Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Gołębie jak kleszcze. Dlaczego nie wolno dokarmiać ich latem?

Fot. Omm-on-tour - Fotolia.comDługie dni, ciepło i ładna, letnia aura skłaniają do rodzinnych spacerów, podczas których jedną z popularniejszych atrakcji jest dokarmianie ptaków. Wielu ludzi uważa, że w ten sposób pomaga zwierzętom. Prawda jest jednak taka, że takie dokarmianie nie tylko im szkodzi, ale też niesie ze sobą poważne, negatywne następstwa dla ludzi.

więcej »

ABBA w studiu w Sztokholmie

ABBA fot. Universal Music PolskaABBA przedstawiła dowody na to, że nagrywa w Sztokholmie obiecane wcześniej nowe piosenki. Dwie nowe piosenki mają trafić do fanów pod koniec roku.

więcej »

Nie żyje Olga Krzyżanowska

Olga Krzyżanowska, fot. Artur Andrzej, CC BY-SA 4.0, Wikimedia CommonsW wieku 89 lat zmarła profesor Olga Krzyżanowska, polska polityk, działaczka społeczna, lekarka, posłanka i senator polskiego Parlamentu, wicemarszałek Sejmu X i II kadencji.

więcej »

Pierogi z czterech stron świata

Fot. Tsurukame - Fotolia.comZ mięsem, szpinakiem, czy ruskie. Okraszone masełkiem, skwarkami lub polane śmietaną. Trudno zliczyć rodzaje i sposoby podawania pierogów. Choć wydawać się mogą daniem na wskroś polskim, w istocie są obecne od wieków w wielu kulturach. Odważmy się i odkryjmy smaki pierogów z różnych stron świata.

więcej »

Plejada gwiazd na nowej płycie Lady Pank

Lady Pank fot. Mateusz StankiewiczKatarzyna Nosowska, Kasia Kowalska, Lech Janerka, Grzegorz Markowski, Artur Rojek, Maciej Maleńczuk, Tomasz Organek, Krzysztof Zalewski, Piotr Rogucki, Marcin Wyrostek, to goście, którzy znaleźli się na nowej płycie Lady Pank - "LP1". Premiera odbyła się 15 czerwca.

więcej »

Zadowolenie zależy od... dostępu do opieki zdrowotnej i jakości transportu publicznego

Fot. Worawut - Fotolia.comBadacze z Yale Univeristy sprawdzili, co decyduje o poziomie zadowolenia z codziennego życia i okazało się, że najwyższy jest wśród ludzi ze społeczności, w których zagwarantowany jest m. in. dostęp do usług zdrowotnych i gdzie łatwo jest poruszać się transportem publicznym.

więcej »

Sześć przyczyn bezsenności (i jak sobie z nimi radzić)

Fot. terovesalainen - Fotolia.comJesli często, pomimo zmęczenia, nie możesz zasnąć i długo przekładasz się z boku na bok, prawdopodobnie jest tego jakaś kontkretna przyczyna. Odkryj ją i zaczij reagować, by móc się wreszcie dobrze wyspać.

więcej »

Jak latem dbać o klimatyzację w samochodzie?

©  lukatme1 - Fotolia.comZdecydowana większość kierowców nie wyobraża sobie podróży samochodem bez sprawnie działającej klimatyzacji. Nie wszyscy jednak mają świadomość, jak poprawnie o nią dbać i ją serwisować. Eksperci motoryzacyjni ProfiAuto wskazują na co zwrócić uwagę przed wakacyjnym wyjazdem, aby móc w pełni cieszyć się jego pozytywnym klimatem.

więcej »

Wydłuża się zalecany czas snu - wszystko dlatego, że zdobywamy dużo informacji

Fot. WavebreakMediaMicro - Fotolia.comWedług ekspertów, powinniśmy spać średnio 8,5 godziny na dobę. To dłużej niż dotychczasowe rekomendacje. Okazuje się, że otrzymujemy tak dużo informacji w ciągu dnia i niełatwo zasypiamy, dlatego potrzebujemy dłuższego odpoczynku.

więcej »

„Tajemnica” tycia rozwikłana - przyczyny to podjadanie w pracy

Fot. artbeauty - Fotolia.comŻeby zachować odpowiednią wagę, trzeba zadbać o zdrową dietę, a to wymaga poświęcenia czasu na odpowiednie zakupy i przygotowywanie posiłków. W ciągu tygodnia jednak często jesteśmy na tyle zapracowani, że sięgamy po takie jedzenie, które jest najłatwiej dostępne, to zaś nie pozostaje bez wpływu na naszą sylwetkę.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Polecamy Kobiety.net.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Aktywni 50+ Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X