Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Nie strzelam w Sylwestra! Fajerwerki szkodzą zwierzętom

fot. collage Senior.pl/Fotolia.comZbliża się Sylwester – czas zabawy, radości i świętowania. Klub Gaja zachęca aby w tym czasie pomyśleć szczególnie o zwierzętach, dla których sylwestrowe wystrzały to ogromny stres, a często śmierć z powodu przerażenia. Słysząc czy widząc fajerwerki zwierzęta wpadają w panikę, przez co mogą zachowywać się nieprzewidywalnie.

więcej »

Biurko Jacka Kaczmarskiego na aukcji WOŚP

Jacek Kaczmarski fot. Archiwum artystyBiurko, przy którym pracował muzyk i poeta Jacek Kaczmarski, autor i wykonawca polskiej wersji legendarnych Murów", zostało wystawione na aukcję charytatywną. Dochód zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

więcej »

Chcesz się zdrowo starzeć? Musisz ćwiczyć godzinę dziennie

Fot. Nichizhenova Elena - Fotolia.comJeśli chcesz liczyć na dobre zdrowie i wysoki poziom energii także w seniorskich latach, nie możesz prowadzić siedzącego trybu życia - regularne ćwiczenia są niezbędne, by cieszyć się sprawnością także na starość.

więcej »

Święta na świecie. Kulinarne zwyczaje świąteczne w innych krajach

Fot. gannamartysheva - Fotolia.comCo kraj, to obyczaj. Stare, ludowe porzekadło możemy odnieść również do celebrowania świąt Bożego Narodzenia. Zastanawialiście się kiedyś, jakie potrawy królują na wigilijnych stołach w innych częściach świata? Dlaczego tradycja przechowuje pamięć o określonych potrawach bożonarodzeniowych? Zapraszamy na kulinarną podróż dookoła świata.

więcej »

Bożonarodzeniowe przesądy - znasz je?

Fot. Andrey Kuzmin - Fotolia.comZ Bożym Narodzeniem wiążą się różne przesądy. Niektóre są popularne na całym świecie. Sprawdź, czy je znasz.

więcej »

Święta Bożego Narodzenia sprzyjają czynieniu dobra

Fot. BillionPhotos.com - Fotolia.comPolacy chętnie angażują się w duże akcje charytatywne wspierające potrzebujących. Wielką wartość przypisujemy też drobnym pozytywnym uczynkom, które wpisują się swobodnie w naszą codzienność. Według badania „Podejście Polaków do czynienia dobra” przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown dla firmy Wawel w ramach kampanii „Czujesz się dobrze, czynisz dobrze”, aż 93 proc. Polaków deklaruje, że to właśnie uśmiech, miłe słowo i ciepły gest ofiarowane innym oraz serdeczności otrzymywane w odpowiedzi to wyjątkowo cenne symbole wyrażania pozytywnych emocji. Sprawdza się tu idealnie zasada, w myśl której mamy większą chęć zrobienia dobrego uczynku, gdy dobrze się czujemy.

więcej »

Ian McKellen mógłby znów być Gandalfem

Ian McKellen fot. Warner Bros Entertainment PolskaIan McKellen przyznał, że mógłby raz jeszcze sportretować Gandalfa, tym razem w serialu, nad którym pracuje Amazon. WWytwórnia planuje zrealizować 5 sezonów opowieści o Śródziemiu. Nieoficjalnie mówi się, że budżet może wynieść nawet miliard dolarów. Na razie nie ujawniono nikogo z obsady, ale sir Ian McKellen wyraził swą chęć i gotowość.

więcej »

Policja bada sprawę molestowania przez Sylvestra Stallone'a

Sylvester Stallone fot. MonolithPolicja poinformowała, że rozpoczęła śledztwo dotyczące sprawy molestowania seksualnego, którego miał dopuścić się Sylvester Stallone. Detektywi od razu jednak zaznaczają, że nie będzie łatwo znaleźć dowody.

więcej »

Dwayne Johnson prezydentem USA?

Dwayne Johnson fot. Forum FilmDwayne Johnson przyznał, że całkiem serio rozważa udział w wyborach prezydenckich. Gwiazdor kina akcji chciałby startować w wyborach planowanych na 2024 rok. - Zdaję sobie sprawę, że nie jestem politykiem, ale mogę słuchać i uczyć się jak najwięcej - powiedział aktor.

więcej »

Jak prawidłowo nakryć świąteczny stół

Fot. opticalearth - Fotolia.comWigilia i okres Bożego Narodzenia to czas, w którym spotykamy się z rodziną przy stole. Elegancki obrus, piękna zastawa stołowa, dwanaście tradycyjnych potraw i uśmiech na twarzach najbliższych - te niezwykłe chwile zasługują na specjalną oprawę.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]


Polecamy Hospicja.pl eGospodarka.pl Poradnik-zdrowia.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X