Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Jak czytać etykiety na produktach spożywczych?

© stokkete - Fotolia.comWspółczesny rynek jest bogaty w produkty spożywcze o bardzo różnej wartości odżywczej, jakości i w różnej cenie. Dodatkowo producenci na wiele sposobów zachęcają nas do zakupu określonego produktu. Jak zatem wybierać właściwie i świadomie? Podstawowym źródłem informacji pozwalającej ocenić produkt zarówno pod kątem jakości handlowej, jak i wartości odżywczej, jest etykieta. Dlatego tak ważne jest, by wiedzieć, co dokładnie można z niej wyczytać.

więcej »

Dojrzałe Kino - Best of 2016. Najlepsze filmy zdaniem seniorów

filmy fot. collage Senior.plW każdą środę dojrzali widzowie spotykają się w krakowskim Kinie Pod Baranami, oglądają filmy i uczestniczą w burzliwych dyskusjach pod okiem pani redaktor Marii Malatyńskiej. Po przeprowadzeniu sondy wśród uczestników tych spotkań, przedstawiamy listę najlepszych filmów prezentowanych w ubiegłym roku w ramach cyklu Dojrzałe Kino.

więcej »

Bezpieczny i Aktywny Senior: Poczta i ZUS przyłaczyły się do akcji

© Halfpoint - Fotolia.comZakład Ubezpieczeń Społecznych i Poczta Polska włączyły się do kampanii "Bezpieczny i Aktywny Senior", organizowanej przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Porozumienie w imieniu MRPiPS sygnowała minister Elżbieta Rafalska, ze strony ZUS podpisała je prezes Zakładu prof. Gertruda Uścińska, a Pocztę Polską reprezentował jej prezes Przemysław Sypniewski. Kampania społeczna „Bezpieczny i Aktywny Senior” w sposób kompleksowy porusza najistotniejsze tematy związane z bezpieczeństwem i aktywnością osób starszych.

więcej »

Oscary 2017: James Cameron krytykuje Akademię Filmową

James Cameron fot. Imperial - CinepixJames Cameron jest rozgoryczony, iż - jego zdaniem - kasowe produkcje niezmiennie nie mają szans walczyć o Oscary. W niedawnym wywiadzie dla "The Daily Beast" twórca "Avatara" i "Titanica" skrytykował członków Akademii Filmowej, iż nie doceniają blockbusterów czy - jak on to nazwał - kina wizualnego.

więcej »

Peter Capaldi nie będzie już doktorem Who

Peter Capaldi fot. FoxLifePeter Capaldi rezygnuje z udziału w serialu "Doktor Who". Aktor nie będzie dłużej portretował tytułowego bohatera.

więcej »

Ulubiony alkohol Polaków? Piwo. Pite przed telewizorem

© cegli - Fotolia.comUlubionym napojem alkoholowym Polaków jest piwo, wynika z badania zrealizowanego przez Agencję Badań Rynku i Opinii SW Research. Równocześnie osoby, które wskazały ten alkohol deklarują, że czas wolny najczęściej spędzają oglądając telewizję.

więcej »

"Sztuka kochania" rekordowo pociąga Polaków

fot. Sztuka kochaniaFilm "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej", za którego kamerą stanęła wokalistka, reżyser i scenarzystka Maria Sadowska, bije rekordy frekwencji w polskich kinach. W ciągu pierwszego weekendu od premiery film obejrzało już ponad ćwierć miliona widzów.

więcej »

Zmarła Emmanuelle Riva

Emmanuelle Riva fot. Darius KhondjiW wieku 89 lat zmarła Emmanuelle Riva, francuska aktorka nominowana w 2013 roku do Oscara za rolę w dramacie "Miłość" Michaela Haneke.

więcej »

Madonna zaprzecza plotkom o adopcji

Madonna, fot.  	Jon Haywood @The Signifier Limited, cc-by-2.0, Wikimedia CommonsW sieci pojawiły się informacje, że Madonna chce adoptować kolejną dwójkę dzieci z Malawi. Rewelacjom tym zaprzeczyła sama artystka.

więcej »

Oscarowe Dojrzałe Kino - Manchester by the Sea

fot. Manchester by the seaW środę (1 lutego) o godzinie 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza seniorów na film Manchester by the Sea - wielokrotnie nagradzaną opowieść o mężczyźnie, który wraca w rodzinne strony, żeby zająć się osieroconym bratankiem. Eksploracja mocy rodzinnej miłości, wspólnoty, poświęcenia i nadziei z uhonorowanymi Złotym Globem Casey Affleck oraz Michelle Williams.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy eGospodarka.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademia Pełni Życia Kobiety.net.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X