Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

7 popularnych diet. Która jest najlepsza?

Fot. anaumenko - Fotolia.comCo jakiś czas w mediach ukazuje się sensacyjna informacja o nowej diecie-cud. Każda dieta, zarówno DASH, paleo czy ketogeniczna ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Która z nich w „cudowny” sposób pozwoli pozbyć się niepotrzebnych kilogramów, a która tylko przysporzy więcej problemów niż korzyści? Czy istnieje uniwersalna dieta „dla każdego”? Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze tej najlepszej dla nas?

więcej »

Jak umysł zniekształca nasze wspomnienia

Fot. Feodora - Fotolia.comSięgając pamięcią do wcześniejszych wydarzeń nie można liczyć na to, że zostaną przywołane w niezmienionym kształcie. Umysł nieco modyfikuje wspomnienia.

więcej »

Jeśli chcesz schudnąć, nie możesz jeść wieczorami

Fot. Monkey Business - Fotolia.comJedzenie w godzinach wieczornych sprzyja większemu wskaźnikowi masy ciała (BMI) i gromadzeniu większej ilości tkanki tłuszczowej, mówią uczeni z University of Colorado School of Medicine.

więcej »

Podlaskie: coraz więcej Dziennych Klubów Seniora

Fot. highwaystarz - Fotolia.com2,2 mln zł otrzymają samorządy z woj. podlaskiego na utworzenie i prowadzenie placówek dla osób starszych w ramach tegorocznej edycji rządowego programu Senior+. Pozwoli to utworzyć 190 nowych miejsc w Klubach oraz dofinansować kolejne 280 miejsc w placówkach już istniejących.

więcej »

Jak nie popaść w monotonię żywieniową?

Fot. cdkproductions - Fotolia.comWarto dbać o różnorodność swoich posiłków. Monotonia żywieniowa może prowadzić do niedoborów witamin, minerałów i innych składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jak w zapracowanym świecie znaleźć czas na zdrowsze odżywianie? Poniżej kilka wskazówek.

więcej »

Pięć roślin, które możesz uprawiać w sypialni i które wspomagają zdrowie

Fot. nopparats - Fotolia.comKwiaty w naszych domach służą głównie do ozdoby, ale określony efekt estetyczny można połączyć z użytecznością. Oto rośliny, które eksperci szczególnie polecają uprawiać w sypialni.

więcej »

Nie da się odespać w weekend. Dla dobrego zdrowia trzeba regularnie się wysypiać

Fot. REDPIXEL - Fotolia.comWielu ludzi jest bardzo zapracowanych w ciągu tygodnia i więcej czasu na odpoczynek przeznaczają jedynie w weekendy. Nie można jednak bez konsekwencji dla zdrowia skracać sen od poniedziału do piątku, a potem wylegiwać się do południa w soboty i niedziele.

więcej »

Ciąża po pięćdziesiątce? Komplikacje nie są większe niż dekadę wcześniej

Fot. kemmmx - Fotolia.comWiek ma istotne znaczenie dla szans reprodukcyjnych. Im jest wyższy, tym prawdopodobieństwo zostania rodzicem maleje. Okazuje się jednak, że możliwości zajścia w ciążę i jej donoszenia są podobne po czterdziestce i po pięćdziesiątce.

więcej »

Nadmierna ochota na słodycze - winny może być zbyt krótki sen

Fot. JacZia - Fotolia.comJeśli „dopada" cię nieprzeparta ochota na słodycze, winna może być temu niedostateczna ilość snu. Bezsenność wpływa na nasz smak i odczuwanie głodu.

więcej »

Wydaje ci się, że czas szybciej płynie wraz z tym, jak się starzejesz? Tak w istocie działa umysł

Fot. freshidea - Fotolia.comDzieci narzekają na nudę i na to, że dłuży im się czas, a starsi nie mogą się nadziwić, jak szybko upływają kolejne dni. Wszystko dlatego, że wraz z wiekiem zmienia się nasza percepcja czasu.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Polecamy Kobiety.net.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Hospicja.pl Umierać po ludzku Oferty pracy