Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Jak dbać o stopy osób aktywnych fizycznie?

Fot. praisaeng - Fotolia.comStopy są częścią ciała, która jest najbardziej narażona na urazy i otarcia. To na nich opieramy cały nasz ciężar. Warto o nie zadbać, w szczególności na wiosnę, kiedy postanawiamy więcej się ruszać i pracować nad naszą kondycją. Nie ważne jaki sport uprawiamy, powinniśmy pomyśleć o właściwej ochronie stóp, aby sobie nie zaszkodzić.

więcej »

Jak odpowiednio dobrać worek do odkurzacza?

© Georgy Dzyura - Fotolia.comOdkurzacz to jeden z tych sprzętów, który znajduje się w każdym gospodarstwie domowym. I chociaż większość z nas nie wyobraża sobie bez niego sprzątania, to moment, w którym przychodzi nam wymienić worek, odkładamy w nieskończoność. Czy jednak wybór odpowiedniego worka do odkurzacza jest rzeczywiście tak skomplikowaną czynnością?

więcej »

Szukasz szczęścia? Dbaj o przyjaźń

© olezzo - Fotolia.com„Szczęście zależy od nas samych", pisał Arystoteles. Zanim odezwą się krytycy tego poglądu wyliczając zewnętrzne czynniki mające wpływ na nasz dobrostan psychiczny, warto doprecyzować - wśród wielu aspektów składających się na poczucie szczęścia wiele pozostaje pod naszą kontrolą. Jednym z nich umiejętność budowania relacji z innymi, w tym przyjaźni.

więcej »

Pozytywne emocje mają leczniczą moc. Zachwyt łagodzi stany zapalne

© ricardoferrando - Fotolia.comPodczas gdy stres sprzyja problemom zdrowotnym, pozytywne emocje nas chronią. A nie jest o nie wcale tak trudno - wystarczy parominutowy kontakt z naturą lub chwile spędzone na podziwianiu dzieła sztuki.

więcej »

Badania: najlepsze decyzje podejmujemy przy „pustym żołądku”

© mantinov - Fotolia.comJeśli musisz o czymś zdecydować, z wyborem poczekaj do momentu, w którym odczuwasz głód,

więcej »

Negatywne myślenie nasila się, gdy brakuje Ci snu

© Photographee.eu - Fotolia.comStajesz się posępny/a i ponury/a? Nie, to nie musi być wina tego, że Twoja osobowość się zmienia czy też okoliczności są niesprzyjające, wystarczy, że się nie wyśpisz, a ogranie Cię „czarnowidztwo".

więcej »

Punkty karne sprawdzimy przez Internet

© whitelook - Fotolia.comOd 24 kwietnia Ministerstwo Cyfryzacji udostępni nową usługę, która umożliwi kierowcom sprawdzenie liczby punktów karnych bez potrzeby udawania się na komendę policji. Jedyne, co będzie wymagane, to założenie Profilu Zaufanego (eGO), ale i to w przypadku większości użytkowników da się to załatwić przez internet.

więcej »

Jak zmniejszyć ilość śmieci w domu?

© monticellllo - Fotolia.comZalegające śmieci to problem, na który skarżą się przede wszystkim mieszkańcy bloków. Wraz z rozwojem gospodarczym powstaje ich coraz więcej, co stanowi realne zagrożenie nie tylko dla środowiska, ale i dla naszego zdrowia. Poza segregacją i recyklingiem na szeroką skalę, warto zacząć od własnego domu i skutecznie ograniczać ilość wytwarzanych śmieci. W jaki sposób możemy to robić samodzielnie?

więcej »

Jack Nicholson skończył 80 lat

Jack Nicholson, fot. Franz Richter, CC BY-SA 2.5-2.0-1.0, Wikimedia CommonsJack Nicholson jest jednym z najpopularniejszych aktorów w historii, był dwunastokrotnie nominowany do Oscara, trzykrotnie zdobył statuetkę (to rekord, w którym zrównał się z Walterem Brennanem). Stworzył postacie, które stały ikoną kultury popularnej. Właśnie skończył 80 lat.

więcej »

Kradzież tożsamości. Internetowa plaga

© alphaspirit - Fotolia.comW 2016 r. ponad dwukrotnie wzrosła liczba tzw. kradzieży tożsamości. Najczęściej jesteśmy atakowani poprzez phishing, czyli maile podszywające się pod różnego rodzaju firmy czy instytucje wyłudzające od nas loginy, hasła czy numery kart płatniczych. Nierzadko zawierają one również załączniki powodujące zawirusowanie komputerów. Jak możemy się przed tym zabezpieczyć i co zrobić, jeśli zawierzyliśmy już oszustom w sieci?

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16]


Polecamy Pola Nadziei Akademia Pełni Życia eGospodarka.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X