Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Z czytelnictwem bez zmian. Nadal nie czytamy

© goodluz - Fotolia.comW 2018 roku czytanie przynajmniej jednej książki w ciągu roku zadeklarowało 37% respondentów - to podobny wynik jak w ubiegłych latach. Zainteresowanie czytelnictwem w Polsce nadal jest niewielkie.

więcej »

Dlaczego nie warto marnować żywności?

Fot. bnorbert3 - Fotolia.comObecnie dostęp do żywności jest niemal nieograniczony. W sklepach możemy sięgnąć po setki artykułów. Do wyboru mamy różne produkty, smaki czy rodzaje opakowań. Niestety nadmiar powoduje, że czasem marnujemy żywność, a w efekcie wydane na nią pieniądze. Nie wszyscy zdają sobie sprawę również z tego, że jej wyrzucanie to realny koszt, jaki musi ponieść środowisko naturalne. Dlatego najlepiej racjonalnie gospodarować jedzeniem. Jeśli jednak zdarzy się, że kupimy go za dużo, wtedy warto włączyć kreatywność i spróbować zrobić „coś” z „niczego”.

więcej »

Węże 2019. „Studniówk@” najgorszym filmem roku

fot. WężePopkulturalna Akademia Wszystkiego już po raz ósmy przyznała Węże – nagrody dla najgorszych filmów roku. Najwięcej wyróżnień i tytuł najgorszego filmu roku otrzymała „Studniówk@” w reżyserii Alessandro Leone, która triumfowała w aż 4 kategoriach. 4 Węże otrzymał także film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Wśród wyróżnionych aktorów znaleźli się m.in. Mikołaj Roznerski i Daniel Olbrychski.

więcej »

Jak widok i zapach kawy działa na naszą psychikę

Fot. Nitr - Fotolia.comKawa poprawia nasze możliwości poznawcze - co ciekawe, wcale nie trzeba jej pić, wystarczy, że popatrzymy na filiżankę tego napoju, a już czujemy się bardziej wybudzeni i uważniejsi.

więcej »

Kino środkowoeuropejskie w erze postkomunizmu

fot. ronstik - Fotolia.comJaką rolę odgrywało kino po upadku komunizmu? Badacze analizują sposób, w jaki polskie i słowackie kino lat 90. ubiegłego wieku przedstawiało transformację wolnorynkową.

więcej »

Kogo lubią Polacy? Czechów. Arabów nie lubimy

Fot. natagolubnycha - Fotolia.comPolacy największą sympatią darzą Czechów, Włochów, Słowaków, Węgrów oraz Amerykanów – wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Z kolei najrzadziej pozytywne emocje przejawiają wobec Arabów oraz Romów. Na dwadzieścia dwa uwzględnione w sondażu narody w stosunku do szesnastu w mniejszym lub większym stopniu przeważa sympatia, wobec sześciu zaś – niechęć.

więcej »

Jak poprawić sobie humor w kilkanaście minut

Fot. Anton Shaparenko - Fotolia.com12 minut – zaledwie tyle potrzeba by osłabić lęk czy rozdrażnienie i poprawić sobie humor. Żeby lepiej się poczuć, nie trzeba jednak szukać bezpośredniego pocieszenia dla samego siebie, ale skierować swoje myśli na innych.

więcej »

Fakty i mity o witaminie C

Fot. elenakirey - Fotolia.comWitamina C to dla wielu z nas sposób na wzmocnienie organizmu, dlatego najchętniej sięgamy po nią w okresie osłabionej odporności np. w czasie jesienno-zimowej aury czy wiosennego przesilenia. Czy przyjmowanie witaminy C, gdy jesteśmy przeziębieni faktycznie ma wpływ na szybszy proces powrotu do zdrowia? Kiedy można mówić o skuteczności jej działania? Zdradzamy fakty i mity nt. popularnego kwasu L-askorbinowego i odpowiadamy, jaką pełni rolę w naszym organizmie.

więcej »

Herbaty owocowe domowej roboty

Fot. Robert Przybysz - Fotolia.comSmak czarnej herbaty zna każdy z nas. Napar może stanowić dodatek do posiłków, działać rozgrzewająco podczas chłodnych dni, a także być napojem, który doskonale gasi pragnienie. Czasem mamy jednak ochotę, aby ją urozmaicić. W tym celu chętnie dodajemy do herbacianego suszu rozmaite dodatki – przyprawy, kwiaty, a przede wszystkim owoce.

więcej »

Biografia Eltona Johna tylko dla dorosłych

Taron Egerton fot. Paramount PicturesZe względu na sceny erotyczne i narkotyki film "Rocketman" będzie przeznaczony tylko dla dorosłych widzów.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]


Polecamy EWST.pl Akademia Pełni Życia Kosciol.pl Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy