Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Zmarł Jonathan Demme

Jonathan Demme fot. SonyW Nowym Jorku, w wieku 73 lat, po długiej chorobie zmarł Jonathan Demme, reżyser, scenarzysta i producent, twórca m.in. "Milczenia owiec" i "Filadelfii". Jonathan Demme walczył z rakiem przełyku i chorobą serca. Nowotwór zdiagnozowano u niego w 2010 roku. W 2015 nastąpił nawrót choroby.

więcej »

Co, kiedy i jak piją Polacy?

Fot. ipuwadol - Fotolia.comJeśli piwo, to podczas kameralnych spotkań z przyjaciółmi, jeśli wino, to w rodzinnym gronie, jeśli zaś wódka, to najczęściej na imprezie – tak w świetle wyników najnowszych badań CBOS piją alkohol dorośli Polacy. Choć najpopularniejszym napojem alkoholowym w Polsce jest piwo, Polakom najczęściej zdarza się upijać wódką. Pijąc wódkę przeciętny konsument spożywa jednorazowo niemal dwa razy więcej czystego alkoholu niż pijąc piwo i prawie trzy razy więcej czystego alkoholu niż wtedy, gdy pije wino.

więcej »

Poznań: już wkrótce targi dla seniorów

Fot. materiały prasoweNajwiększe targi dla seniorów w Polsce już w połowie maja w Poznaniu. Bogaty program wydarzeń, ekspozycja wystawców i niecodzienne aktywności – to wszystko będzie czekało na zwiedzających w dniach 12-13 maja na Targach Poznańskich.

więcej »

Rozdano Fryderyki 2017

Fryderyki, fot. zpavW środę, 26 kwietnia 2017 roku, w Teatrze Polskim, odbyła się po raz 23. gala wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk. Wyróżnienia przyznano w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej. Galę transmitował Program 2 Telewizji Polskiej.

więcej »

Elton John trafił na intensywną terapię. Odwołuje koncerty

Elton John fot. Universal Music PolskaElton John odwołał nadchodzące koncerty po rzadkiej i poważnej chorobie.

więcej »

Film o Freddiem Mercurym i Queen na Boże Narodzenie 2018

Queen fot. Universal Music PolskaStudio 20th Century Fox ujawniło daty premiery kilku ze swych nadchodzących dzieł, w tym obrazu "Bohemian Rhapsody", czyli kinowej biografii Freddiego Mercury'ego i zespołu Queen.

więcej »

10 znaków, że jesteś szczęśliwym człowiekem - przekonaj się, że dobrze się masz

© Myst - Fotolia.comNietrudno jest popaść melancholię, a nawet mocno depresyjny stan, gdy w TV podaje się kolejne przygnębiające informacje, atmosfera w pracy jest nerwowa, a w życiu prywatnym piętrzą się rozmaite problemy. Przyznajmy jednak - mamy skłonność do wyolbrzymiania trudności i umniejszania sukcesów. Tymczasem może wcale nie jest z nami tak źle - przejrzyj dziesięć symptomów „dobrostanu".

więcej »

Nie marnuj jedzenia. Jak organizować zapasy żywności w domu?

Fot. Andrey - Fotolia.comNiespodziewani goście albo brak czasu na zakupy? To te momenty, gdy doceniamy zrobione wcześniej zapasy. Warto jednak wiedzieć, jak robić je z głową, aby zawsze mieć w domu to, co niezbędne, a jednocześnie nie zmarnować jedzenia. Zawsze dobrze mieć w domu więcej tego, czego używamy najczęściej. Pozwoli nam to na przygotowanie szybkiego posiłku wtedy, gdy nie mamy czasu wybrać się na zakupy.

więcej »

Własność prywatna ponad dobro wspólne

Fot. szuto - Fotolia.comDwie trzecie Polaków uznaje ochronę własności prywatnej za jedno z najważniejszych praw obywatelskich, a tylko jedna czwarta uważa, że istnieje wiele praw znacznie ważniejszych. Nie oznacza to jednak, że w żadnej sytuacji nie może być ono ograniczone – wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Badani w większości akceptują ograniczenia swobody rozporządzania prywatnymi nieruchomościami – przede wszystkim ze względu na konieczność ochrony przyrody, a w mniejszym stopniu także z uwagi na potrzeby infrastrukturalne.

więcej »

Będą badać jak mieszkają seniorzy w Warszawie

Fot. JackF - Fotolia.comWarszawska Fundacja Inicjatyw Aktywnych Go Silver realizuje projekt pt. „Nie ma to jak w domu – bezpiecznie mieszkanie seniora”, dotowany w ramach rządowego programu na rzecz Aktywizacji Społecznej Osób Starszych (ASOS). Beneficjentami projektu będą osoby w wieku 60+. W ramach projektu Fundacja chce zbadać warunki mieszkaniowe warszawskich seniorów (150 osób).

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]


Polecamy Kosciol.pl Akademia Pełni Życia Umierać po ludzku eGospodarka.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X