Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Hygge - jak zwolnić tempo i znaleźć czas dla siebie?

© missmimimina - Fotolia.comCoraz więcej obowiązków, coraz więcej stresu i coraz mniej czasu – czy tak wygląda codzienność kobiet? Na szczęście dzięki wygodnym rozwiązaniom i modzie na wolniejsze tempo życia, możemy bez wyrzutów poświęcić czas na upragniony relaks. W jaki sposób?

więcej »

Tłusty Czwartek 2017

© wideonet - Fotolia.comTłusty Czwartek zawsze przypada w ostatni czwartek przed początkiem Wielkiego Postu. Dawniej dzień ten rozpoczynał tzw. Tłusty Tydzień – ostatni tydzień karnawału, kiedy jedzono bardzo dużo i bardzo tłusto.

więcej »

Tłusty Czwartek - pączki zje prawie każdy Polak

© Pablo O - Fotolia.comTylko 15 proc. Polaków pozwala sobie na zjedzenie ciastek ciastka 2-3 razy w tygodniu. 75 proc. sięga po takie słodycze przeciętnie raz w miesiącu. Ale w Tłusty Czwartek pączki jedzą niemal wszyscy - takie są wnioski z raportu „Polska na widelcu. Zwyczaje żywieniowe Polaków 2016”.

więcej »

Nie będzie Alana Rickmana ani Emmy Thompson w minisequelu "To właśnie miłość"

fot. Love ActuallyReżyser Richard Curtis powiedział, że w realizowanej przez niego właśnie kontynuacji romantycznego przeboju "To właśnie miłość" ("Love Actually") nie będzie hołdu dla zmarłego w ubiegłym roku Alana Rickmana.

więcej »

Jeśli chcesz żyć dłużej, stań się optymistką

© Viacheslav Iakobchuk - Fotolia.comNie bądź malkontentką i oglądaj świat przez różowe okulary. Dzięki temu będziesz mogła liczyć na dłuższe życie. Kobiety, które nie popadają w pesymizm i pielęgnują nadzieję na lepsze jutro, cechują się niższym ryzykiem przedwczesnej śmierci z powodu raka, choroby serca, choroby układu oddechowego lub infekcji.

więcej »

Psychologia: W czasach politycznego gniewu, nauka wyjaśnia uprzedzenia

©  Andrey Popov - Fotolia.comJaskrawymi wyrazami nasilającej się polaryzacji politycznej w zachodnich demokracjach były w 2016 r. Brexit oraz wybór Donalda Trumpa w USA. Ten trend będzie prawdopodobnie kluczowym czynnikiem społecznym w roku 2017 i dlatego większą uwagę zwraca się obecnie na potrzebę poznania naukowych i psychologicznych przyczyn skłaniających ludzi do identyfikowania nieprzyjaciół na podstawie rasy, przekonań politycznych lub innych postrzeganych zagrożeń.

więcej »

Jak radzić sobie ze stresem? Kobiety i mężczyźni mają różne strategie

© denisfilm - Fotolia.comSposoby na radzenie sobie ze stresem różnią w zależności od płci. Aby rozładować napięcie, kobiety chętnie sięgają po jedzenie, zaś mężczyźni wolą uprawiać seks. Co więcej, panie częściej chcą po prostu omówić problem, a panowie raczej szukają konkretnej porady dla rozwiązania kłopotu.

więcej »

Reżyserka "Persepolis" nakręci biografię Marii Skłodowskiej-Curie

fot. Maria i Pierre Curie w laboratorium, PD3 marca do naszych kin trafi film "Maria Skłodowska-Curie" z Karoliną Gruszką w roli głównej, tymczasem w Hollywood ma powstać inny obraz o polskiej laureatce Nobla.

więcej »

Historia Jackie Kennedy w Dojrzałym Kinie

fot. JackieW środę (22 lutego) o godzinie 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza seniorów na film "Jackie" - poruszającą historię Jackie Kennedy, której przyszło zmierzyć się z osobistą tragedią, będącą jednocześnie jednym z decydujących momentów w historii Stanów Zjednoczonych. W głównej roli nominowana do Oscara Natalie Portman.

więcej »

Zakup elektroniki lub sprzętu AGD? Uwaga na pułapki sprzedawców

© SkyLine - Fotolia.comZakup nowego aparatu fotograficznego, sprzętu audiowizualnego czy urządzeń AGD zmusza nas często do wnikliwego studiowania oferty sklepów. Warto to zrobić, jeśli nie chcemy paść ofiarą nie do końca uczciwych praktyk, które stosują niektórzy sprzedawcy sprzętu elektronicznego. Co trzeba wiedzieć wchodząc do sklepu z elektroniką?

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]


Polecamy Kosciol.pl Akademia Pełni Życia Umierać po ludzku Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X