Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Blue Monday - to już dziś. Jak sobie radzić ze styczniową chandrą?

© Brian Jackson - Fotolia.comNaukowcy wyliczyli, biorąc pod uwagę m. in. pogodę, samopoczucie oraz finanse, że przedostatni poniedziałek pełnego tygodnia stycznia to najgorszy dzień w roku. W tym roku przypada on już dziś - czyli 16 stycznia.

więcej »

Starsi ludzie mają mniejsze wymagania wobec potencjalnych partnerów

© pikselstock - Fotolia.comWraz z wiekiem stajemy się mniej wybredni, jeśli chodzi o wymagania stawiane osobom kandydującym do miana naszego towarzysza życia.

więcej »

Zmarł William Peter Blatty, autor "Egzorcysty"

William Peter Blatty, fot. J.T. Blatty, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons12 stycznia w wieku 89 lat zmarł pisarz i scenarzysta William Peter Blatty, twórca znany kinomanom przede wszystkim dzięki głośnemu "Egzorcyście".

więcej »

W piątek trzynastego nie podróżujemy

© NilsZ - Fotolia.comWiele przesądów niezmiennie funkcjonuje w świadomości Polaków. Mało kto nie unika siadania na rogu stołu czy witania się przez próg. Podobnie z chuchaniem na znalezionego grosika czy łapaniem guzika na widok kominiarza. Piątek trzynastego nie jest wyjątkiem. Polacy wolą nie kusić losu i niechętnie planują wyjazdy na ten owiany złą sławą dzień. Tymczasem linie lotnicze wydają się szukać sposobów na zapełnienie pustych miejsc, dzięki czemu podróżni mogą liczyć na naprawdę atrakcyjne ceny połączeń. Jednak piątek trzynastego to nie jedyny przesąd, który może zatrzymać pasażerów w domu.

więcej »

Klub Seniora w centrum Wrocławia. Bezpłatne zajęcia

fot. Angel CareByć bardziej aktywnym, zmienić dietę na zdrowszą, częściej spotykać się z ludźmi. Co robią seniorzy, by swoje noworoczne postanowienia wprowadzić w życie? Pomaga im towarzystwo i wzajemna motywacja. Bodybuilding, Klub Podróżnika, lekcje tańca – już jest nowy grafik bezpłatnych zajęć dla seniorów z Wrocławia.

więcej »

Pijani piraci drogowi bez wyroków w zawieszeniu

© Monika Gruszewicz - Fotolia.comZostaną zaostrzone kary dla piratów drogowych powodujących pod wpływem alkoholu lub narkotyków najgroźniejsze wypadki komunikacyjne, kończące się śmiercią lub ciężkim uszkodzeniem ciała. Rząd przyjął dziś projekt nowelizacji Kodeks karnego oraz niektórych innych ustaw. Kary wobec takich kierowców mają być surowsze i orzekane bez zawieszenia. Według resortu sprawiedliwości, rozwiązania te powinny przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach i spadku liczby wypadków.

więcej »

Etykiety żywności: obowiązek podawania wartości odżywczej

Sklep, © stokkete - Fotolia.comOd 13 grudnia 2016 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące konieczności podawania informacji na temat wartości odżywczej na etykietach produktowych. Dla konsumentów jest to z pewnością bardzo dobra informacja - pozwoli im ona na dokonywanie bardziej świadomych wyborów zakupowych.

więcej »

Zygmunt Bauman nie żyje

Zygmnt Bauman, fot. Meet the media Guru from Milan, Italy - MMG, CC BY-SA 2.0, Wikimedia CommonsW wieku 91 lat w Leeds zmarł Zygmunt Bauman, socjolog, filozof, profesor nauk humanistycznych, twórca koncepcji postmodernizmu, ponowoczesności, płynnej nowoczesności.

więcej »

Rekordowa kara. Za podszywanie się pod inną firmę

© paulvelgos - Fotolia.comPrawie 2 miliony złotych – to najwyższa w historii kara, którą wymierzył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Ukarana została firma telekomunikacyjna, która podawała się za dotychczasowego operatora telekomunikacyjnego, oferując zmianę warunków umowy. W rzeczywistości konsumenci podpisywali umowy z nowym operatorem.

więcej »

"La La Land" triumfuje na Złotych Globach

Emma Stone i Ryan Gosling fot. Dale RobinetteFilm muzyczny "La La Land" zdystansował konkurencję i okazał się wielkim zwycięzcą na Gali Złotych Globów.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16]


Polecamy SenioRowerowy Weekend Uniwersytety Trzeciego Wieku Kosciol.pl eGospodarka.pl Hospicja.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X