Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Nowy Rok 2017 nie w każdym kalendarzu. Niektórzy mierzą czas inaczej

2017, © morganimation - Fotolia.comW najbliższą sobotę będziemy czekać na powitanie Nowego Roku 2017! Czy aby na pewno? Choć kalendarz gregoriański pełni uniwersalną rolę w zglobalizowanym świecie, to nie dla wszystkich kultur i religii stanowi on podstawowy sposób odliczania dni, miesięcy i lat. Który zatem tak naprawdę mamy rok? I kiedy on się zaczyna?

więcej »

Pamiętaj: fajerwerki są niebezpieczne

Fotoimpressionen - Fotolia.comPetardy, rakiety, baterie, rzymskie ognie pomimo że służą rozrywce, zawierają jednak materiały wybuchowe. Przypominamy, jak kupować i używać fajerwerków.

więcej »

Nie strzelam w Sylwestra 2016/2017!

fot. VIVAPo raz kolejny przed Sylwestrem trwa akcja "Nie strzelam w Sylwestra!", mająca na celu wskazanie niekorzystnego wpływu hałasu, powodowanego przez tradycyjne fajererki, na zwierzęta - zarówno domowe jak i te dziko życjące.

więcej »

Niezwykłe zastosowania szamponu - 7 pomysłów

Szampon, © kolyadzinskaya - Fotolia.comZnajduje się w każdej łazience, a służyć może nie tylko do mycia włosów. Sprawdź, jak jeszcze daje się wykorzystać szampon.

więcej »

Benzyna ekstrakcyjna: niezbędna w każdym domu

© vvoe - Fotolia.comWyjątkowo uciążliwe zabrudzenia, takie jak tłuste plamy, zacieki od farb, kleju czy lakierów są szczególnie trudne do usunięcia. Powstają najczęściej podczas remontów i prac naprawczych, więc uniknięcie ich jest niemożliwe. By pozbyć się ich skutecznie, warto zaopatrzyć się w środek, który z łatwością usunie uciążliwe zabrudzenia i nie zniszczy czyszczonego przedmiotu. W takim wypadku przydatna może okazać się benzyna ekstrakcyjna.

więcej »

Kino według Marii Janion

fot. Kino według Marii JanionW styczniu w Gdańskim klubie Żak oraz w warszawskim kinie Muranów odbędzie się przegląd filmów Kino według Marii Janion, dedykowany Profesor z okazji Jubileuszu 90. urodzin , które przypadały 24 grudnia. Na program przeglądu złoży się dziesięć filmów fabularnych, które zostały zaproponowane Pani Profesor i zaakceptowane przez nią.

więcej »

Zmarła Claude Gensac

Claude Gensac, Louis de Funès, fot. seria ŻandarmW wieku 89 lat zmarła francuska aktorka Claude Gensac, w Polsce znana najlepiej z roli żony inpektora Ludovika Cruchota, z serii fimów "Żandarm" z Louisem de Funèsem.

więcej »

Z psem do banku? Zapraszamy

fot. InfoWire.plCoraz więcej miejsc w Polsce zaczyna być animal friendly. Początkowo były to głównie punkty i lokale gastronomiczne, jednak teraz również inne instytucje przekonują się do tej słusznej idei. Do grona miejsc przyjaznych zwierzętom dołączył także pierwszy bank. Gdzie można bez problemu wejść z czworonogiem?

więcej »

George Michael nie żyje

George Michael, fot. Frantogian, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons25 grudnia odszedł George Michael. Muzyk zmarł wczesnym popołudniem w swojej posiadłości w hrabstwie Oxfordshire. Miał 53 lata.

więcej »

Rick Parfitt ze Status Quo nie żyje

Status Quo fot. Christie GoodwinRick Parfitt znany z rockowego zespołu Status Quo zmarł w sobotę, 24 grudnia. Miał 68 lat.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16]


Polecamy SenioRowerowy Weekend Uniwersytety Trzeciego Wieku Pola Nadziei Aktywni 50+ Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X