Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

"Słodki koniec dnia" - Krystyna Janda ma arabskiego kochanka

"Słodki koniec dnia" - Krystyna Janda ma arabskiego kochankaW sieci zadebiutował zwiastun filmu Jacka Borcucha "Słodki koniec dnia". Bohaterka międzynarodowej produkcji, Maria Linde, to pierwsza główna rola Krystyny Jandy od czasu "Tataraku" Andrzeja Wajdy (2009).

więcej »

Jak sprawdzić, czy ktoś nas słucha: wszystko widać w oczach

Fot. HQUALITY - Fotolia.comIstnieje niezawodny sposób na ocenę poziomu zainteresowania tym, co mówimy - okazuje się, że gdy źrenice tego, kto mówi i tego, kto słucha, zsynchronizują się, można być pewnym uwagi słuchacza.

więcej »

Spada liczba osób bezdomnych w Polsce

Fot. stephm2506 - Fotolia.comW połowie lutego już po raz piąty przeprowadzono Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych. Pracownicy ośrodków pomocy społecznej, organizacji pozarządowych, wolontariusze, a także strażnicy miejscy i policjanci odwiedzili różne miejsca, w których na co dzień przebywają bezdomni. Wynik? W Polsce jest 30 330 osób bezdomnych. To o ponad 3 tys. mniej niż jeszcze 2 lata temu.

więcej »

Zielona do kwadratu. Jak ekologicznie wykorzystać fusy z zielonej herbaty

Fot. Dmytro - Fotolia.comŻycie większości herbat zaczyna się na kuchennym blacie, gdy zalewamy aromatyczne liście świeżo ugotowaną wodą. A kiedy się kończy? To zależy tylko od ciebie. Zielona herbata może ułatwić ci życie – nawet, gdy już ją wypijesz.

więcej »

Dziczyzna w wielkanocnej tradycji

Fot. HLPhoto - Fotolia.comWielkanoc jest najważniejszym i najstarszym świętem chrześcijańskim. W Polsce obchodzona jest zawsze uroczyście i rodzinnie. Wśród wystawnych dań na świątecznym stole często obecne były potrawy z dziczyzny. Dziś to szlachetne mięso powoli wraca na polskie stoły, przede wszystkim dzięki większej dostępności w sklepach.

więcej »

Roztocza. Chroń swoje łóżko przed niechcianymi gośćmi

Fot. Sebastian Kaulitzki - Fotolia.comCzy wiesz, że prawie 6 mln Polaków jest uczulonych na roztocza? Większość symptomów alergicznych dotyczy układu oddechowego i może utrzymywać się przez cały rok. Zadbaj, by w twoim otoczeniu było jak najmniej alergenów. W walce z nimi pomoże ci antybakteryjna pościel, korzystanie z urządzeń pochłaniających wilgoć oraz zredukowanie liczby wykładzin i dywanów.

więcej »

Oto, jak wino i czekolada mogą przeciwdziałać starzeniu się

Fot. patronestaff - Fotolia.comCodzienna przekąska w postaci ciemnej czekolady i lampka wina mogą dostarczyć znaczących ilości resweratrolu, składnika, który ma silne właściwości przeciwstarzeniowe.

więcej »

Roger Daltrey z The Who: Brexit nie będzie miał negatywnego wpływy na muzyków

The Who fot. Rafał GrodekRoger Daltrey z The Who jest przekonany, że Brexit nie będzie miał negatywnego wpływy na przemysł muzyczny w Wielkiej Brytanii.

więcej »

Czym karmić psa? Surowe mięso nie jest dobrym wyborem?

Fot. PixieMe - Fotolia.comKarmienie psa surowym mięsem może być niebezpieczne i dla niego, i dla właściciela, wynika z nowych szwedzkich badań.

więcej »

Chałwa: przysmak słodki i zdrowy

© Viktor - Fotolia.comJednym z wielu znanych i cenionych przysmaków na Bliskim Wschodzie jest chałwa. To najsłynniejszy na świecie słodki deser, któremu trudno się oprzeć. Smak chałwy zawdzięczmy połączeniu nasion sezamu z delikatnym karmelem. Pierwotne znaczenie słowa chałwa pochodzi z języka arabskiego i greckiego, w których oznacza nic innego, jak cukierek.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16]


Polecamy Aktywni 50+ Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Kobiety.net.pl Pola Nadziei Oferty pracy