Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Carrie Fisher na intensywnej terapii

Carrie Fisher, fot. Riccardo Ghilardi photographer, CC BY-SA 3.0, Wikimedia CommonsCarrie Fisher, gwiazda serii "Gwiezdne wojny", przeszła rozległy zawał. Podczas podróży samolotem z Londynu, aktorka doznała zatrzymania akcji serca.

więcej »

TOP 10: najpiękniejsze polskie kolędy

© Renate Brecher - Fotolia.comMimo, że co roku słuchamy wielu - i coraz to nowych - piosenek i pieśni związanych z Bożym Narodzeniem, tradycyjne kolędy mają wyjątkowe miejsce w naszych sercach. I to właśnie one najlepiej oddają nastrój polskiej Wigilii - radosny, uroczysty i melancholijny zarazem. Dlatego właśnie w Wigilię prezentujemy te najbardziej chwytające za serce.

więcej »

Zaczęła się Chanuka - żydowskie Święto Świateł

Chanuka, © supercat67 - Fotolia.comZgodnie z żydowskim kalendarzem dziś po zachodzie Słońca rozpoczyna się Święto Świateł, czyli Chanuka. Wyznawcy judaizmu, ale także niereligijni Żydzi obchodzą je na pamiątkę niezwykłego wydarzenia związanego z historią ich narodu.

więcej »

Martin Scorsese: Kina już nie ma

Martin Scorsese fot. Warner Bros. PolandMartin Scorsese z nieukrywaną goryczą odniósł się do współczesnej kinematografii. Wielki reżyser niekoniecznie jest entuzjastą filmów, które ostatnio gościmy na ekranach.

więcej »

TOP 10: polskie piosenki świąteczne

© U.P.images - Fotolia.comPolacy nie gęsi i swoje piosenki świąteczne mają. Mimo, że większość utworów związanych z Bożym Narodzeniem jakie obecnie słyszymy w stacjach radiowych, wykonywana jest w języku Szekspira, jednak nie brakuje też polskich kompozycji.

więcej »

Nie czujesz świątecznego nastroju? Nie jesteś sam/a...

Święta, © wollertz - Fotolia.comNie wszyscy ekscytują się Świętami i z optymizmem przemierzają kolejne alejki sklepowe w radosnym poszukiwaniu najlepszych prezentów. Nie każdy czeka też na rodzinne spotkania, które mogą być bardzo wesołe, ale zdarzają się i uciążliwe oraz krępujace. Jednym słowem, nie można oczekiwać „ducha Świąt" u wszystkich ludzi.

więcej »

"Szczęście świata" Michała Rosy w Dojrzałym Kinie

fot. Szczęście świataW środę (28 grudnia) o godzinie 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie Dojrzałego Kina. W programie film Szczęście świata w reżyserii Michała Rosy. To pełna magii, humoru i wzruszeń historia mieszkańców niezwykłej kamienicy na Śląsku – pięknej Róży (w tej roli Karolina Gruszka), zauroczonych nią mężczyzn i kobiet, zazdrosnych o jej wdzięki.

więcej »

"Post-prawda (post-truth)" - słowo 2016 roku

PostTruth, © anecaroline - Fotolia.comRedaktorzy Oxford Dictionaries uznali, że tytuł „Słowa Roku 2016" należy się terminowi „post-prawda". Oznacza on sytuację, „w której obiektywne fakty mają mniejszy wpływ na kształtowanie opinii publicznej niż odwołania do emocji i osobistych przekonań".

więcej »

TOP 10: Najsłynniejsze kolędy z całego świata

Kolędy, ©  luanateutzi - Fotolia.comRozbrzmiewające niemal wszędzie kolędy dobitnie przypominają, że Święta Bożego Narodzenia są tuż tuż. Jakkolwiek w Polsce za najpopularniejsze i najchętniej śpiewane uchodzą te mające tekst w rodzimym języku, jest kilka obcojęzycznych utworów, które także zapadły nam w pamięć i chętnie są nucone.

więcej »

Przesilenie zimowe 2016 w Google Doodle

Była wiosna, lato, jesień, nie może zabraknąć zimy. W Google doodle znane nam już ożywine głązy trzęsą się pod śniegiem.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy SenioRowerowy Weekend Umierać po ludzku Sluchowisko.net EWST.pl Kobiety.net.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X