Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Kolorowanki dla dorosłych - sposób na stres

Fot. BillionPhotos.com - Fotolia.comWielu z nas jako małe dzieci uwielbiało tworzyć kolorowe obrazki z zarysów zawartych w kolorowankach. Było to i zabawą, i rozwijającym zajęciem. Jako dorośli również powinniśmy oddawać się takiej rozrywce, bo istotnie może nam poprawić humor.

więcej »

Pracownik banku uchronił 77-latkę przed utratą oszczędności

Fot. bluebat - Fotolia.comDzięki odpowiedniej reakcji pracownika jednego z banków 77-letnia mieszkanka Lublina nie straciła swoich oszczędności. Do starszej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta i poinformował ją, że jej pieniądze na lokacie są zagrożone przez hakerów. 77-latka miała wypłacić 60 tysięcy złotych i tym samym pomóc w schwytaniu oszustów.

więcej »

Pięć zasad zimowego kierowcy

Fot. alexkich - Fotolia.comStatystyczny polski kierowca rocznie przejeżdża do 20 tys. km, a miesięcznie wydaje średnio 50-100 zł na eksploatację samochodu – wynika z badania Santander Consumer Banku. W związku ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem i nadchodzącymi feriami jeszcze więcej z nas zasiądzie za kierownicą. W świątecznym rozgardiaszu nie trudno stracić głowę. Aby podróż nie zakłóciła sielskiej atmosfery, przedstawiamy kilka złotych zasad świątecznego kierowcy.

więcej »

Co za dużo, to niezdrowo - jak nie przejeść się w święta?

Fot. Sławomir Fajer - Fotolia.comKtóż z nas potrafi przejść obojętnie na widok wigilijnych smakołyków? Suto zastawiony stół, pełen potraw specjalnie przygotowywanych na ten wyjątkowy czas, to widok na który z niecierpliwością czekamy przecież przez cały rok. Jak zatem nie odmawiając sobie wszystkich rarytasów, nie ulec łakomstwu i czuć się lekko w te święta?

więcej »

Dla samotnych Święta są trudne - jak osłabić poczucie izolacji

Fot. De Visu - Fotolia.comŚwięta to czas spotkań z rodziną i przyjaciłómi, więc dla samotnych ludzi oznaczają szczególnie trudny okres. Ponieważ mieszkańcy Europy się starzeją, coraz więcej jest ludzi osamotnionych i schorowanych na tyle, że ogranicza to ich mobilność, a zatem i kontakty z innymi. Jak ograniczyć izolację zwłaszcza w Święta?

więcej »

Niechciany prezent? Obdarowany udaje, że prezent mu się podoba

Fot. Boggy - Fotolia.com"Strzelenie focha", zawiedziona mina, złośliwy komentarz – to najczęstsze reakcje na nietrafiony, świąteczny upominek. Ponad 30% Polaków nauczyło się udawać, że upominek im się podoba, 30% przeklina w myślach i nic nie pokazuje po sobie, a 27% robi dobrą minę do złej gry. Nietrafione prezenty to świąteczny koszmar, który co trzeciemu Polakowi potrafi popsuć bożonarodzeniową atmosferę.

więcej »

Dobre relacje w związku - dużo zależy od oksytocyny

Fot. Mirko - Fotolia.comW każdym małżeństwie od czasu do czasu pojawiają się „zgrzyty", ale kłótnie nie muszą osłabiać relacji i zmieniać naszego nastawienia do partnera. Sprzeczki też można przeprowadzić w konstruktywny sposób - pomaga w tym oksytocyna nazywana „hormonem miłości".

więcej »

Recepta na udane małżeństwo - radzą sami małżonkowie

Fot. Gina Sanders - Fotolia.comJak to się dzieje, że niektórzy są szczęśliwymi małżonkami w wieloletnim stażem, a inni zostają w małżeństwie raczej z przyzwyczajenia lub decydują się na rozwód? Nie tylko osobowości i różne życiowe zdarzenia mają wpływ na poziom szczęścia w parze, sami małżonkowie wskazują na określone zachowania i przyzwyczajenia, które budują satysfakcję ze wspólnego życia.

więcej »

Jak nie przybrać na wadze podczas Świąt?

Fot. Anna81 - Fotolia.comUczeni obliczyli, że zazwyczaj nabywamy dodatkowych kilogramów już od października i proces ten trwa do Świąt Bożego Narodzenia. Następnie zaś potrzeba od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy, by wrócić do poprzedniej wagi. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na okołoświąteczną dietę.

więcej »

Boże Narodzenie 2017: gwiazdkowe prezenty dla Dziadka

© Glenda Powers - Fotolia.comZ prezentami dla mężczyzn jest podobno zawsze trudniej. Zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z panem, który w swoim życiu miał czas, by ukształtować gust i upodobania, a równocześnie „dorobił się” już wielu rzeczy spośród potencjalnych typów podarunkowych. Jednym słowem sprawienie radości Dziadkowi wydaje się być sprawą mocno skomplikowaną. Czy jednak jest tak rzeczywiście?

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Akademia Pełni Życia Kobiety.net.pl Aktywni 50+ Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X