Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Jak zmniejszyć stres - pięć prostych sposobów

Fot. thodonal - Fotolia.comStres jest wpisany w nasze życie, ale to nie znaczy się do niego przyzwyczajamy. Najchętniej pozbylibyśmy się jego odczuwania, tak jest nieprzyjemny i osłabiający. Chroniczny stres bywa trudny do zwalczenia i nierzadko potrzeba do tego profesjonalnej pomocy, ale ogarniający nas stres z powodu różnych zdarzeń na co dzień można relatywnie łatwo zmniejszyć.

więcej »

Znaczek z okazji 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

fot. Poczta PolskaW roku 2017 przypada 300. rocznica koronacji Matki Bożej Częstochowskiej. Z tej okazji Poczta Polska 26 sierpnia br. wprowadzi do obiegu okolicznościową emisję z kopertą FDC (Pierwszego Dnia Obiegu) i datownikiem. Znaczek przedstawia obraz Matki Bożej Częstochowskiej na białym tle.

więcej »

Cztery polskie filmy z szansami na Europejskie Nagrody Filmowe

fot. collage Senior.plAż cztery polskie produkcje fabularne powalczą o nominacje do Europejskich Nagród Filmowych. Europejska Akademia Filmowa ogłosiła 51 tytułów, które ubiegać się będą o prestiżowe nagrody.

więcej »

Cyfrowa "dieta" lepsza od cyfrowego detoksu

Fot. Minerva Studio - Fotolia.comObsesyjne sprawdzanie każdej wiadomości i powiadomienia o aktywności znajomych, ciągłe odświeżanie poczty elektronicznej czy przeglądanie newsów w czasie wolnym świadczy o tym, że chęć bycia online jest już nie tylko naszym nawykiem, lecz także nałogiem. Zdaniem psychologów, by się od nich uwolnić, najlepiej zacząć od małych kroków. Warto na przykład ustalić sobie limity czasowe na korzystanie z internetu i mediów społecznościowych. Całkowity detoks zamiast pomóc może się stać źródłem dodatkowego stresu.

więcej »

Jak urządzić łazienkę dla osób starszych i niepełnosprawnych?

Fot. Jörg Lantelme - Fotolia.comO tym, jak ważnym elementem w aranżacji łazienki jest funkcjonalność zastosowanych rozwiązań, wiedzą w szczególności seniorzy i osoby zmagające się z ograniczoną sprawnością ruchową. W tym przypadku komfort utożsamiany jest przede wszystkim z bezpieczeństwem, samodzielnością i brakiem barier. Radzimy, jak zaaranżować łazienkę uwzględniającą potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych.

więcej »

Kawa na kaca? To nie jest dobry pomysł

Fot. vasakna - Fotolia.comProblem z nadmiernym piciem alkoholu dotyczy zarówno młodych, jak i starszych ludzi. Ze skutkami upijania się zaś próbują sobie radzić na rozmaite sposoby. Jednym z powszechnych jest picie kawy. Okazuje się jednak, że sięganie po ten napój by zmniejszyć skutki zbyt dużej dawki alkoholu, nie jest bezpieczne.

więcej »

Wypadki drogowe: co trzecia śmierć w zdarzeniu z udziałem tylko jednego pojazdu

Fot. stylefoto24 - Fotolia.comWypadek drogowy może kojarzyć się przede wszystkim z tragiczną w skutkach kolizją, w której bierze udział dwóch lub więcej uczestników ruchu drogowego, ale okazuje się, że zdarzenia z udziałem tylko jednego pojazdu pochłaniają ogromną liczbę ofiar – wynika z raportu Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu. Aż co piąta ofiara takiego wypadku poruszała się dwukołowym pojazdem silnikowym. W grupie ryzyka znajdują się także młode osoby poniżej 25 roku życia.

więcej »

„Ciche dni” jako metoda rozwiązywania konfliktów

Fot. pressmaster - Fotolia.comKonflikty, kłótnie, spory i sprzeczki z najbliższymi pojawiają się w życiu większości z nas. Zaskakuje niewielka wiedza, jaką mają ludzie odnośnie genezy, dynamiki i rozwiązywania konfliktów interpersonalnych, a zwłaszcza tych, których doświadczamy w bliskich związkach. O zawodzącej metodzie rozwiązywania konfliktów opowiada dr Jarosław Kulbat, psycholog z Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu.

więcej »

Odszkodowanie za opóźniony lot: przysługuje też w czarterach czy w tanich liniach

Fot. catwalkphotos - Fotolia.comNiezależnie od tego, czy podróżujemy samolotem rejsowym, niskobudżetowym czy czarterowym, w przypadku opóźnienia lub odwołania lotu przysługuje nam od linii lotniczych taka sama rekompensata. W zależności od odległości, przy opóźnieniu powyżej 3 godzin za opóźniony lot lub w przypadku odwołania rejsu rekompensata wynosi od 250 do 600 euro. W przypadku linii czarterowych, aby ubiegać się o odszkodowanie, należy mieć kartę pokładową i umowę z biurem podróży. Wniosek należy złożyć nie w biurze podróży, lecz bezpośrednio do przewoźnika.

więcej »

Sposób na stres - wystarczy przebywać na łonie natury

Fot. Ivonne Wierink - Fotolia.comJakkolwiek w warunkach miejskich jest o to trudniej, warto znaleźć zieloną przestrzeń, bo w niej o wiele łatwiej zwalczyć stres. Wystarczy poobserwować naturę, by osłabić napięcie emocjonalne - twierdzą uczeni z Uniwersytetu Illinois w Champaign.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Polecamy Kobiety.net.pl Poradnik-zdrowia.pl Hospicja.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X