Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Jak sobie radzić z samotnością

Fot. DREIDREIEINS Foto - Fotolia.comSamotność to współczesna plaga. Chociaż łatwiej nam się komunikować z innymi, np. dzięki nowym technologiom, to współczesny styl życia sprzyja izolacji i rozluźnianiu więzi międzyludzkich. Co robić, gdy poczucie samotności jest przemożne?

więcej »

Nie żyje Anthony Bourdain

Anthony Bourdain, fot. Peabody Awards, CC BY 2.0, Wikimedia CommonsW wieku 61 lat odszedł Anthony Bourdain, jeden z najbardziej znanych szefów kuchni i prowadzących programy kulinarno-podróżnicze. Popełnił samobójstwo.

więcej »

Większość Polaków używa okularów przeciwsłonecznych, które nie chronią wzroku

Fot. Maksim Shebeko - Fotolia.comJak wynika z badań, aż 83% Polaków przyznaje, że zdarza się im używać nieodpowiednich okularów przeciwsłonecznych bez filtra. Eksperci alarmują, że noszenie przyciemnianych soczewek bez wysokiej jakości filtrów przynosi efekt przeciwny do zamierzonego – do oczu dociera więcej szkodliwych promieni słonecznych niż bez okularów istotnie zwiększając ryzyko uszkodzenia wzroku.

więcej »

Uprawiaj seks. Dzięki temu zyskasz lepszą pamięć

Fot. Andriy Bezuglov - Fotolia.comWarto uprawiać seks z szeregu różnych powodów - nie tylko zacieśnia więzi między partnerami, ale ma bardzo dobry wpływ na stan zdrowia i samoocenę. Do długiej listy korzyści z miłości fizycznej należy teraz dopisać poprawę pamięci u ludzi w dojrzałym wieku, podaje The Independent.

więcej »

5 najlepszych sosów do dań z grilla

Fot. azurita - Fotolia.comSezon na pyszności z grilla w pełni. Tym, co sprawi, że nawet dania przygotowane z tych samych składników i w ten sam sposób będą smakować zupełnie inaczej, jest garść sprawdzonych przepisów na aromatyczne sosy. Które z nich najlepiej podkreślą dymny aromat grillowanych smakołyków?

więcej »

Starszy wiek przydaje korzyści: seniorzy łatwiej sobie radzą z negatywnymi emocjami

Fot. dubova - Fotolia.comStarość nierzadko kojarzy się z kłopotami zdrowotnymi, które wynikają z tego, że wraz z czasem organizm staje się słabszy fizycznie. Starszy wiek jednak przydaje nam także korzyści - w sferze zdrowia psychicznego jest raczej atutem, okazuje się bowiem, że seniorzy lepiej sobie radzą z negatywnymi emocjami.

więcej »

Ćwicz więcej. Możesz przedłużyć swoje życie o pięć lat

Fot. thodonal - Fotolia.comRegularne ćwiczenia są niezbędne, żeby dobrze funckjonowac w starszym wieku. Pozwalają jednak nie tylko na zachowanie sprawności do sędziwych lat, ale i w ogóle przedłużają życie. Im więcej ćwiczysz, tym masz większe szanse na długowieczność.

więcej »

Okulary na lato dla osób z wadą wzroku

Fot. thodonal - Fotolia.comLato zbliża się wielkimi krokami, a my coraz częściej wystawiamy się na promieniowanie słoneczne – które dla naszych oczu może być bardzo niebezpieczne. Rozwiązaniem dla osób z wadami wzroku są okulary fotochromowe lub okulary przeciwsłoneczne korygujące wady wzroku. Czym się różnią i w jaki sposób dokonać właściwego wyboru?

więcej »

Robert Brylewski nie żyje

fot. Robert BrylewskiW wieku 57 lat zmarł Robert Brylewski lider i współzałożyciel zespołów punkrockowych Kryzys i Brygada Kryzys oraz grającego reggae Izraela.

więcej »

Wystarczy ćwiczyć dwa razy w tygodniu, by chronić serce

Fot. Viacheslav Iakobchuk - Fotolia.comZalecenia co do poziomu aktywności fizycznej nie są wymagajace - wystarczy ćwiczyć 150 minut tygodniowo, by być w formie i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jednak i tak wielu ludzi ma kłopoty z wypełnieniem tych rekomendacji, dlatego uczeni sprawdzają, jaka minimalna ilość wysiłku daje wymierne korzyści. Okazuje się, że już dwa dni relatywnie krótkich ćwiczeń mogą pomóc chronić układ sercowo-naczyniowy.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Umierać po ludzku Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X