Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

To, co lubisz jeść zależy od... diety partnera

Fot. pressmaster - Fotolia.comLudzie, którzy ze sobą mieszkają przez dłuższy czas, zyskują podobne upodobania smakowe. Ci, którzy najdłużej mieszkali pod jednym dachem, mają zwykle takie same upodobania co do smaków i zapachów.

więcej »

Oszukali tysiące seniorów. Zarzuty dla 35 osób

Fot. piotr290 - Fotolia.comNawet kilkadziesiąt tysięcy starszych osób z terenu całego kraju mogło zostać oszukanych przez firmy oferujące usługi telekomunikacyjne, telemedyczne oraz sprzedające energię elektryczną. Pokrzywdzonym podstępnie przedkładano formularze umów oraz uniemożliwiano zapoznanie się z ich treścią, a także podrabiano podpisy. Następnie obciążane były dużymi rachunkami za usługę, a w przypadku rezygnacji z niej musiały zapłacić karę. Na przestępczym procederze zarabiały agencje i ich akwizytorzy, ale największe korzyści miały same firmy, w tym szefowie spółki oferującej usługi medyczne, których nie była w stanie wykonać.

więcej »

Kate Winslet sama się maluje i czesze

Kate Winslet fot. UIPKate Winslet przyznała, że często woli sama się czesać i malować, nawet jeśli przygotowuje się na większą imprezę i paradowanie po czerwonym dywanie.

więcej »

Szczęście można znaleźć w banalnie prostych rzeczach. Piękny teledysk Mikromusic

Mikromusic fot. Bartosz MazGrupa Mikromusic opublikowała kolejny teledysk promujący najnowszą płytę "Tak mi się nie chce".

więcej »

Świąteczne wariacje: bakalie smaczne i zdrowe

© Uros Petrovic - Fotolia.comSą niezastąpionym elementem świąt oraz spotkań rodzinnych i towarzyskich. Poza tym, są nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe. Mowa oczywiście o bakaliach – przekąsce dla wszystkich.

więcej »

Steven Tyler otworzył schronisko dla kobiet

fot. Steven TylerSteven Tyler, wokalista Aerosmith, otworzył schronisko dla kobiet i dziewcząt. Janie's House powstał w okolicach Atlanty i ma stanowić schronienie dla kobiet będących ofiarami przemocy czy też znajdujących się w trudnej sytuacji. Tyler pomagał przy pracach wykończeniowych i projektowaniu wnętrza.

więcej »

Boże Narodzenie 2017: prezenty gwiazdkowe dla Babci

© ChmpagnDave - Fotolia.com W ostatnich latach coraz więcej przedświątecznych reklam kierowanych jest do osób chcących obdarować osoby starsze. Niestety, w "prezenty dla Babci" to w większości oferty stereotypowe, nie uwzględnaijące zmian w stylu życia i potrzebach współczesnych dojrzałych kobiet.

więcej »

Nielegalny alkohol co roku zabija ponad 100 Polaków

Fot. auremar - Fotolia.comCzarny rynek mocnych alkoholi w Polsce to ok. 24 mln litrów 100% alkoholu rocznie. W tym morzu nielegalnych trunków jakie trafiają do konsumentów ok. 18 mln litrów stanowi alkohol skażony, przemyt to co najmniej 3 mln litrów, a bimbrownictwo to kolejne 3 mln litrów nielegalnego spirytusu wprowadzonego do obrotu. Czarny rynek stanowi prawie 20% rynku alkoholi mocnych w Polsce. Straty skarbu państwa z tytułu nieodprowadzonej akcyzy i podatku VAT sięgają 2 mld złotych – wynika z analiz przeprowadzonych przez Fundację Republikańską.

więcej »

12 sposobów jak nie przytyć w Święta

Fot. gpointstudio - Fotolia.comBoże Narodzenie to czas spotkań z najbliższymi przy obficie zastawionych stołach. Kolacja wigilijna, świąteczne śniadania i obiady to czas pokus, kiedy trudno odmówić sobie choćby spróbowania smacznie wyglądających i pachnących potraw. W wielu domach dominują ciężkostrawne dania, którym często towarzyszą niezdrowe napoje. Choć podczas świąt ciężko kontrolować kalorie, zdradzamy 12 sposobów, jak bez wielkich wyrzeczeń uniknąć skoków wagi. Dzięki nim bez wyrzutów sumienia założysz wymarzoną sylwestrową kreację.

więcej »

Święta zakrapiane... herbatą i kawą

Fot. doris_ka - Fotolia.comObok dzielenia się opłatkiem i składania bliskim życzeń, spożywanie potraw wigilijnych to najważniejszy bożonarodzeniowy zwyczaj. W każdym regionie lista dań jest mniej więcej stała. Tradycja w niewielkim stopniu mówi jednak o tym, czym je popijać. Z powodzeniem można sięgnąć po herbatę i kawę.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Poradnik-zdrowia.pl Kosciol.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X