Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Poczta Polska upamiętnia 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego

fot. Poczta PolskaPoczta Polska wprowadza 27 grudnia br. znaczek oraz kartkę „100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego”. To kolejne emisje upamiętniające odradzającą się po latach zaborów Rzeczpospolitą i jej bohaterów.

więcej »

Jak pomóc zwierzętom w Sylwestra? 10 rad

© valerianic - Fotolia.comFajerwerki i głośne wystrzały zaczynają towarzyszyć nam tuż po świętach, by osiągnąć kulminacje w sylwestrowy wieczór. Niestety, to bardzo ciężki czas dla zwierząt, również domowych.

więcej »

Mariah Carey pobiła rekord Spotify piosenką z 1984 roku

fot. Mariah CareyTak, dobrze się domyślacie. "All I Want For Christmas Is You" to nowy rekordzista Spotify.

więcej »

Media społecznościowe - ogranicz ich użytkowanie, a zwiększysz swoje poczucie szczęścia

Fot. niroworld - Fotolia.comOstatnie badania pokazują, że korzystanie z mediów społecznościowych może negatywnie wpływać na nasze zdrowie psychiczne. Nie oznacza to jednak, że trzeba zrezygnować z posiadania kont w takich mediach, by zadbać o swój emocjonalny dobrostan. Okazuje się, że samo ograniczenie korzystania z social media, by poprawić swoje samopoczucie.

więcej »

Niewielkie ilości alkoholu i kawy wydłużą życie

Fot. maxandrew - Fotolia.comUmiarkowane ilości alkoholu i serwowanie sobie kawy pomagają osiągnąć długowieczność, mówią uczeni z UC Irvine Institute for Memory Impairments and Neurological Disorders. Jest też inny zaskakujący czynnik sprzyjający długiemu życiu - nadwaga w starszym wieku.

więcej »

Co robić, by Święta były przyjemne, a nie uciążliwe

Fot. bnorbert3 - Fotolia.comDużo przygotowań - gotowanie, sprzątanie, zakupy, a wszystko po to, by spędzić Święta jak najpiękniej. Żeby się to udało, i w sferze fizycznej, i psychicznej, warto trzymać się kilku reguł.

więcej »

Jak zmniejszyć problemy ze snem

Fot. Monkey Business - Fotolia.comZaburzenia snu są coraz powszechniejszym problemem na całym świecie. Szybkie tempo życia i wszechobecny stres sprawiają, że nie tylko trudniej zasnąć, ale i spokojnie przespać całą noc. Przejrzyj tych kilka wskazówek, ich zastosowanie powinno pomóc ci lepiej odpoczywać.

więcej »

Dlaczego jedzenie „na mieście” grozi nadwagą

Fot. Peter Maszlen - Fotolia.comDuża konkurencja sprawia, że bary i restauracje obniżają ceny dań, zachącając nas do rezygnacji z samodzielnego gotowania. To jednak prosta droga do nadwagi i otyłości, ostrzega międzynarodowy zespół dietetyków.

więcej »

85 procent Polaków dostało nietrafiony prezent świąteczny

© Timothy Masters - Fotolia.comAż 85 procent Polaków pada ofiarą nietrafionych prezentów - wynika z badania zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń. Co więcej, 39 procent spośród 1683 zapytanych uważa, że największą "świąteczną wpadką" jest podarowanie nieodpowiedniego upominku.

więcej »

Jak nie przytyć w Święta

Fot. BillionPhotos.com - Fotolia.comNiełatwo jest nie zyskać na wadze w okresie świątecznym. Wszystko dlatego, że w efekcie obfitych zakupów i wielogodzinnych przygotowań „na wyciągnięcie ręki" mamy do dyspozycji wiele smakowitych potraw, którym trudno się oprzeć. Jak przyjemnie spędzić bożonarodzeniowy czas, ale nie zaprzepaścić całorocznych wysiłków utrzymania odpowiedniej wagi? Oto kilka dietetycznych wskazówek.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Aktywni 50+ Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Kobiety.net.pl Oferty pracy