Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Trudne małżeństwo zwiększa ryzyko nadwagi

Fot. Prazis Images - Fotolia.comWiele badań pokazało, że małżeństwo może dawać prozdrowotne korzyści. Ludzie będący w związkach są zdrowsi i żyją dłużej. To wszystko pozostaje w mocy pod jednym warunkiem - o ile związek jest udany, jeśli zaś powoduje kłopoty i znacznie obciąża emocjonalnie, przyczynia się do rozwoju kłopotów ze zdrowiem. Problematyczne relacje z partnerem skutkują np. wyższym ryzykiem nadwagi.

więcej »

Od jutra nie kłamię: o noworocznych postanowieniach

© dolphfyn - Fotolia.comRzucam palenie, nie jem słodyczy, rozpoczynam naukę języka obcego no i zapisuję się na fitness, bo w końcu trzeba kiedyś zrzucić te parę kilo... Cała ta cudowna odmiana dokonuje się z przyjściem Nowego Roku, kiedy podejmujemy szereg postanowień. Co zrobić, żeby nie były tylko jałowymi obietnicami, z których zrezygnujemy w okolicach 5 stycznia?

więcej »

Nie strzelam w Sylwestra! Fajerwerki szkodzą zwierzętom

fot. collage Senior.pl/Fotolia.comZbliża się Sylwester – czas zabawy, radości i świętowania. Klub Gaja zachęca aby w tym czasie pomyśleć szczególnie o zwierzętach, dla których sylwestrowe wystrzały to ogromny stres, a często śmierć z powodu przerażenia. Słysząc czy widząc fajerwerki zwierzęta wpadają w panikę, przez co mogą zachowywać się nieprzewidywalnie.

więcej »

Koniec muzycznej telewizji Viva

fot. VivaKanał telewizji muzycznej Viva przestanie istnieć z końcem roku.

więcej »

Zimowe spowolnienie, czyli wszystko zgodnie z naturą

Fot. Damir - Fotolia.comBrak światła, krótki dzień, zimno - są nieodłącznymi atrybutami zimy. Zegar biologiczny człowieka w naturalny sposób się do nich przystosowuje, zmieniając wewnętrzny rytm. Jak zachowuje się organizm i czy da się z tym coś zrobić?

więcej »

Amos Oz nie żyje

Amos Oz, fot. Lesekreis, CC0Zmarł Amos Oz, wybitny, izraelski pisarz, autor licznych opowiadań, powieści, esejów i tekstów publicystycznych, przez lata wskazywany wśród potencjalnych laureatów literackiej Nagrody Nobla. Miał 79 lat.

więcej »

Pomagaj innym. Zyskasz większe poczucie szczęścia

Fot. goodluz - Fotolia.comWarto angażować się w pomoc innym ludziom - dzięki temu pomagamy też sami sobie poczuć się szczęśliwszymi.

więcej »

Nawyki żywieniowe - jak zmienić je skutecznie

Fot. Sławomir Fajer - Fotolia.comSłowa „dieta”, „zdrowe żywienie” czy „racjonalne posiłki” często kojarzą nam się z reżimem dietetycznym, a zmianę nawyków żywieniowych często łączymy z ograniczeniami i zakazami. Zmiana zachowań żywieniowych jest procesem długotrwałym, jednak możliwym do realizacji.

więcej »

Zmarł biskup Tadeusz Pieronek

Bp. Tadeusz Piernek, fot. Ralf Lotys (Sicherlich), CC BY 3.0, Wikimedia CommonsW Krakowie, w wieku 84 lat zmarł ksiądz biskup Tadeusz Pieronek.

więcej »

Sylwester na domowych imprezach. Za ponad 300 złotych

© william87 - Fotolia.comRok 2018 chcemy zakończyć z przytupem. Przeciętny Kowalski wyda na zabawę w sylwestrową noc ponad 300 zł. Tylko niewielki odsetek zamierza pożyczyć pieniądze, aby dobrze się bawić. Noworoczny toast wzniesiemy w domu lub u znajomych.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Polecamy Hospicja.pl Aktywni 50+ Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Kobiety.net.pl Oferty pracy