Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Jak koty kochają ludzi. Bardziej niż nam się wydaje

fot. collage Senior.plKoty darzą ludzi uczuciami, choć w powszechnym odbiorze są uważane za zwierzęta egoistyczne i chadzające własnymi drogami. Uczeni postanowili sprawdzić, jak ważne są dla kotów relacje z ludźmi i okazało się, że mają dla tych czworonogów bardzo istotne znaczenie.

więcej »

Drzemka poprawia pamięć i inne zdolności poznawcze

© Picture-Factory - Fotolia.comWielu ludzi lubi się zdrzemnąć po obiedzie, by mieć więcej energii na kolejne godziny dnia. I słusznie, to dobra praktyka, dzięki temu można naładować intelektualne baterie - taki odpoczynek poprawia m. in. pamięć.

więcej »

Azyl - opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim zoo w Kinie pod Baranami

fot. AzylW środę (29 marca) o godzinie 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza seniorów na film Azyl - poruszającą opowieść o Antoninie Żabińskiej, żonie dyrektora warszawskiego zoo, która wspólnie z mężem ukrywała podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów.

więcej »

Jak znaleźć idealną kawę dla siebie?

© Africa Studio - Fotolia.comJednym z najbardziej nurtujących pytań dla wielbicieli pobudzającego napoju jest to, jaka kawa jest najlepsza. Odpowiedź jest jedna - dla każdego inna. Jak znaleźć tę, która w największym stopniu będzie odpowiadała naszym smakowym preferencjom? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę podczas poszukiwań idealnego aromatu.

więcej »

Gordon Ramsay, Liam Neeson i Kylie Minogue chcą być głosem Stephena Hawkinga

Stephen Hawking fot. Comic Relief/YoutubeLin-Manuel Miranda, Liam Neeson, Anna Kendrick czy Eddie Redmayne, a także pomysłodawca "Idola" Simon Cowell, popularny kucharz Gordon Ramsay czy Kylie Minogue oraz Geri Halliwell ze Spice Girls, wzięli udział w niezwykłym przesłuchaniu. Aktorzy ubiegali się o "rolę" głosu wybitnego fizyka, Stephena Hawkinga.

więcej »

Elton John skończy z koncertami?

Elton John, fot. Mustafa Doğan Özçelik, CC BY-SA 4.0, Wikimedia CommonsPowraca temat koncertowej emerytury sir Eltona Johna. Poruszył go sam artysta.

więcej »

Po czym poznać dobrą herbatę?

© Grafvision - Fotolia.comKupując herbatę często nie zastanawiamy się nad jej jakością. Jak się okazuje, zanim trafi ona na sklepowe półki przemierza długą drogę, podczas której przechodzi przez wiele istotnych dla jej smaku i wartości procesów. Warto więc zwrócić uwagę, czy napój który wybieramy dla siebie i całej rodziny spełnia najwyższe standardy. Oferta producentów herbat jest bardzo bogata. Zwracając jednak uwagę na kilka istotnych aspektów, uda nam się kupić tę o najlepszych właściwościach.

więcej »

100-letnia Vera Lynn z płytą w TOP 10

fot. Vera LynnVera Lynn, która 20 marca skończyła 100 lat, jest najstarszą artystką z płytą w top 10 UK Charts.

więcej »

Smog problemem dla większości Polaków

© wb77 - Fotolia.comW niektórych miejscach w Polsce tej zimy dobowe normy zanieczyszczeń powietrza zostały wielokrotnie przekroczone. Temat smogu nie schodził z ust dziennikarzy i polityków, a włodarze miast wprowadzili w wielu z nich darmową komunikację. Problem smogu nie zaczął się w tym roku, ale dopiero teraz opinia publiczna zaczęła się szczególnie interesować tym tematem. Jak podaje Ośrodek Ewaluacji, smog jest problemem dla 92 proc. badanych.

więcej »

Podróż w czasie. To nie takie trudne

© JoseAlfonso - Fotolia.comJuż w najbliższy weekend zmieni się czas z zimowego na letni. To tylko jedna godzina, a przecież podróżując po świecie możemy przenieść się w przyszłość lub przeszłość nawet o kilkanaście godzin. Dowiedz się, jak przebiegają strefy czasowe, gdzie i dlaczego zmieniany jest czas oraz jaka jest różnica godzin między Polską a popularnymi miejscami podróży.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy EWST.pl Aktywni 50+ eGospodarka.pl Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X