Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Martin Scorsese znów z Leonardo DiCaprio i Robertem De Niro

Robert De Niro fot. UIPMartin Scorsese chce znów spotkać się na planie z Leonardo DiCaprio i Robertem De Niro. Panowie chcą zekranizować "Killers Of The Flower Moon".

więcej »

Majówka w mieście, czyli tani sposób na odpoczynek

Fot. Jacob Lund - Fotolia.comKiedy ostatnio czułeś się jak turysta we własnym mieście? Kiedy byłeś w popularnym wśród turystów muzeum, na spacerze w parku albo na kawie na obleganym deptaku? Jeśli od kilku lat obserwujesz miasto jedynie z perspektywy zabieganego pracownika korporacji – z okna autobusu lub tramwaju – majówka jest momentem, w którym możesz zwolnić i poznać je na nowo.

więcej »

Polacy czują się bezpiecznie. Rekordowo bezpiecznie

Fot. Monika Gruszewicz - Fotolia.comAż 89 procent Polaków uważa Polskę za kraj, w którym żyje się bezpiecznie, zaś 95 procent badanych uważa swoją okolicę za bezpieczną – wynika z najnowszego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez CBOS. Tak wysokiego wskaźnika poczucia bezpieczeństwa w kraju nie notowano w żadnej z dotychczas zrealizowanych edycji badania.

więcej »

Woda w kranach pod kontrolą NIK

Fot. vinkirill - Fotolia.comCzy musi być tak droga? Dlaczego często jej zmak pozostawia wiele do życzenia? NIK sprawdzi, czy woda, która dociera do naszych kranów, jest bezpieczna, i czy jej cena jest adekwatna do kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne.

więcej »

Motoryzacja: koniec ery diesla w Europie?

Fot. irontrybex - Fotolia.comWyniki testu przeprowadzonego przez organizację ADAC nie pozostawiają wątpliwości – nowe samochody z silnikami Diesla mogą przekraczać normy emisji tlenków azotu nawet o 900 procent! Nie powinno więc dziwić, że kolejne europejskie miasta zapowiadają poważne ograniczenia dla właścicieli samochodów z takimi silnikami.

więcej »

Jak jazda na rowerze wpływa na ciało?

Fot. Kzenon - Fotolia.comChoć wiele osób zachęca do ruchu i przyjemnego wysiłku na rowerze, to nie każdą z nas to przekonuje. A jeśli zamiast wysmuklić łydki, wyrobimy sobie przesadnie umięśnione? Albo po kolejnej wycieczce rowerowej wrócimy z kontuzją kolana i bolącymi plecami? Znajoma koleżanka często wsiada na ulubione dwa kółka, a wciąż ma odrobinę cellulitu. Czy rower na pewno pomaga w uzyskaniu lepszej sylwetki, czy tylko wtedy, gdy zaczniemy ćwiczyć intensywnie?

więcej »

"Klient" Asghara Farhadiego w Dojrzałym Kinie

fot. KlientW środę (26 kwietnia) o godzinie 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza seniorów na nagrodzony Oscarem film Klient - thriller psychologiczny autorstwa jednego z najciekawszych współczesnych irańskich reżyserów, Asghara Farhadiego. Twórca wielokrotnie nagradzanego Rozstania ponownie prezentuje widzom historię, w której testuje granice wytrzymałości bohaterów i odkrywa ich prawdziwą naturę.

więcej »

Nie przestawaj ćwiczyć. Mózg cierpi z powodu braku aktywności

© Microgen - Fotolia.comNie istnieje moment, w którym można skończyć treningi. Aktywność daje korzyści bez względu na wiek, a jej zaprzestanie szybko skutkuje osłabieniem możliwości poznawczych i fizycznych.

więcej »

Premiera w Teatrze Żydowskim: „Miasteczko Kasrylewka” w języku jidysz

Fot. itestro - Fotolia.comW sobotę 6 maja w Teatrze Żydowskim szykuje się kolejna premiera – „Miasteczko Kasrylewka” w reżyserii Shmuela Atzmona-Wircera na podstawie „Miasteczka” Szolema Alejchema. Spektakl grany będzie w języku jidysz z polskim tłumaczeniem. Premiera odbędzie się na Scenie Kameralnej przy ul. Senatorskiej 35. Wystąpią: Shmuel Atzmon-Wircer, Henryk Rajfer i Jerzy Walczak.

więcej »

8 faktów o wypadkach drogowych w Polsce

Fot. benjaminnolte - Fotolia.comPolicyjne statystyki odsłaniają nieraz zaskakujący obraz wypadków drogowych w Polsce, np. najczęściej dochodzi do nich na prostej drodze i przy dobrej pogodzie. Największe prawdopodobieństwo udziału w wypadku drogowym jest w woj. łódzkim, natomiast najmniejsze w woj. kujawsko-pomorskim. W 2016 roku poszkodowani przez kierowców uczestnicy ruchu drogowego otrzymali łącznie 8 mld zł odszkodowań.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Polecamy Pola Nadziei Aktywni 50+ EWST.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X