Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Bob Dylan jednak odbierze Nobla

Bob Dylan fot. Sony BMGBob Dylan w końcu zapowiedział, że odbierze nagrodę Nobla, a co za tym idzie 900 tysięcy dolarów.

więcej »

Jak przechowywać pożywienie, aby minimalizować straty witaminy C?

© katekrsk - Fotolia.comWitamina C jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka, ale nie jest przez niego wytwarzana. Dlatego musi być codziennie dostarczana wraz z pożywieniem. Ale co istotne – jest najbardziej nietrwałą z witamin i szybko się utlenia (zmniejsza się jej ilość), jeśli żywność, która ją zawiera jest niewłaściwie przechowywana.

więcej »

Pojazd uprzywilejowany: jak się zachować na drodze?

© Aaron Kohr - Fotolia.comPojazd uprzywilejowany ma pierwszeństwo w każdym przypadku. Tramwaj, autobus albo samochód muszą przepuścić policję, straż pożarną karetkę, czy inny pojazd uprzywilejowany (np. kolumnę rządową) które jadą z włączonymi sygnałami świetlnymi oraz dźwiękowymi. Niestety nie wszyscy kierowcy wiedzą jak się zachować na drodze, gdy widzą taki samochód. Policja przypomina, że należy umożliwić przejazd takim pojazdom np. zjeżdżając na bok. Kierowcy powinni zachować przede wszystkim spokój - nie hamować gwałtownie i nie blokować drogi.

więcej »

Bliscy pożegnali George'a Michaela

George Michael fot. Alter ArtTrzy miesiące po śmierci George Michael spoczął w pokoju. Wokalistę pochowano w środę, 29 marca.

więcej »

"Grease" wróci na 40. rocznicę

fot. GreaseW przyszłym roku musical "Grease" skończy 40 lat. Powoli zaczyna się planowanie obchodów jubileuszu.

więcej »

Prosty sposób na poprawę humoru - oglądanie dokumentów o naturze

© Ruslan Ivantsov - Fotolia.comPrzebywanie na łonie natury skutecznie poprawia nasze samopoczucie. Jeśli jednak nie mamy okazji pospacerować w lesie czy popatrzeć na pietrzące się fale, warto włączyć telewizor lub odtwarzacz i obejrzeć film przyrodniczy.

więcej »

Telefony komórkowe coraz częściej infekowane

© maicasaa - Fotolia.comW ciągu roku liczba cyberataków wymuszających okup wzrosła ponaddwukrotnie, a liczba zainfekowanych smartfonów nawet trzykrotnie – wynika z raportu CERT Orange Polska. W 2016 roku zespół monitorujący bezpieczeństwo w sieci Orange notował blisko 50 poważnych incydentów bezpieczeństwa dziennie. Eksperci alarmują, że w tym roku cyberprzestępcy nie odpuszczą. Przewidują dalszy wzrost ataków z wykorzystaniem internetu rzeczy i mediów społecznościowych.

więcej »

Głośny spektakl laureatki Paszportów Polityki ponownie w Teatrze Żydowskim

fot.Magda Hueckel, Teatr ŻydowskiPremiera spektaklu odbyła się w Teatrze Żydowskim, a następnie wystawiany był na festiwalach teatralnych w całej Polsce. To także pierwszy spektakl zagrany na kameralnej scenie w nowej tymczasowej siedzibie Teatru Żydowskiego przy Senatorskiej w Warszawie. Mowa o „Aktorach żydowskich” - mockumencie napisanym przez Michała Buszewicza, portretującym grupę artystów o niejasnym statusie. Między innymi za to przedstawienie 10 stycznia 2017 roku Anna Smolar, reżyserka, otrzymała Paszport Polityki 2016.

więcej »

ZUS mówi zrozumiale: łatwiejsze formularze

© Saklakova - Fotolia.comJasne i proste mówienie do klientów to hit ostatnich miesięcy. Przejrzystym i zrozumiałym dla każdego językiem chwalą się banki i instytucje publiczne. Za dwa dni do tego grona dołączy ZUS. Czy od kwietnia wypełnianie zusowskich dokumentów będzie prostsze a język przysyłanych do nas pism całkowicie zrozumiały? Zobaczymy. Pierwsze opinie klientów, którzy w ramach pilotażu sprawdzali uproszczone formularze są bardzo pozytywne. Nic dziwnego bo wypełnianie starych druków to droga przez mękę.

więcej »

Fakty i mity o suszarkach do ubrań

© Laurentiu Iordache - Fotolia.comSuszarki do ubrań do niedawna były rzadkością, dzisiaj są coraz popularniejszym sprzętem AGD w naszych domach. Zwiększa się liczba konsumentów, którzy uważają je za wygodne i niezbędne urządzenie. Wokół suszarek narosło jednak sporo mitów, które często nie mają nic wspólnego z prawdą. Poznaj najważniejsze fakty o suszarkach.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Poradnik-zdrowia.pl Pola Nadziei Kobiety.net.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X