Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Im wyższy stres tym mniejsza empatia

© carballo - Fotolia.comIm bardziej jesteśmy zestresowani, tym trudniej nam odczuwać empatię, mówią uczeni.

więcej »

2 maja: Dzień Flagi Państwowej

© vector_master - Fotolia.comKażdego roku 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Państwowej. Wywieszając flagi na budynkach mieszkalnych, domach i gmachach instytucji, czynnie obchodzimy to święto. Warto zapoznać się z symbolami narodowymi i prawidłowością w ich stosowaniu.

więcej »

Perfekcjonizm Cię zamęczy. Nie musisz być doskonały/a, by dobrze się mieć

© xixinxing - Fotolia.comJeśli jesteś perfekcjonist(k)ą, nieraz przechodzisz z sobą trudne chwile, gdy dostrzegasz błędy lub nawet drobne niedociągnięcia. Gdy powtarzasz sobie, bez względu na wynik włożonego wysiłku, że można to było zrobić jeszcze lepiej, wywierasz na sobie ogromną presję, która może być przeciwskuteczna i sabotować twoje przedsięwzięcia.

więcej »

VII Festiwal Kultury Protestanckiej "500 lat Reformacji"

fot. FKPW tym roku mija 500 lat od momentu, w którym augustiański mnich i profesor teologii Marcin Luter, przybił do drzwi kościoła zamkowego w Wittenberdze 95 tez. Jubileusz Reformacji jest głównym tematem tegorocznego Festiwalu Kultury Protestanckiej. Senior.pl patronuje tegorocznemu Festiwalowi.

więcej »

NIK: samochody w miastach psują powietrze

© elcovalana - Fotolia.comRuch samochodowy, szczególnie w dużych miastach, gdzie natężenie ruchu jest ogromne, ma kolosalny wpływ na jakość powietrza – zauważa Najwyższa Izba Kontroli. NIK zwraca uwagę na brak przepisów i metod badawczych umożliwiających eliminację z ruchu drogowego pojazdów emitujących najbardziej szkodliwe dla zdrowia substancje. W dodatku policja i inspekcja transportu drogowego w niedostatecznym stopniu są wyposażone w sprzęt pomiarowy do kontroli spalin. A nawet jeśli go posiadają, to w niewielkim stopniu go wykorzystują.

więcej »

Jak obchodzi się grecki Dzień Maja?

© Anton Gvozdikov - Fotolia.comWieńce z polnych kwiatów, latawce na niebie, pochody z cyprysami czy skoki przez ogień. 1 maja w Grecji to nie tylko Dzień Pracy, ale także Święto Kwiatów i celebracja wiosny. Jak Grecy spędzają majówkę?

więcej »

"Roseanne" znowu w telewizji

fot. RoseanneTrwają prace nad wznowieniem realizacji popularnego na przełomie lat 80. i 90. serialu "Roseanne". Gwiazdy sprzed lat są zainteresowane powrotem.

więcej »

Polscy internauci atakowani z Rosji i Niemiec

© evgenzz - Fotolia.comCyberataki w kierunku Polski najczęściej pochodzą z Rosji – to aż 65 493 próby ataków dziennie. Drugie miejsce, jeśli chodzi o podejrzany ruch sieciowy skierowany w stronę Polski stanowią Niemcy, ze średnią liczbą 13 390 prób ataków dziennie.

więcej »

Oglądasz telewizję? Rób to produktywnie. Oto 8 wskazówek

© Christian Delbert - Fotolia.comOglądanie telewizji to jedna z najbardziej statycznych i dezaktywizujących (także umysłowo) czynności. Trudno z tego jednak zrezygnować. W powszechnym sposobie na życie telewizja zajmuje stałe miejsce. Jeśli więc nie wyobrażasz sobie wieczoru bez telewizora - spróbuj oglądać w nowy produktywny sposób.

więcej »

Majówka. Policjanci apelują o rozsądek

© kichigin19 - Fotolia.comPrzed nami długi weekend majowy. Mimo, że prognozy pogody na najbliższe dni nie nastrajają optymistycznie, wielu Polaków zaplanowało w tym czasie bliższe i dalsze wyjazdy. Policja przypomina kilka zasad bezpieczeństwa.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Umierać po ludzku Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X