Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

5 prostych zasad jak oszczędzać wodę

Fot. Chepko Danil - Fotolia.comWoda zajmuje ponad 70% powierzchni naszej planety. Jest źródłem życia i składnikiem wszystkich żywych organizmów. Mimo, że jej brak może wydawać się odległy, okazuje się, że ta wizja jest coraz bardziej realna. W ciągu ostatnich 25 lat ilość wody pitnej na jednego mieszkańca spadła aż o 26%. Już jutro Światowy Dzień Wody – pamiętajmy o tym, że każdy z nas, każdego dnia, w swoim małym świecie, może pomóc zatroszczyć się o jej zasoby.

więcej »

7 powodów, aby wybrać rower elektryczny w dużym mieście

Fot. materiały prasoweJak co roku na wiosnę obiecujemy sobie, że zaczniemy się ruszać, jeść zdrowiej i uprawiać sporty. Z naszymi postanowieniami różnie bywa, ale to, co skuteczniej może przekonać nas do działania, to obietnica spróbowania czegoś nowego i atrakcyjnego. A taką kuszącą nowością jest rower elektryczny. Oto 7 korzyści dla miłośników dwóch kółek, których dostarczy rower ze wspomaganiem elektrycznym.

więcej »

Ringo Starr otrzymał tytuł szlachecki

Ringo Starr fot. Archiwum artystyRingo Starr, perkusista The Beatles, otrzymał właśnie tytuł szlachecki. 77-letni muzyk będzie mógł teraz podobnie jak jego kompan Paul McCartney używać przed imieniem słowa "sir". Tytuł Ringo Starr odebrał od Wiliama, księcia Cambridge.

więcej »

Międzynarodowy Dzień Szpinaku - dlaczego warto go jeść?

Fot. fotoXS - Fotolia.comSzpinak, ze względu na swoje właściwości zdrowotne, powinien zajmować jedno z najważniejszych miejsc w naszym menu. Ta zielona roślina jest źródłem wapnia i wielu niezbędnych witamin oraz reguluje odkładanie się tłuszczu w organizmie. Aby wzbudzić większe zainteresowanie szpinakiem wśród społeczeństwa i podsycić apetyt na niego do kalendarza wprowadzono Międzynarodowy Dzień Szpinaku, który przypada 26 marca.

więcej »

Czym są antyoksydanty i gdzie ich szukać?

Fot. travelbook - Fotolia.comBrak słońca, ograniczony dostęp do świeżych warzyw i owoców, zanieczyszczenia powietrza to częste elementy towarzyszące zimie, które wpływają na funkcjonowanie organizmu. Dlatego wraz z rozpoczynającą się wiosną warto naturalnie wspomóc proces oczyszczenia organizmu dietą bogatą w owoce, warzywa i soki. Produkty te są dobrym źródłem antyoksydantów, które neutralizują wolne rodniki wspierając oczyszczanie organizmu.

więcej »

Jakie skarby kryją nasze śmieci?

Fot. chalabala - Fotolia.com1 zł, 2 zł, 5 zł czy nawet euro - takie skarby można znaleźć w naszych domowych śmieciach. Każdego dnia pracownicy spalarni śmieci odnajdują wyrzucone pieniądze. Co jeszcze wyrzucamy? Rama motocyklowa, czy traktorowa, elementy ogrodzenia z fundamentem - to jedne z wielu nietypowych i problematycznych przedmiotów, które wyrzucamy tam gdzie nie powinniśmy.

więcej »

Seniorzy i nowe technologie: dlaczego starsi ciągle unikają takich rozwiązań

Fot. Антон Фрунзе - Fotolia.comJakkolwiek rośnie odsetek starszych ludzi, którzy chętnie korzystają z komputerów i surfują po Internecie, wciąż duża grupa seniorów unika nowych technologii. Powodem tego jest strach przed popełnieniem błędów i silne poczucie odpowiedzialności społecznej, w tym troska o pracę dla innych.

więcej »

Chcesz uniknąć infekcji w samolocie? Wybierz siedzenie przy oknie

Fot. bakharev - Fotolia.comJeśli spędzasz Wielkanoc poza Polską i lecisz w podróż samolotem, poproś o miejsce przy oknie. Dzięki temu masz większe szanse na uniknięcie infekcji.

więcej »

Cameron Diaz skończyła z aktorstwem?

Cameron Diaz fot. UIPCameron Diaz najwyraźniej bez szumnych ogłoszeń przeszła na aktorską emeryturę. Informację przekazała koleżanka po fachu, Selma Blair.

więcej »

Czy kuchnia gazowa to już przeżytek?

Fot. ub-foto - Fotolia.comWydawać by się mogło, że wolnostojąca kuchenka gazowa, która jeszcze kilkanaście lat temu była nieodłącznym elementem każdej polskiej kuchni, odeszła już do lamusa. W nowym budownictwie już od dawna nie ma instalacji gazowej, dlatego przeglądając propozycje studiów kuchennych zobaczymy głównie zasilane energią elektryczną sprzęty do zabudowy. Tymczasem kuchenki gazowe nadal są wybierane ze względów technicznych czy ekonomicznych.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy Aktywni 50+ Uniwersytety Trzeciego Wieku Pola Nadziei Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X