Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Kazimierz Kutz nie żyje

Kazimiertz Kutz, fot. Kancelaria Senatu RP, CC BY-SA 3.0 pl, Wikimedia CommonsKazimierz Kutz, reżyser i polityk całe życie związany ze Śląskiem, zmarł po długiej chorobie. Miał 89 lat.

więcej »

Marketing sensoryczny, czyli jak sklepy naciągają nas na większe zakupy

Fot. vectorfusionart - Fotolia.comCzy kiedykolwiek wróciliście ze sklepu z zakupami, które po powrocie do domu przestały się wam podobać albo z rzeczami, których w ogóle nie planowaliście kupić? Możliwe, że daliście się uwieść marketingowi sensorycznemu. To zestaw narzędzi, który wpływa na tworzenie odpowiedniej atmosfery podczas robienia zakupów. Składają się na niego m.in. stosownie dobrane zapachy, obrazy, dźwięki oraz oświetlenie obecne w sklepach. Warto wiedzieć, jak bronić się przed „nieświadomą” chęcią zakupów, by nie rozpocząć Nowego Roku z dziurą w domowej kasie.

więcej »

Ryby na wigilijnym stole, czyli o tradycji słów kilka

Fot. gpointstudio - Fotolia.comChoć tradycje wigilijne są na stałe wpisane w święta Bożego Narodzenia, często nie zastanawiamy się nad ich pochodzeniem. Czemu potrawy rybne cieszą się tak dużą popularnością w okresie świątecznym? Skąd 12 potraw na stole? Czy ryba po grecku faktycznie jest grecka? Dlaczego karp uważany jest za symbol Wigilii?

więcej »

Seniorzy na internetowych zakupach

Fot. Robert Kneschke - Fotolia.comMłody, wykształcony i z wielkiego ośrodka – taki obraz internetowego klienta dominuje w powszechnej świadomości i znajduje potwierdzenie w badaniach. Jednak coraz silniejszą grupę użytkowników sklepów online stanowią internauci w wieku 50 lat i starsi.

więcej »

Przedświąteczna gorączka: uwaga na kieszonkowców

© Gerhard Seybert - Fotolia.comOkres przedświąteczny to między innymi czas zakupów zarówno w sklepach znajdujących w pobliżu naszego miejsca zamieszkania jak i w dużych centrach handlowych. Zwiększony napływ klientów do sklepów, zakupy w gorączkowej atmosferze, nieraz przy udziale wszystkich członków rodziny, w tym również małych dzieci, mnogość promocji, kuszące propozycje zakupów, działania marketingowe ukierunkowane na psychologię kupujących - wszystko to powoduje, że pochłonięci zakupami często zapominamy o podstawowych, nawet tych najprostszych zasadach bezpieczeństwa.

więcej »

Koty umieją czytać ze wzroku ludzi?

Fot. Nichizhenova Elena - Fotolia.comKoty mają głębszy kontakt z ludźmi, niż mogłoby się wydawać. Z testów wynika, że potrafią interpretować spojrzenia ludzi.

więcej »

Niewielkie ilości wina poprawiają iloraz inteligencji?

Fot. BillionPhotos.com - Fotolia.comInteligencja jest częściowo wrodzona, a częściowo jej poziom wynika z warunków środowiskowych. Przykładowo, psychologowie odkryli, że bieda, chroniczny stres, czy krótka edukacja mogą osłabić nasze zdolności intelektualne. Z kolei do czynników mogących poprawić nasze IQ należą: częste wyzwania intelektualne, stabilne warunki życiowe i m. in. odrobina alkoholu...

więcej »

Bakalie. Krótki przewodnik

© udra11 - Fotolia.comSmak Świąt to tradycyjne potrawy: karp, kluski z makiem, barszcz, pieczony schab, duże ilości suszonych owoców, orzechy. Bakalie to produkty, bez których nie wyobrażamy sobie świętowania. Zgodnie z tradycją, duża ich ilość na świątecznym stole, to gwarancja zdrowia i dobrobytu na cały następny rok. Suszone owoce i orzechy idealnie sprawdzają się w przypadku tradycyjnych potraw, ale też nowoczesnych dań. Dodają przygotowanym potrawom niepowtarzalnego smaku i aromatu.

więcej »

Jaka choinka - sztuczna, żywa, wypożyczona?

fot. collage Senior.pl / FotoliaCo roku przed Bożym Narodzeniem toczy się gorąca debata na temat tego, co jest lepszym (bardziej ekologicznym, ekonomicznym, etc.) wyborem - żywa czy sztuczna choinka. Po której stronie ty stoisz?

więcej »

Podaruj Wigilię - niech nikt nie będzie sam

fot. Mali bracia UbogichWspomnienia szczęśliwych Świąt w rodzinie to często jedyne, co pozostało samotnym seniorom. Dziś „Cicha noc” brzmi dla nich zupełnie inaczej - to przejmujące dźwięki samotności, tęsknoty za bliskością drugiego człowieka. 22 grudnia Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, planuje zorganizować świąteczne kolacje dla ponad 300 podopiecznych z Warszawy, Lublina, Poznania i Pruszkowa. By było to możliwe organizacja potrzebuje wsparcia darczyńców i wolontariuszy.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16]


Polecamy eGospodarka.pl Poradnik-zdrowia.pl Kosciol.pl Aktywni 50+ Oferty pracy