Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Najgorsze filmy 2017 roku

Charlie Hunnam fot. Warner Bros. Entertainment PolskaW sieci pojawiło się zestawienie filmów, które przyniosły największe starty w 2017 roku.

więcej »

Dlaczego jedzenie „na mieście” może grozić rakiem

Fot. Kondor83 - Fotolia.comJuż od dawna wiadomo, że częste jedzenie w barach i restuaracjach może być niekorzystne dla naszego zdrowia i sylwetki, bo mamy wówczas znacznie mniejszą kontrolę nad jakością składników posiłków oraz dawkami w nich cukru, soli, czy tłuszczu. Teraz okazuje się, że taki sposób odżywiania się może też zwiększyć ryzyko raka.

więcej »

Dyrektor festiwalu w Cannes zabronił robienia selfie

© sakkmesterke - Fotolia.comThierry Fremaux, dyrektor festiwalu w Cannes postanowił wprowadzić spore ograniczenia. Nie tylko dla dziennikarzy, ale także dla gwiazd filmowych. Twórcy filmowi, którzy pojawią się na czerwonym dywanie w związku z premierą swojego filmu nie będą mogli robić sobie selfie.

więcej »

Zakupy i znajomość cen produktów zależne od płci

Fot. auremar - Fotolia.comZbliżająca się Wielkanoc to jeden z momentów w roku, w którym Polacy kupują więcej produktów z różnych kategorii, a tym samym wydają więcej, często nie do końca będąc świadomi realnych cen. Większość tych zakupów jest zwykle zaplanowana, jednak w zależności od kategorii decyzję o zakupie i samego zakupu dokonują albo kobiety, albo mężczyźni. Jaki jest zatem podział odpowiedzialności za zakupy poszczególnych kategorii produktów w Polskich domach? Czy Polacy są w stanie oszacować, ile muszą wydać na różne produkty?

więcej »

Jak walczyć z jedzeniem pod wpływem emocji?

Fot. Pictures news - Fotolia.comPo jedzenie sięgamy nie tylko, gdy jesteśmy głodni, ale z wielu różnych powodów, w tym pod wpływem rożnych emocji, zarówno przyjemnych, jak i tych, których chcemy się pozbyć. To z kolei prowadzi do kłopotów z zachowaniem ustalonej diety i może sprawić, że przybierzemy na wadze.

więcej »

Utnij sobie drzemkę. Sprawdź, dlaczego warto

Fot. Janina Dierks - Fotolia.comDzięki krótkiemu odpoczynkowi w ciągu dnia zyskasz więcej energii na dalszą jego część i staniesz się bardziej produktywny/a w kolejnych godzinach.

więcej »

Wielkanoc: dzieci pojadą głównie do Egiptu i Turcji

Fot. Monkey Business - Fotolia.comTańsze urlopy wielkanocne w biurach podróży. Ich klienci spędzają święta znacznie chętniej poza domem niż w ubiegłym roku. Z rodzicami i opiekunami Wielkanoc spędzi w ten sposób o 30 proc. dzieci więcej.

więcej »

Kawa o poranku: wybór niemal połowy Polaków

Fot. Viacheslav Iakobchuk - Fotolia.comDla 43 proc. Polaków kawa jest nieodłącznym elementem poranka. Większość najchętniej pije ją z mlekiem, a 83 proc. konsumentów ma swój ulubiony kubek lub filiżankę, w której lubić pić poranną kawę. Średnio co trzeci ma też swoje rytuały związane z poranną kawą – wynika z badań konsumenckich przeprowadzonych przez SW Research Agencja Badań Rynku i Opinii na zlecenie Nespresso Polska.

więcej »

Co i dlaczego najczęściej nam się śni

Fot. worawut17 - Fotolia.comOd wieków sny traktowano jako źródło wskazówek co do kierunku, w jakim powinniśmy podążać, czy tego, jak będzie wyglądała nasza przyszłość. Naukowcy badający treści naszych marzeń sennych nie potrafią jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o ich sens, wiadomo jednak, że wśród rozmaitych snów, są takie, które powtarzają się szczególnie często i mogą odzwierciedlać określone stany emocjonalne.

więcej »

Orły 2018 - "Cicha noc" niekwestionowanym zwycięzcą

Dawid Ogrodnik i Tomasz Ziętek fot. Robert JaworskiFilm "Cicha noc" Piotra Domalewskiego otrzymał aż 9 Orłów. Roman Polański odebrał nagrodę dla filmu 20-lecia za "Pianistę", a Jerzy Stuhr za całokoształ twórczości.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Pola Nadziei Aktywni 50+ Umierać po ludzku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X