Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Mamma Mia: 71-letnia Cher na pokładzie

Cher fot. UIPCher dołączyła do obsady musicalu "Mamma Mia: Here We Go Again!".

więcej »

Młynarski. Piosenka finałowa - pokaz przedpremierowy w Dojrzałym Kinie

fot. Młynarski. Piosenka finałowaW środę, 25 października, Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów na przedpremierowy pokaz dokumentalnego portretu Wojciecha Młynarskiego - niezwykłego artysty, ale też człowieka zmagającego się ze słabościami. Ostatni bardzo osobisty wywiad z bohaterem i jego przyjaciółmi, uzupełniony o nieznane dotąd archiwalia.

więcej »

Siedzący tryb życia odpowiada za 4 proc. śmierci

Fot. tam - Fotolia.comTak powszechny obecnie siedzący tryb życia odpowiada za kilka procent wszystkich zgonów.

więcej »

„Magiczna” moc poczucia humoru - zwiększa kreatywność i dystans do kłopotów

Fot. ArtFamily - Fotolia.comUmiejętność zdystansowania się do stresujących sytuacji wzmacnia umysł i sprawia, że staje się bardziej elastyczny. Świetnie nadaje się do tego wyćwiczenie poczucia humoru.

więcej »

Gdzie szukać witaminy C?

Fot. schankz - Fotolia.comWitamina C – myślimy o niej ciepło, gdy na dworze robi się zimniej, czyli w okresie jesienno-zimowego sezonu przeziębień. I słusznie, ponieważ wspomaga działanie systemu odpornościowego. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pełni też inne ważne funkcje w organizmie ludzkim, który sam nie potrafi jej gromadzić. Dlatego właśnie konieczne jest codzienne dostarczanie sobie witaminy C z pożywieniem. Podstawowym jej źródłem w naszej diecie powinny być warzywa i owoce oraz ich przetwory.

więcej »

Warzywa i owoce w diecie wydłużają życie

Fot. monticellllo - Fotolia.comWarzywa i owoce zawierają cenne składniki pokarmowe: witaminy, minerały, antyoksydanty oraz błonnik. Organizm nie potrafi magazynować niektórych z tych substancji, dlatego dla dobrego ich wykorzystania powinniśmy spożywać niewielkie ilości warzyw i owoców wielokrotnie w ciągu dnia. Ważna jest także ich różnorodność i odpowiednie proporcje. I choć Polacy coraz częściej włączają te produkty do swojego menu, to wciąż jednak są to niewystarczające ilości.

więcej »

Włoszczyzna: do rosołu i nie tylko

Fot. Filip Olejowski - Fotolia.comGdy robimy wywar warzywny, zawsze kupujemy włoszczyznę – choć każde z warzyw wchodzących w jej skład możemy kupić oddzielnie. Jest podstawą bulionu, z którego gotujemy rosół, bazą do zup, sosów i do risotto. Skąd się wzięła włoszczyzna i dlaczego ten zestaw jest tak wyjątkowy?

więcej »

W poszukiwaniu gmin przyjaznych seniorom

Ryszard Majer, fot. materiały prasoweCelem polityki społecznej wobec starszych jest poprawa jakości ich życia i samorządowcy mogą kreować wydarzenia zarówno w obszarze opieki, szczególnie wobec osób najstarszych i niepełnosprawnych – mówi Ryszard Majer, senatora RP. W ramach kampanii Polska Przyjazna Osobom Starszym zainicjowanej przez Ryszarda Majera, rozpoczęto jedno z największych badań poświęconych polskim seniorom.

więcej »

Jak sprawnie wstawać rano i nie być zmęczonym w ciągu dnia

Fot. Rido - Fotolia.comZdarza się, że popełniasz pewne błędy, które sprawiają, że przez długie godziny w ciągu dnia odczuwasz zmęczenie. Zobacz, jak dobrze zacząć poranek i uchronić się przed całodzienną sennością czy brakiem wigoru.

więcej »

Harvey Weinstein na celowniku FBI

Harvey Weinstein fot. Archiwum artystyDepartament Sprawiedliwości, na którego czele stoi prokurator generalny Jeff Sessions, wydał agencji polecenie, by zbadać sprawę wieloletnich molestowania kobiet przez producenta filmowego, Harveya Weinsteina. FBI nie potwierdza ani nie zaprzecza.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Polecamy Kosciol.pl Pola Nadziei Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych EWST.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X