Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Renta rodzinna dla ucznia: kiedy i w jakiej wysokości

Fot. undrey - Fotolia.comPonad tysiąc złotych renty rodzinnej dostają po zmarłym rodzicu uczące się dzieci. Wszyscy uczniowie i studenci, muszą jednak pamiętać o ty, żeby zawiadomić ZUS, że nadal się uczą lub o tym, że do szkoły przestali chodzić. Jeśli tego nie zrobią Zakład przestanie im wypłacać rentę lub każe zwrócić to, co już wypłacił w czasie, gdy ktoś pożegnał się ze szkołą.

więcej »

Solidarność obywatelska pod mikroskopem

© Franz Pfluegl - Fotolia.comOstatnie kryzysy pokazały, że idea europejskiej solidarności jest silniejsza niż suma rządów, które powinny ją wprowadzać. Projekt TransSOL badał korzenie solidarności obywatelskiej i warunki, w jakich może się ona rozwijać.

więcej »

Te produkty sprawią, że szybciej można się najeść i dłużej zachować uczucie sytości

Fot. whitelook - Fotolia.comNiektóre posiłki sprawiają, że szybko się najadamy, a innych trzeba zjeść znacznie więcej, żeby uzyskać uczcie sytości. Co więcej, po zjedzeniu pewnych produktów przez dłuższy czas czujemy się nasyceni, a w przypadku innych dość szybko powraca głód. Co oczywiste, ma to istotne znaczenie dla diety i utrzymania prawidłowej wagi. Sprawdź więc, co jeść, by się nie przejadać i nie być głodnym tuż po posiłku.

więcej »

Zabójca Johna Lennona pozostanie w więzieniu

John Lennon fot. Bob GruenMark Chapman, zabójca Johna Lennona, po raz kolejny nie otrzymał zgody na przedterminowe zwolnienie warunkowe.

więcej »

Jak łatwo zmniejszyć skutki siedzącego styl życia

Fot. Sven Vietense - Fotolia.comWszyscy już powinni wiedzieć, że siedzący styl życia zagraża zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Współcześnie jednak coraz trudniej znaleźć czas na uprawianie sportu i wiele profesji wymaga pozostawania w pozycji siedzącej przez długie godziny, a poza tym niemal każdy posiada samochód, więc dodatkowo wydłuża się czas siedzenia. Okazuje sie, że aby ograniczyć negatywne skutki tego, warto poruszać się choćby przez dwie minuty co pół godziny.

więcej »

Niska temperatura w mieszkaniu sprzyja nadciśnieniu?

Fot. ra2 studio - Fotolia.comLudzie, którzy mieszkają w chłodniejszych mieszkaniach, cechują się wyższym ryzykiem nadciśnienia, mówią brytyjscy uczeni.

więcej »

Internet oknem na świat dla starszych pokoleń

Fot. Prostock-studio - Fotolia.comWśród osób dojrzałych wiele jest takich, które nie korzystają z internetu lub robią to sporadycznie. Zdaniem młodszych pokoleń dzieje się tak, ponieważ ich starsi bliscy nie mają potrzeby użytkowania sieci. Uważa tak 40 proc. badanych, jak wynika z „Raportu Aasa – Aktywność starszych pokoleń w internecie oczami młodych 2018”. Tymczasem sieć oferuje wiele możliwości, które poprawiają jakość życia i zmniejszają poczucie wykluczenia społecznego.

więcej »

"Fuga", "Twarz" i "Zimna wojna" nominowane do Europejskich Nagród Filmowych

Tomasz Kot i Joanna Kulig fot. Kino ŚwiatPolskie filmy "Fuga", "Twarz" i "Zimna wojna" znalazły się wśród 49 filmów, które mają szansę na tegoroczne nominacje do Europejskich Nagród Filmowych.

więcej »

Przesądny jak Polak?

Fot. giedriius - Fotolia.comCo przynosi pecha? Piątek trzynastego? Stłuczenie lustra? Czarny kot przebiegający drogę? Podanie ręki przez próg? Ponad połowa dorosłych Polaków wierzy w przynajmniej jeden z dziesięciu przesądów - wynika z badania przeprowadzonego przez CBOS.

więcej »

6 mitów o stylu życia i starzeniu się. Zobacz, co ci nie pomoże

Fot. Rafael - Fotolia.comWiadomo, że styl życia ma duży wpływ na to, jak wyglądamy i się czujemy. Przykładowo, ćwiczenia pomagają zachować zdrowie i młodość, a namierne picie alkoholu przyspiesza strzenie się. To oczywiste, ale jest wiele nieuzasadnionych przekonań dotyczących określonych zachowań czy nawyków i ich oddziaływania na nasz wygląd oraz samopoczucie.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Pola Nadziei Uniwersytety Trzeciego Wieku Aktywni 50+ Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X