Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Nowa świąteczna Mariah Carey śpiewa z "Pierwszą gwiazdką"

Mariah Carey fot. E!W tym roku czeka nas jeszcze więcej świątecznej Mariah niż zazwyczaj. Nie dość, że Carey przygotowała animację zainspirowaną swym hitem "All I Want for Christmas Is You", to jeszcze nagrała nowy utwór do bożonarodzeniowej bajki dla dzieci, "Pierwsza gwiazdka" ("The Star").

więcej »

Uwaga, zmiana czasu! Dziś w nocy przestawiany wskazówki zegarów

Fot. Felix Pergande - Fotolia.comDziś w nocy o godzinie 3.00 wskazówki zegarów należy cofnąc o godzinę. Od tego momentu zacznie obowiązywać - aż do wiosny - czas środkowoeuropejski. Zegary przestawia się w około 70 krajach na całym świecie. Zmiana czasu z roku na rok budzi jednak coraz większe kontrowersje.

więcej »

Śniadania z czterech stron Europy

Fot. fisher05 - Fotolia.comŚledząc mapę kulinarną świata szybko odkryjemy, że zasada „co kraj, to obyczaj” jest szczególnie żywa w kwestii śniadań. Jak wygląda klasyczny, francuski petit déjeuner? Ile kalorii ma wyjątkowo syte śniadanie angielskie? W czym o poranku rozsmakowują się Skandynawowie? Bliższe poznanie śniadaniowych propozycji z różnych zakątków świata może sprawić, że każdy dzień będziemy witać pod znakiem nowych kompozycji smakowych.

więcej »

James Toback oskarżony o molestowanie przez 38 kobiet

James Toback fot. El Dorado PicturesJames Toback, nominowany do Oscara reżyser i scenarzysta, został oskarżony o molestowanie przez co najmniej 38 kobiet.

więcej »

Kawa z mlekiem: ale jaka?

Fot. skynetgame - Fotolia.comKawy z dodatkiem mleka cieszą się w Polsce szczególną popularnością – zwłaszcza wśród pań. Mało kto jest jednak w stanie powiedzieć, czym dokładnie różnią się od siebie cappuccino, cafe latte i flat white. Jak się je przygotowuje? Jakiego mleka użyć? Kiedy i w jaki sposób należy je spieniać?

więcej »

Przeczytaj scenariusze "Obcego", "Mrocznego Rycerza" czy "Buntownika z wyboru"

fot. bnenin - Fotolia.comAspirujących scenarzystów czeka nie lada gratka. Do sieci trafiły scenariusze znakomitych hollywoodzkich produkcji.

więcej »

Internet nie dla osób starszych?

Fot. Prostock-studio - Fotolia.comJak wynika z badań CBOS, w Polsce ponad 65% dorosłych korzysta z internetu przynajmniej raz w tygodniu. Spośród nich tylko około 22% stanowią osoby powyżej 55. roku życia. Trend ten, co prawda wciąż ulega zmianom i rośnie, lecz nie tak intensywnie, jak w przypadku młodszego pokolenia. Czy internet rzeczywiście nie jest miejscem dla seniorów?

więcej »

Jak się bronić przed smogiem?

Fot. Paolese - Fotolia.comPowietrze polskich miast należy do najbardziej zanieczyszczonych w Unii Europejskiej. Zawarte w smogu związki i aerozole atmosferyczne powodują raka płuc, choroby dróg oddechowych oraz układu krążenia. Co zrobić, by uniknąć ich szkodliwego wpływu?

więcej »

Do pracy jedź rowerem - przedłużysz sobie życie

Fot. ChiccoDodiFC - Fotolia.comRowery miejskie święcą triumfy w polskich miastach. Co ciekawe, takie rozwiązanie komunikacyjne przyjęło się nie tylko w takich ośrodkach, jak Warszawa, Poznań, Kraków, czy Łódź, ale i w mniejszych miastach, jak Kalisz czy Kołobrzeg. I słusznie, bo dojeżdżanie do pracy, szkoły czy do sklepu rowerem daje ważne prozdrowotne korzyści - może pomóc uchronić się przed różnymi chorobami.

więcej »

Jak ćwiczyć po 50-tce

Fot. bilderstoeckchen - Fotolia.comWarto ćwiczyć w każdym wieku, aktywność daje korzyści zarówno dla zdrowia, jak i wyglądu. Jednak po pięćdziesiątce trzeba uważniej dobierać treningi. W tym wieku może być łatwiej o urazy, a organizm nie jest tak wytrzymały jak w młodszych latach.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Uniwersytety Trzeciego Wieku Kobiety.net.pl EWST.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X