Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Alkohol - pij z rozsądkiem. Rady na Sylwestra i karnawał

© Eric Hood - Fotolia.comPrzed nami karnawał, czas zabaw i spotkań towarzyskich. Na większość tego typu imprez pojawia się alkohol, wprawdzie pity w niewielkich ilościach może sprzyjać zdrowiu, jednak przedawkowany może popsuć najlepszą nawet zabawę.

więcej »

Większa rola Carrie Fisher w "Star Wars Episode VIII"?

Mark Hamill, Carrie Fisher i Harrison Ford fot. LucsFilmCarrie Fisher zdążyła przed śmiercią nakręcić wszystkie sceny do filmu "Star Wars Episode VIII". Zgodnie z wcześniejszymi planami, rola Lei w nadchodzącym obrazie będzie znacząca.

więcej »

Sully - opowieść o bohaterskim pilocie w Dojrzałym Kinie

fot. SullyW środę (4 stycznia) o godzinie 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza na pierwsze w nowym roku spotkanie Dojrzałego Kina. W programie film Sully w reżyserii Clinta Eastwooda, opowieść o heroicznej walce kapitana Sullenbergera o bezpieczne posadzenie uszkodzonego samolotu na rzece Hudson.

więcej »

Sylwester: Policja apeluje o rozsądek

Fajerwerki, © benschonewille - Fotolia.comCo roku, przede wszystkim w okresie poprzedzającym Sylwestra, nieumiejętne obchodzenie się z petardami i fajerwerkami staje się przyczyną groźnych wypadków. Dlatego Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas używania wyrobów pirotechnicznych.

więcej »

Czy e-booki są zdrowe dla oczu?

E-book, ©  Melpomene - Fotolia.comCzytanie z urządzeń elektronicznych stało się coraz bardziej popularne. Zamiast grubych tomów wystarczy mieć przy sobie jedno mobilne urządzenie, które pomieści kilka ulubionych lektur. W dodatku e-książki są bardziej przystępne cenowo, a lista nowych tytułów zapełnia się coraz szybciej. Niektórzy jednak obawiają się, że czytanie książek w wersji elektronicznej może być niekorzystne dla oczu. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać?

więcej »

„Szabasowa dziewczyna” - styczniowa premiera Teatru Żydowskiego

Próby Szabasowej Dziewczyny -Marek Ślosarski, Sylwia Najah. fot. Marta Kuśmierz14 stycznia Teatr Żydowski zaprasza na kolejną premierę poza dotychczasową siedzibą przy Placu Grzybowskim. Komedia „Szabasowa dziewczyna” w reżyserii Marcina Sławińskiego wystawiana będzie w dniach 14-16 stycznia i 10-12 lutego gościnnie w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa.

więcej »

Facebook pod lupą UOKiK. Chodzi o zbieranie danych użytkowników

Media społecznościowe, © natanaelginting - Fotolia.comZasady zbierania i udostępniania danych użytkowników stosowane przez Facebooka budzą wiele kontrowersji. W niektórych punktach są niejasne i nieprecyzyjne. Sprawą postanowił zająć się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. jak jednak informuje UOKiK, na razie postępowanie jest prowadzone w sprawie a nie przeciwko serwisowi.

więcej »

Studnia: dobra i czysta woda pod ręką

Woda, © chagin - Fotolia.comZ wodociągów nie korzystają wszystkie polskie gospodarstwa domowe. Wiele z nich czerpie wodę z przydomowej studni. Samo wykopanie i odpowiednie zabudowanie dołu nie wystarczy, aby mieć dostęp do dobrej i czystej wody. Niemniej stworzenie czystego źródła na własnej działce jest nie tylko możliwe, ale i zaskakująco proste.

więcej »

Postanowienia noworoczne: co robić, by je wypełnić?

2017, © Bits and Splits - Fotolia.comWprowadzenie zmian w życiu wymaga wysiłku i poświęcenia. Potrzebne są nie jednak tylko dobre chęci, ale też konkretne umiejętności: samodyscyplina i wytrwałość. Sukces jest możliwy, tylko jak go osiągnąć? – wyjaśnia dr Ewa Jarczewska-Gerc, psycholog z Uniwersytetu SWPS.

więcej »

Debbie Reynolds, matka Carrie Fisher, nie żyje

Debbie Reynolds fot. HBOW wieku 84 lat zmarła Debbie Reynolds, matka Carrie Fisher i aktorka znana m.in. z "Deszczowej piosenki".

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Polecamy SenioRowerowy Weekend Akademia Pełni Życia Hospicja.pl eGospodarka.pl EWST.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X