodowa odniosła się w specjalnym komunikacie do aktu spalenia m.in. książek przy jednej z gdańskich parafii. "Nie można usprawiedliwić złego działania podjętego w dobrej intencji" - czytamy w przesłaniu BN.

więcej »

Szanse na sukces w odchudzaniu - określa je twoja motywacja

Fot. Racle Fotodesign - Fotolia.comNajwiększe szanse na wprowadzenie w życie zdrowej diety i trzymanie się jej daje odpowiednia motywacja.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów eGospodarka.pl Pola Nadziei Akademia Pełni Życia Oferty pracy