Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

"Twój Vincent" - polski film na ekranach całego świata

fot. Twój VincentNa ekranach kin w Europie, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej oraz w Azji i w Australii oglądać można polsko-brytyjską animację malarską "Twój Vincent". Wśród gwiazd, które zgodziły się na udział animacji "Twój Vincent" znalazła się znana m.in. z filmów "Byzantium" i "Brooklyn" Saoirse Ronan.

więcej »

Stres (do pewnego poziomu) wydłuża życie

Fot. Teodor Lazarev - Fotolia.comChoć wydaje nam się to paradoksalne, stres miewa pozytywne efekty. Przykładowo, pewien poziom stresu pozwala się lepiej zmobilizować do działania i zwiększa naszą efektywność. Teraz okazuje się również, że może mieć wpływ na wydłużenie życia.

więcej »

Odblaski ratują życie

Fot. 07photo - Fotolia.comUżywanie elementów odblaskowych przez pieszych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować życie.

więcej »

Zgoda - poruszająca opowieść o miłości w Dojrzałym Kinie

fot. ZgodaW środę, 18 października, Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów na film Zgoda – rozgrywającą się u schyłku II wojny światowej, poruszającą opowieść o dwóch młodych mężczyznach zakochanych w jednej dziewczynie w reżyserii Macieja Sobieszczańskiego.

więcej »

"Siwe tsunami" wkrótce nas dosięgnie

Fot. materiały prasowe„Problemy ludzi starych w społeczeństwie zaczynają się, kiedy ci z różnych powodów staja się samotni, ograniczają swoją aktywność, nie mają, z kim porozmawiać” – mówi Ryszard Majer, wieloletni rzecznik praw osób starszych, obecnie senator RP.

więcej »

"Wiecznie młody" Krzysztof Krawczyk jako Bob Dylan

Krzysztof Krawczyk fot. Archiwum Artysty10 listopada ukaże się nowy album Krzysztofa Krawczyka. Wydawnictwo nosi tytuł "Wiecznie młody". Na albumie wokalistka mierzy się z dorobkiem Boba Dylana. Efektów możemy posłuchać już dziś.

więcej »

Rusza 33. Warszawski Festiwal Filmowy

fot. WFFOd 13 do 22 października potrwa 33. Warszawski Festiwal Filmowy. W programie, jak co roku, mnóstwo premier i pokazów specjalnych.

więcej »

Meryl Streep zbulwersowana informacjami o Harveyu Weinsteinie

Meryl Streep fot. Dick Thomas Johnson, CC BY 2.0, Wikimedia CommonsMeryl Streep, jedna z największych gwiazd Hollywood, wystosowała oficjalne oświadczenie, komentując sensacyjne doniesienia o tym, że Harvey Weinstein molestował kobiety.

więcej »

I Wrocławskie Forum Senioralne

© oneinchpunch - Fotolia.com16 października odbędzie się I Wrocławskie Forum Senioralne pod hasłem: “Samorząd – Biznes – NGO”, którego celem jest zainicjowanie szeroko rozumianej dyskusji nad możliwymi strategiami wspólnego działania w starzejącym się społeczeństwie.

więcej »

Jak muzyka łagodzi niepokój i stres - ten utwór jest niezawodny, posłuchaj koniecznie

Fot. agrus - Fotolia.comOdczuwanie niepokoju jest naturalne, ale we współczesnym świecie wielu ludzi zmaga się z nim nieustannie do tego stopnia, że doświadczają zaburzeń lękowych i z trudem prowadzą normalne życie. Psycholodzy alarmują, że umiejętność wypoczywania jest coraz rzadsza, a nawet postponowana, jako nieproduktywna czy oznaczająca lenistwo. Tymczasem warto nauczyć się relaksować, by lepiej się poczuć i osłabić napięcie, mówią eksperci. Może do tego służyć np. muzyka.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16]


Polecamy eGospodarka.pl EWST.pl Akademia Pełni Życia Umierać po ludzku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X