Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Zmarł Don Rickles

Don Rickles fot. CBS W wieku 90 lat zmarł w Los Angeles aktor i komik Don Rickles. Z publicznością spotykał się przez sześć dekad.

więcej »

Doris Day dwa lata starsza niż myślała

Doris Day fot. Arwin ProductionsAmerykańska aktorka i wokalistka Doris Day miała 3 kwietnia świętować 93 urodziny. Tymczasem okazało się, że skończyła… 95 lat.

więcej »

Miłość a nienawiść - badania potwierdzają, że granica między nimi jest cienka

© Stepan Popov - Fotolia.comOdi et amo (łac. kocham i nienawidzę) napisał w słynnym epigramacie rzymski poeta Katullus. Te dwa uczucia czy postawy w istocie są bardzo bliskie, potwierdza to badanie encefalogramem.

więcej »

Finanse w związku. Pieniądze przyczyną kłótni

© Monkey Business - Fotolia.comFinanse w związku to często trudny i drażliwy temat. Według badania zrealizowanego na zlecenie Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor i Biura Informacji Kredytowej z 2016 r., co piąta polska para kłóci się o pieniądze, a jedna trzecia badanych z powodu takich konfliktów bierze pod uwagę rozstanie. Czy zatem istnieje przepis na udane zarządzanie wspólnym budżetem? W jakich przypadkach warto zdecydować się na korzystanie ze wspólnego konta,
a kiedy dysponowanie środkami ulokowanymi na oddzielnych rachunkach jest lepszym rozwiązaniem?

więcej »

Bob Dylan odebrał Nobla w hotelu

Bob Dylan fot. Sony BMGZgodnie z zapowiedziami, Bob Dylan odebrał literacką Nagrodę Nobla. Zrobił to w bardzo intymnej atmosferze.

więcej »

Internet ułatwia kontakty z bliskimi

© Gines - Fotolia.comJuż niemal 40 proc. z nas jest online non-stop, a ponad 90 proc. Polakom internet ułatwia utrzymywanie kontaktów z bliskimi. Jednocześnie ponad połowa zdaje sobie sprawę z tego, że rozmowy i spotkania w sieci nie mogą zastąpić kontaktów w świecie realnym – wynika z raportu operatora telekomunikacyjnego INEA.

więcej »

Psy „lekiem” na samotność i niepokój

© boryanam - Fotolia.comPsy to jedne z tych zwierząt, które najlepiej „dogadują" się z człowiekiem. Świetnie rozpoznają nasze emocje i odczytują nasze zachowania. Na przestrzeni wieków stały się jednymi z najwierniejszych towarzyszy ludzi i mają na nas bardzo dobry wpływ - dzięki nim lepiej czujemy się i fizycznie, i psychicznie. Towarzystwo psa to skuteczny sposób na pokonanie samotności i osłabienie objawów depresji.

więcej »

Jak wywołać dobre wspomnienia? Muzyką

© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comMuzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale może wpływać na stan naszego umysłu. Odkryto, że określone dźwięki sprzyjają przywoływaniu dobrych wspomnień. Jeśli więc chcesz poprawić sobie humor, włącz odpowiednią melodię.

więcej »

Dalida. Skazana na miłość - w Kinie pod Baranami

fot. DalidaW środę (5 kwietnia) o godzinie 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza seniorów na film Dalida. Skazana na miłość - opartą na faktach, historię burzliwego i pełnego namiętności życia niekwestionowanej królowej sceny disco. Porywający portret kobiety uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo.

więcej »

Elton John żałuje, że stracił kontakt z George'em Michaelem

fot. VEVO/YoutubeElton John przyznał, że popełnił błąd, nie utrzymując kontaktów z kolegą po fachu, George'em Michaelem.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademia Pełni Życia EWST.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X