Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Indiana Jones najwspanialszą filmową postacią

Harrison Ford fot. UIPIndiana Jones wybrany został najwspanialszą filmową postacią. Dzielnego archeologa uznano za najlepszego ekranowego bohatera w plebiscycie przeprowadzonym dla "Total Film".

więcej »

Uważajmy na cmentarzach, nie dajmy się okraść. Policja apeluje o ostrożność

Fot. Grzegorz Polak - Fotolia.comKoniec października i początek listopada to czas, kiedy odwiedzamy cmentarze i porządkujemy groby naszych bliskich. Wracając myślami do minionych lat, do wspomnień, niestety często zapominamy o własnym bezpieczeństwie, o wartościowych rzeczach, które mamy ze sobą. Pamiętajmy, że w tym okresie może dochodzić do większej ilości kradzieży dokonywanych na cmentarzach. Złodzieje zabierają torebki, saszetki, portfele i telefony komórkowe. Bądźmy ostrożni i nie dajmy się okraść – apeluje Policja.

więcej »

Billy Joel znów został ojcem

Billy Joel fot. Archiwum artysty68-letni Billy Joel po raz trzeci został ojcem. Żona muzyka, Alexis, urodziła córkę.

więcej »

Od samodyscypliny po styl życia: jak kontrolować swoją dietę

Fot. oneinchpunch - Fotolia.comRegularne kontrolowanie własnego ciała często wymaga dużej odwagi. Nie ma jednak wątpliwości, że obserwacja i wyciągnie wniosków – to najlepsze co możemy dla siebie zrobić. Tylko świadome podejście do diety, aktywności fizycznej i własnego ciała sprawi, że słowo „dieta” przestanie nam się kojarzyć z czasem, który „musimy jakoś przetrwać” a stanie się naszym stylem życia, z którego będziemy czerpali wiele radości.

więcej »

Seks a praca mózgu - miłość fizyczna poprawia możliwości intelektualne

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comTo, że seks ma wymiar nie tylko fizyczny, jest oczywiste, ale nie jest już tak jasne jego oddziaływanie na mózg w zakesie zdolności poznawczych. Okazuje się, że miłość fizyczna może sprawić, że staniemy się mądrzejsi...

więcej »

Dostarcz sobie potas - ochronisz serce

Fot. photka - Fotolia.comPamietaj, żeby twój jadłospis zawierał produkty o odpowiedniej dawce potasu - dzięki temu możesz uchronić się przed różnorodnymi chorobami, w tym przed chorobami serca.

więcej »

5 rzeczy, których nie wiesz o chlebie

Fot. thodonal - Fotolia.comPieczywo to pożywienie, z którym mamy do czynienia niemal codziennie, więc wydaje się, że już niczym nas nie zaskoczy. A czy wiecie, że pisał o nim Homer i znaleziono go w grobowcu Tutenchamona. Te 5 ciekawostek o chlebie może zaskoczyć!

więcej »

Mózg wie, że nie żyjesz... świadomość pozostaje na jakiś czas po śmierci?

Fot. reineg - Fotolia.comChyba każdy zastanawia się, co będzie w trakcie i po jego śmierci. Od dawna trwają badania nad tym, co dzieje się z ciałem w czasie umierania. Teraz odkryto, że umysł może dalej funkcjonować, choć lekarze stwierdzą zgon.

więcej »

Tom Jones o molestowaniu w muzycznym biznesie: Mężczyźni też dostają propozycje

Tom Jones fot. Universal Music PolskaSkandal związany z Harveyem Weinstainem doprowadził do wielu szczerych wyznań. O tym, jak sprawa molestowania wygląda w biznesie muzycznym postanowił powiedzieć Tom Jones.

więcej »

Wyciąg z sosny pomoże na jet lag

Fot. V. Yakobchuk - Fotolia.comJet lag to zjawisko wywołujące zaburzenia fizyczne i psychiczne wywoływane trudnościami organizmu w przyzwyczajeniu się do zmiany strefy czasowej. Teraz włoscy badacze odkryli sposób na złagodzenie wspomnianego syndromu - okazuje się, że ekstrakt z kory sosny zażyty kilka dni przed lotem, może osłabić zespół nagłej zmiany czasowej.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]


Polecamy Akademia Pełni Życia EWST.pl Kosciol.pl eGospodarka.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X