Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Mądre dokarmianie ptaków zimą

© Ints - Fotolia.comDokarmianie ptaków w trakcie zimy może uratować życie wielu zwierzętom. Bez wsparcia ludzi, mniej doświadczone, stare bądź osłabione ptaki mają nikłe szanse na przeżycie w okresie mrozów i obfitych opadów śniegu.

więcej »

Meryl Streep zapewnia, że nie wiedziała o przewinieniach Weinsteina

Meryl Streep fot. MonolithMeryl Streep odpowiedziała Rose McGowan, która niedawno skrytykowała ją i oskarżyła o hipokryzję, gdy dowiedziała się, że gwiazda planuje na Złote Globy ubrać się na czarno w ramach protestu.

więcej »

10 lat Polski w Schengen

Fot. adam88xx - Fotolia.comPrzekraczanie granicy, dziś w większości Europy ledwie zauważalne, kiedyś zabierało czas, wiązało się z procedurami. Oczekiwanie w kolejce, kontrole paszportu, bagażnika, odpowiedzi na pytania o cel podróży – to nie zawsze było miłe. Ale były też czasy, gdy z Polski za granicę mogli wyjeżdżać tylko nieliczni.

więcej »

Jaka choinka - lepsza sztuczna czy żywa?

© arinahabich - Fotolia.comCo roku przed Bożym Narodzeniem toczy się gorąca debata na temat tego, co jest lepszym (bardziej ekologicznym, ekonomicznym, etc.) wyborem - żywa czy sztuczna choinka. Po której stronie ty stoisz?

więcej »

Mariah Carey królową piosenek świątecznych

fot. Mariah CareyMariah Carey może mówić o sobie świąteczne królowa Spotifya. Oczywiście, zawdzięcza to przebojowi "All I Want For Christmas Is You".

więcej »

Barszcz nie tylko czerwony

Fot. JoannaTkaczuk - Fotolia.comCzerwony i biały to tylko dwa kolory, jakie może przybrać barszcz. Zgodnie z definicją jest to bowiem zupa o wyraźnym smaku, przygotowana na zakwasie, z dodatkiem kapusty kiszonej, buraków lub szczawiu. Polskim klasykiem wigilijnym jest barszcz czerwony, podawany z uszkami. W pozostałe świąteczne dni warto zainspirować się innymi wersjami tej pysznej i bardzo słowiańskiej zupy.

więcej »

10 faktów o śnie

Fot. Rido - Fotolia.comSzybkie tempo życia, duża ilość pracy i mnogość pasji oraz rozrywek sprawiają, że coraz mniej uwagi poświęcamy nocnej regeneracji. Sen jest nierozłącznym elementem naszego życia, na który statystycznie poświęcamy ok. 25 lat. Oto kilka ciekawostek na jego temat, które warto poznać.

więcej »

Piosenki Bastille, Zayna i Taylor Swift oraz Mariah Carey z szansami na Oscara

Mariah Carey fot. E!Akademia Filmowa wybrała 70 piosenek, które spełniają kryteria i mogą być nominowane do Oscara. Znalazły się wśród nich numery wykonywane przez Bastille, Zayna w duecie z Taylor Swift oraz Chrisa Cornella.

więcej »

"Blade Runner 2049", "Dunkierka" i "Ostatni Jedi" mogą walczyć o Oscary

fot. Last JediAkademia Filmowa zaprezentowała skróconą listę 10 produkcji, które mają szansę na nominacje do Oscara w kategorii efekty specjalne.

więcej »

Tajemnica długowieczności włoskich stulatków: optymizm i miłość

Fot. Federico Rostagno - Fotolia.comBadania z udziałem grupy staruszków z południowych Włoch wykazały, że osoby długowieczne mają dobre relacje z bliskimi i są optymistami. Uczestnicy w wieku powyżej 90 lat mieli gorsze zdrowie fizyczne, ale lepsze samopoczucie psychiczne niż młodsi członkowie ich rodziny.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Polecamy eGospodarka.pl Aktywni 50+ Kobiety.net.pl Akademia Pełni Życia Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X