Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Boże Narodzenie w kościołach wschodnich

Cerkiew, © den781 - Fotolia.comDziś Boże Narodzenie obchodzą chrześcijanie z Kościołów Wschodnich. W Polsce świętują wyznawcy prawosławia oraz grekokatolicy.

więcej »

Złote Globy: Brad Pitt, Renée Zellweger, Elton John i Joaquin Phoenix

fot. goldenglobes.org"1917" i "Pewnego razu... w Hollywood" to najlepsze filmy według Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej w Hollywood. 77. ceremonię rozdania Złotych Globów po raz piąty poprowadził Ricky Gervais.

więcej »

Właściciele psów żyją dłużej

fot.  cocoparisienne z PixabayJeśli chcesz zmniejszyć ryzyko przedwczesnej śmierci, zaopiekuj się psem. Właściciele czworonogów są zdrowsi i żyją dłużej.

więcej »

6 stycznia - Epifania czyli Święto Trzech Króli. Co oznacza napis K†M†B?

© jorisvo - Fotolia.comZachodnie kościoły chrześcijańskie obchodzą dziś Święto Objawienia Pańskiego (Epifanii w Polsce), zwane popularnie Świętem Trzech Króli. To jedno z najstarszych świąt w chrześcijaństwie. Było obchodzone już w III wieku by uczcić objawienie się Boga człowiekowi, jego obecność w ludzkiej historii (zarówno powszechnej jak i indywidualnej), a także uzdolnienie człowieka do rozumowego poznania Najwyższego.

więcej »

Wybieraj zdrowe jedzenie. Zadbasz i o siebie, i o planetę

fot.  congerdesign z PixabayOdpowiednio zbilansowana dieta pozwala nie tylko zadbać o lesze zdrowie i samopoczucie, ale także jest ekologiczna. Jedzenie określonych produktów pomaga zadbać o Ziemię.

więcej »

Ozzy Osbourne daleko od łoża śmierci

Ozzy Osbourne fot. Sony BMGKelly Osbourne wściekła się na dziennikarzy podających informacje, że jej ojciec jest śmiertelnie chory.

więcej »

Uśmiechnij się - w ten sposób szybko poprawisz sobie nastrój

fot.  Orna Wachman z PixabayW przyjemnych, szczęśliwych chwilach na naszych twarzach w naturalny sposób pojawia się uśmiech, ale okazuje się, że to działa także w drugą stronę, tzn. uśmiechanie się oddziałuje na sposób postrzegania danych sytuacji i poprawia nastrój.

więcej »

Zakupoholizm - w świątecznym czasie zaburzenie szczególnie daje o sobie znać

fot. Karolina Grabowska z PixabayPrzed Świętami trzeba kupować, bo to przecież specjalny czas i każdy chce, by był wyjątkowy, po Bożym Narodzeniu z kolei ruszają wyprzedaże i stanowią „okazje", z których trudno zrezygnować. W ten sposób mamy ponaddwutygodniowy sezon zakupowy, w którym niemal każdy wydaje za dużo, szczególnie zaś narażeni na rozwój objawów są zakupoholicy. Teraz symptomy szczególnie się rozwijają, ponieważ coraz częściej kupujemy też online.

więcej »

Mayday: Adam Woronowicz został farmerem

Mayday: Adam Woronowicz został farmeremW sieci pojawił się nowy fragment komedii "Mayday".

więcej »

Andrzej Sapkowski zadowolony z "Wiedźmina"

Henry Cavill fot. NetflixAndrzej Sapkowski chwali Henry'ego Cavilla za rolę s serialu "Wiedźmin".

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]


Polecamy eGospodarka.pl Kosciol.pl Kobiety.net.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy