Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Boże Narodzenie 2018: prezent dla Mamy

© Peter Atkins - Fotolia.comPrezent dla Mamy to pojęcie bardzo szerokie. Podobnie jak samo określenie "mama". Matkami sa przecież kobiety w różnym wieku, będące równocześnie córkami, siostrami, żonami czy Babciami. Jednak ponieważ prezentom dla Babci poświęciliśmy nieco czasu, zajmiemy się prezentami dla pozostałych Mam.

więcej »

Jak małżeństwo poprawia zdrowie

Fot. Viacheslav Iakobchuk - Fotolia.comMałżeństwo, o ile nie jest źródłem ciągłych konfliktów i trosk, dobrze wpływa na stan zdrowia współmałżonków. Najwyższe „zyski" ze względu na pozostawanie w związku kobiety osiągają w sferze mentalnej, a mężczyźni - fizycznej.

więcej »

Nowy rozkład jazdy pociągów. Sprawdź swoje województwo

fot. POLREGIOW niedzielę 9 grudnia wchodzi w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. W wielu regionach Polski zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu pociągów regionalnych m.in. w zakresie relacji oraz ilości połączeń.

więcej »

Jolanta Szczypińska nie żyje

Jolanta Szczypińska, fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki, CC BY 2.0, Wikimedia CommonsZmarła Jolanta Szczypińska, pielęgniarka, posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej IV, V, VI, VII i VIII kadencji. Miała 61 lat. Informację o jej śmierci potwierdzili jej koledzy z partii Prawo i Sprawiedliwość.

więcej »

Dojrzałe małżeństwa są bardziej zgodne i szczęśliwsze

ę © Jacob Lund - Fotolia.comIm dłużej trwa małżeństwo, tym lepiej komunikują się i spokojniej żyją na co dzień stanowiący je ludzie. Długi staż związku oznacza mniej kłótni.

więcej »

Boże Narodzenie 2018: prezent dla Babci

© ChmpagnDave - Fotolia.com W ostatnich latach coraz więcej przedświątecznych reklam kierowanych jest do osób chcących obdarować osoby starsze. Niestety, w "prezenty dla Babci" to w większości oferty stereotypowe, nie uwzględnaijące zmian w stylu życia i potrzebach współczesnych dojrzałych kobiet.

więcej »

Zadbaj zimą o swoją pościel

Fot. demphoto - Fotolia.comW okresie zimowym istnieje zwiększone ryzyko występowania alergenów w naszej sypialni niż latem. Brak regularnej wymiany pościeli, oprócz obniżenia komfortu snu, może negatywnie wpływać na stan naszego zdrowia. Jak zadbać o czystość pościeli zimą?

więcej »

Boże Narodzenie 2018: prezent dla Dziadka

© Glenda Powers - Fotolia.comZ prezentami dla mężczyzn jest podobno zawsze trudniej. Zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z panem, który w swoim życiu miał czas, by ukształtować gust i upodobania, a równocześnie „dorobił się” już wielu rzeczy spośród potencjalnych typów podarunkowych. Jednym słowem sprawienie radości Dziadkowi wydaje się być sprawą mocno skomplikowaną. Czy jednak jest tak rzeczywiście?

więcej »

Dlaczego twoje odchudzanie nie daje efektów?

Fot. BillionPhotos.com - Fotolia.comOd jakiegoś czasu ćwiczysz, stosujesz zdrową dietę, a skutków w postaci zmniejszenia wagi nie widać? Być może sam/a sabotujesz swoje wysiłki, wcale o tym nie wiedząc. Oto, w jaki sposób nieświadomie możesz zaburzać proces odchudzania.

więcej »

Dhal - idealna rozgrzewająca zupa

Fot. materiały prasoweNiezwykle popularna, intensywna w kolorze i smaku, zupa dhal to taka bliskowschodnia pomidorówka. Ponieważ każdy przyrządza ją trochę inaczej, istnieją jej niezliczone wariacje. Łączy je pokrewny z curry smak oraz sposób przyrządzenia – szybko, wygodnie, w jednym garnku. Proponujemy jej gęstą, sycącą wersję z dodatkiem cieciorki oraz znajomego smaku pomidorów.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Uniwersytety Trzeciego Wieku EWST.pl Kosciol.pl Oferty pracy