Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Jak nie przytyć w Święta

Fot. BillionPhotos.com - Fotolia.comNiełatwo jest nie zyskać na wadze w okresie świątecznym. Wszystko dlatego, że w efekcie obfitych zakupów i wielogodzinnych przygotowań „na wyciągnięcie ręki" mamy do dyspozycji wiele smakowitych potraw, którym trudno się oprzeć. Jak przyjemnie spędzić bożonarodzeniowy czas, ale nie zaprzepaścić całorocznych wysiłków utrzymania odpowiedniej wagi? Oto kilka dietetycznych wskazówek.

więcej »

Zobacz zwiastun oscarowej "Komunii"

fot. KomuniaW sieci pojawił się zwiastun filmu dokumentalnego "Komunia", który ma szansę na nominacje do Oscara.

więcej »

Pieczywo - wróg czy przyjaciel?

Fot. Pineapple studio - Fotolia.comModa na zdrowe odżywianie ma się świetnie. I bardzo dobrze, bo nieświadome wrzucanie do żołądka byle czego bywa katastrofalne w skutkach. Uważne jedzenie, zwracanie uwagi na zawartość sklepowego koszyka i skład wybieranych produktów, jest bardzo ważne.

więcej »

"Zimna wojna" i "Komunia" z szansami na Oscary

fot. Zimna wojna"Zimna wojna" oraz dokumentalny film "Komunia" znalazły się na skróconej liście kandydatów do Oscarów 2019.

więcej »

Widzisz wypadek drogowy? Nie bądź gapiem!

Fot. NadyZima_klgd - Fotolia.comKiedy na trasie, którą przejeżdżamy, wydarzy się wypadek, wielu kierowców zwalnia, by przyjrzeć się miejscu zdarzenia, a nawet je sfotografować czy sfilmować. Może to utrudnić pracę osobom udzielającym pomocy, prowadzić do niebezpiecznych sytuacji i dodatkowo spowalniać ruch.

więcej »

Zakupy w sieci - jak nie stracić

Fot. ipopba - Fotolia.comJak wskazują różne źródła i badania – zakupy w sieci robi w Polsce od 56% do nawet 93% internautów! Największą popularnością cieszą się sklepy wielobranżowe, z elektroniką i odzieżowe. Nadchodzące święta to dla e-sprzedawców złote żniwa, a dla klientów doskonała okazja do tańszych i wygodnych zakupów. W przedświątecznej gorączce można jednak trafić zarówno na rzetelnych, jak i nierzetelnych sprzedawców. Można też przekazać sklepowi dane osobowe, które potem ktoś wykorzysta, zaciągając na nasze konto pożyczkę. Warto wiedzieć, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas w sieci.

więcej »

Co i dla kogo kupujemy na świąteczny prezent?

Fot. bnorbert3 - Fotolia.comGrudzień to każdego roku szczególnie intensywny zakupowo czas, w którym konsumenci poszukują prezentów dla swoich bliskich. Komu i jaki prezent kupuje polski internauta?

więcej »

Jak wybrać świąteczny prezent dla seniora?

Fot. JackF - Fotolia.comŚwięta tuż, tuż… Jak co roku stajemy przed wyzwaniem: jaki prezent wybrać dla dziadka, babci lub bliskiej osoby starszej? Półki sklepowe uginają się pod ciężarem różnorodnego asortymentu. Wybór jest tak duży, że podjęcie decyzji jest często nie lada wyzwaniem. To już ostatni moment na zakup wymarzonego prezentu, który będzie jednocześnie praktyczny i przydany. Jak w gąszczu tak wielu możliwości wybrać jeden, idealny prezent?

więcej »

Jak nie przytyć podczas świąt? Trzy praktyczne porady

Fot. andriano_cz - Fotolia.comTradycyjne polskie święta nie mogą się obyć bez suto zastawionego stołu. Zarówno otaczające nas zewsząd smakołyki jak i zwyczaj rodzinnego biesiadowania przy stole zwykle kończy się dla nas nadprogramowymi kilogramami. Jak więc jeść, by się nie przejeść i nie przytyć? Oto trzy praktyczne porady.

więcej »

Herbata z mlekiem - czy warto eksperymentować?

Fot. olgamazina - Fotolia.comPrzez jednych uwielbiana, przez innych niedoceniania. Niegdyś w Polsce tzw. bawarka była zalecana kobietom karmiącym piersią, aby w ten sposób wspomóc laktację. Obecnie spożywana jest przez miłośników herbaty, którzy upodobali sobie jej walory smakowe. Jak się okazuje, pod różnymi postaciami, popularna jest na niemal całym świecie.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Polecamy EWST.pl Hospicja.pl Aktywni 50+ Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy