Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

3 powody, dla który warto pozwolić sobie na rozkojarzenie

© Syda Productions - Fotolia.comKażdy doskonale wie, że bez skupienia uwagi trudno na czas wykonać powierzone zadania. I to właśnie z koncentracją mamy najczęściej problemy, stąd większość porad dotyczy unikania rozkojarzenia. A jednak, czasem warto dać się ponieść dystrakcji - może to być bardziej efektywne niż się powszechnie przypuszcza.

więcej »

8 rzeczy, które trzeba zrobić by nie żałować po latach

© cppzone - Fotolia.comPamiętasz popularne (szczególnie wśród ludzi młodych) powiedzenie, że „lepiej coś zrobić i żałować, niż żałować, że się tego nie zrobiło"? Zwykle chodziło o jakieś niestandardowe czy nawet szalone poczynania. Są jednak sprawy, których dokonanie na pewno nie będzie przedmiotem wyrzutów sumienia. Wręcz przeciwnie - trzeba się ich podjąć, by w przyszłości nie odczuwać żalu.

więcej »

Granica starości się przesuwa

© Robert Kneschke - Fotolia.comDzisiejsi siedemdziesięciolatkowie są jak niegdysiejsi sześćdziesięcioatkowie. Granica biologicznej starości się przesuwa.

więcej »

Polacy prawdziwymi amatorami ziemniaków

Fot. Olo - Fotolia.comZiemniaki czy kartofle? Zdecydowanej większości Polaków bliższe jest pojęcie ziemniaka. Niezależnie jednak od stosowanej nomenklatury, sympatię do tych warzyw deklaruje ponad 80% ankietowanych, którzy doceniają ich walory smakowe i kulinarne. Co ciekawe, okazuje się,
że jesteśmy prawdziwymi amatorami ziemniaków – aż 82% respondentów twierdzi, że nie byłoby w stanie całkowicie z nich zrezygnować.

więcej »

W świecie węgierskiego dramatu

Fot. Noppasinw - Fotolia.comDramaturgia węgierska, zwłaszcza współczesna, cieszy się w Polsce niemałym powodzeniem. W tym roku na miłośników madziarskiego teatru czeka cykl czytań performatywnych „TEATR.HU” organizowanych przez Węgierski Instytut Kultury w Warszawie i Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI). Czytelnicy mogą się również zapoznać z niedawno wydaną antologią „Wróg ludu i inne dramaty węgierskie” (ADiT). Wszystko to w ramach Roku Kultury Węgierskiej w Polsce 2016/2017.

więcej »

Jean-Michel Jarre zagra w Gdańsku i Krakowie

fot. Contando Estrelas from Vigo, España / Spain, CC BY-SA 2.0, Wikimedia CommonsJean Michel Jarre ponownie wystąpi z koncertami w Polsce. W dniach 8 i 9 lipca będzie można posłuchać jego wspaniałej muzyki i obejrzeć rewelacyjny show podczas występów w gdańskiej Ergo Arenie i w krakowskiej Tauron Arenie. Ubiegłoroczne koncerty Jarre'a w Łodzi i Katowicach zachwyciły polskich fanów.

więcej »

Jak pozbyć się roztoczy?

© Sebastian Kaulitzki - Fotolia.comNajczęściej spotykane w naszych domach roztocza kurzu domowego, dermatophagoides pteronyssinus mogą wywolywać objawy alergii. Ludzie zazwyczaj mają alergię na chiton, główny składnik ciała tych pajęczaków oraz ich enzym trawienny DerP1. Jeśli chcesz uniknąć przykrych symptomów, skutecznie walcz z roztoczami - pomogą ci w tym wskazówki poniżej.

więcej »

Wakacje: zachowaj rozsądek, a będziesz bezpieczny

Fot. auremar - Fotolia.comRozpoczęły się wakacje – szczególny czas dla całej rodziny. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Kilka rad przygotowała Policja.

więcej »

Zanim wyjedziesz na urlop: 7 porad, by uniknąć problemów

Fot. Mirko - Fotolia.comOgarnięci urlopową gorączką często zapominamy o istotnych sprawach, których niedopilnowanie przed wyjazdem, może popsuć nam odpoczynek i przyprawić o stres. O czym warto pamiętać i co zrobić jeszcze przed podróżą?

więcej »

Elton John wystąpi w sopockiej Operze Leśnej

Elton John, fot. Mustafa Doğan Özçelik, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons9 lipca w sopockiej Operze Leśnej wystąpi Sir Elton John. Koncert odbędzie się w ramach światowej trasy Wonderful Crazy Night, promującej ostatni album artysty pod tym samym tytułem.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku EWST.pl Aktywni 50+ Akademia Pełni Życia Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X