Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Uwaga na odwodnienie. Im jesteśmy starsi, tym bardziej nam zagraża

Fot. Hyrma - Fotolia.comNasze ciało w kilkudziesięciu procentach składa się z wody. Jej niedobory więc przekładają się na problemy z normalnym funkcjonowaniem. Podczas upałów szczególnie grozi nam odwodnienie, warto więc wypijać odpowiednie ilości wody.

więcej »

Problemy ze snem zwiększają poczucie samotności

Fot. Black Brush - Fotolia.comOd jakiegoś czasu słyszymy o „epidemii" samotności. Współczesny styl zycia sprzyja rozluźnieniu więzów międzyludzkich i skazuje wiele sędziwych oraz schorowanych osób na izolację. Nawet u młodych i zdrowych ludzi odnotowuje się wysokie poziomy poczucia osamotnienia. Ustalono, że określone elementy stylu życia mogą nasilać lub osłabiać to zjawisko, przykladowo, kiepski sen nasila wrażenie osamotnienia.

więcej »

Lody - czy to bezkarna przyjemność?

Fot. sf1nks - Fotolia.comLato, zwłaszcza takie gorące jak tegoroczne, to czas kiedy zjadamy ogromne ilości lodów. Czy należą one do grupy bezpiecznych słodyczy? Zdaniem dietetyków niestety tak nie jest. Dwie gałki lodów to około 250 kilokalorii, czyli tyle samo, ile zawiera pół tabliczki czekolady.

więcej »

Okulary przeciwsłoneczne według Polaka - dobre i tanie?

Fot. Travis - Fotolia.comCzy Polacy wiedzą, na co zwracać uwagę podczas kupowania okularów przeciwsłonecznych? Co jest dla nas najważniejsze przy wyborze? Dla niespełna 50% ankietowanych priorytetem jest cena oraz obecność filtrów UV.

więcej »

Dieta niskowęglowodanowa nie sprzyja długowiecznoości

Fot. azurita - Fotolia.comDieta niskowęglowodanowa zyskała popularność ze względu na skuteczność w odchudzaniu. Okazuje się jednak, że taki sposób jedzenia może zmniejszać szanse na długowieczność.

więcej »

Aretha Franklin nie żyje

Aretha Franklin, fot. Cecilio Ricardo, U.S. Air Force, PDLegendarna wokalistka Aretha Franklin nie żyje. Artystka miała 76 lat.

więcej »

Madonna kończy dziś 60 lat

Madonna, fot. Christian Weger, CC BY-SA 2.0, Wikimedia CommonsKrólowa popu obchodzi dziś 60 urodziny. Wszystkiego dobrego!

więcej »

5 powodów, dla których warto spacerować

Fot. Tobias - Fotolia.comŁadna pogoda zachęca do aktywnego spędzania czasu na zewnątrz. Jednak praca i obowiązki sprawiają, że trudno znaleźć chwilę na regularne uprawianie sportu. Ciekawym rozwiązaniem jest najbardziej naturalna i najprostsza forma aktywności fizycznej – spacer. Forma ruchu, do której nie potrzebujesz szczególnej techniki, sprzętu czy nakładów finansowych.

więcej »

Jeśli twoja mama dlugo żyła, ty też masz na szanse na długowieczność (dotyczy kobiet)

Fot. silentalex88 - Fotolia.comJeśli jesteś córką kobiety, która osiągnęła długowieczność, ty też masz na to duże szanse – wynika z nowych badań.

więcej »

15 sierpnia - rocznica Bitwy Warszawskiej

Bitwa Warszawska, fot. nieznany, PDStoczona w sierpniu 1920 r. tzw. bitwa warszawska została uznana przez historyków za przełomową, gdyż zaowocowała niepodległością Polski i zahamowaniem rewolucji komunistycznej. Na pamiątkę tej bitwy Sejm RP w 1992 roku wprowadził do kalendarza święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Pola Nadziei Poradnik-zdrowia.pl eGospodarka.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X