Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Dla co piątego Polaka uchodźca to terrorysta

Fot. Andrea Izzotti - Fotolia.comSłowo „uchodźcy” dla 19% Polaków kojarzy się z terrorystami, dla 14% z islamistami, ale aż dla 44% z ludźmi uciekającymi przed wojną. Skojarzenia z terrorystami mają najczęściej sympatycy ruchu Kukiz’15 (42%) oraz PiS (23%). Połowa badanych ma do uchodźców stosunek negatywy, a 39% - neutralny – tak wynika z badania przeprowadzonego dla serwisu ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna.

więcej »

6 zasad bezpiecznego seniora konsumenta

Fot. benjaminnolte - Fotolia.comTrudne do zrozumienia umowy, mała czcionka, nagabywanie przez akwizytora, oferowanie seniorom usług, z których nigdy nie będą korzystać – to główne problemy, z którymi zgłaszają się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów osoby starsze. UOKiK podpowiada jak ochronić się przed nieuczciwymi praktykami handlowymi, na co zwracać uwagę. Oto sześć zasad bezpiecznego seniora konsumenta.

więcej »

Chcesz odnieść sukces w pracy? To zależy od partnera życiowego...

© Monkey Business - Fotolia.comOd tego, jaki jest nasz życiowy partner, zależy nie tylko domowa codzienność, ale i rozwój kariery zawodowej, mówią eksperci.

więcej »

Smartfon cię ogłupia? Sprawdź, dlaczego może osłabiać możliwości poznawcze

fot. Rawf8 - Fotolia.comNowe technologie ułatwiają życie, pomagają się rozwijać i utrzymać zdolności poznawcze na wysokim poziomie. Mogą mieć też i negatywne efekty dla naszych możliwości kognitywnych.

więcej »

Żywność nie lubi upałów

Fot. Andrey Armyagov - Fotolia.comWysokie letnie temperatury, które sprzyjają naszemu samopoczuciu, niekoniecznie są dobre dla kupowanych produktów spożywczych. Dotyczy to przede wszystkim wędlin i nabiału. Czy wiesz, że pierwsze trudności możemy napotkać już w samym sklepie? Jak rozwiązać problem upałów i jak cieszyć się świeżością nabytych towarów?

więcej »

Zmarł Michael Bond, twórca misia Paddingtona

Michael Bond, fot. ZnakPisarz Michael Bond, dzięki któremu znamy misia Paddingtona nie żyje. Literat zmarł 27 czerwca po krótkiej chorobie. Miał 91 lat.

więcej »

Bogusław Linda skończył 65 lat

Bogusław Linda, fot. Ralf Lotys (Sicherlich), CC BY 4.0, Wikimedia Commons27 czerwca swoje 65 urodziny obchodził Bogusław Linda - aktor, komik, reżyser, scenarzysta teatralny i filmowy, pedagog, „największy twardziel polskiego kina”.

więcej »

Zmarł Michael Nyqvist, odtwórca Mikaela Blomkvista

Michael Nyqvist fot. Lorber FilmsW wieku 56 lat zmarł Michael Nyqvist. Aktor znany m.in. z "Johna Wicka", "Mission: Impossible - Ghost Protocol" czy miniserialu "Millenium" przegrał walkę z rakiem płuc.

więcej »

Piotr Bikont nie żyje

Piotr Bikont, fot. Ja Fryta, , CC BY-SA 3.0 Wikimednia CommonsW wypadku samochodowym zginął we wtorek Piotr Bikont - działacz opozycji w PRL, dokumentalista, publicysta, dziennikarz oraz recenzent kulinarny. Miał 62 lata.

więcej »

Dlaczego warto często uprawiać seks

© JPC-PROD - Fotolia.comNiby nie trzeba do tego zachęcać, ale ci, których życie intymne zamiera, powinni przejrzeć listę korzyści z regularnego seksu. Dobre życie seksualne to wiele profitów zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16]


Polecamy EWST.pl Akademia Pełni Życia eGospodarka.pl Umierać po ludzku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X