Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Robert Downey Jr. nie chce być żenującym Iron Manem

Robert Downey Jr. fot. UIPRobert Downey Jr. jeszcze nie porzuca świata Marvela, ale powoli zaczyna o tym myśleć. Aktor nie chce stać się karykaturą Iron Mana.

więcej »

Jak bezpiecznie prowadzić samochód nocą?

Fot. Ivan Kurmyshov - Fotolia.comJazda samochodem w nocy, pomimo mniejszego niż w porze dziennej natężenia ruchu, jest o wiele bardziej niebezpieczna. Ma to przede wszystkim związek z niedostateczną ilością światła, która ogranicza zdolność widzenia, a także z większym zmęczeniem kierowcy. Wiele osób nie lubi lub wręcz nie może prowadzić pojazdu po zmroku ze względu na ostre, oślepiające światła samochodów jadących z przeciwka. Gdy dodatkowo spadnie w tym czasie deszcz, jazda staje się wyjątkowo uciążliwa. Zagrożeń związanych z nocną jazdą jest znacznie więcej, jednak odpowiedzialne zachowanie kierowcy może pomóc uniknąć wielu z nich.

więcej »

Jak ćwiczenia, dieta i medytacja hamują starzenie się

Fot. Robert Kneschke - Fotolia.comStarość często oznacza osłabienie zdolności fizycznych, a także trudności w chodzeniu i problemy poznawcze. Da się jednak temu zaradzić poprzez określone wybory stylu życia - trzeba ćwiczyć, stosować zdrową dietę i medytować, a wówczas można liczyć na przedłużoną młodość.

więcej »

Jak łatwo zmniejszyć stres na co dzień

© Kurhan - Fotolia.comWystarczy częściej przemieszczać się „per pedes" (łac. pieszo), aby istotnie zmniejszyć odczuwany na co dzień stres.

więcej »

Wakacyjny niezbędnik: co zabieramy na urlop, a co mogłoby nam się przydać?

Fot. Kylie Ellway - Fotolia.comSezon urlopowy, przez większość z nas skrupulatnie planowany od dawna, to nie tylko wypoczynek w cudownych okolicznościach przyrody, ale również szereg przygotowań. Tym, co jedni uwielbiają, bo zwiastuje emocje nadchodzącej podróży, a inni uznają za uciążliwe jest pakowanie. Kierunek wyjazdu i sposób, w jaki zamierzamy spędzać czas to czynniki, które w dużym stopniu determinują zawartość naszego bagażu. O czym musimy pamiętać, wybierając się na wymarzony urlop? A co chcielibyśmy zabrać ze sobą, aby jeszcze bardziej się nim cieszyć?

więcej »

Szczęście w starszym wieku zapewni... przyjaźń

Fot. oneinchpunch - Fotolia.comSprawdzeni przyjaciele to nieoceniony skarb w każdym wieku. Okazuje się jednak, że w seniorskich latach mają szczególny wpływ na jakość życia.

więcej »

Koniec darmowych foliowych "jednorazówek" w sklepach

Fot. daizuoxin - Fotolia.comOd 1 stycznia 2018 r. lekkie torby na zakupy z tworzywa sztucznego nie będą oferowane za darmo w punktach sprzedaży – rząd przyjął dziś projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Nowe przepisy dostosowują polskie prawo do rozwiązań unijnych, które zakładają zmniejszenie zużycia lekkich plastikowych toreb na zakupy. Wprowadzona zostanie dodatkowa opłata za lekką torbę na zakupy z tworzywa sztucznego (opłata recyklingowa), która będzie doliczona do obowiązującej już ceny takiej torby albo będzie podstawową opłatą za torbę.

więcej »

Wieliczka: wystawa "Sól w Polsce - współczesne ośrodki produkcji"

Fot. wojtekmt - Fotolia.comMuzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na wystawę „Sól w Polsce – współczesne ośrodki produkcji”, która będzie prezentowana od 5 lipca do 15 października 2017 r. w Zamku Żupnym w Wieliczce. Wystawa pokazuje ważniejsze ośrodki produkcji soli na obszarze Polski.

więcej »

Czechy, Słowacja i Chorwacja najczęściej odwiedzane przez Polaków w Europie Środkowo-Wschodniej

Fot. cge2010 - Fotolia.comNajpopularniejszymi krajami odwiedzonymi przez Polaków w regionie Europy Środkowo-Wschodniej są Czechy, Słowacja i Chorwacja – wynika z raportu opracowanego przez PayPal i pracownię badawczą GfK. Z kolei Kraków, Mazury, Bieszczady i Tatry w opinii Polaków należą do najbardziej atrakcyjnych miejsc dla zagranicznych turystów.

więcej »

Segregacja śmieci na nowo

Fot. fototheobald - Fotolia.comOd początku lipca na terenie całego kraju będzie obowiązywał jednolity system segregacji odpadów. Od tej pory będziemy je dzielić na cztery frakcje: papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne i bioodpady. Dla wielu Polaków nie będzie to żadna rewolucja, bo już w około 50% gmin odpady są zbierane w ten sposób.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]


Polecamy Kobiety.net.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Aktywni 50+ Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X