Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Zofia Czerwińska nie żyje

Zofia Czerwińska, fot. www.zofiaczerwinska.pl, CC BY-SA 2.5, Wikimedia CommonsDziś w Warszawie zmarła Zofia Czerwińska - polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, znana między innymi z filmów i seriali Stanisława Barei. Miała 86 lat.

więcej »

Mineralna, źródlana, a może stołowa? Jaką wodę wybierać?

Fot. v.poth - Fotolia.comSklepowe półki uginają się od różnego rodzaju wód butelkowanych. Na ich opakowaniach pojawiają się napisy: mineralna, źródlana, stołowa. Co one oznaczają? Które z tych wód są naturalne i bardziej wartościowe? Warto wiedzieć, czym się różnią, żeby wybrać tę najodpowiedniejszą dla siebie.

więcej »

Jak codzienna drzemka wpływa na zdrowie

Fot. contrastwerkstatt - Fotolia.comDrzemka w ciągu dnia pomaga „naładować baterie" i mieć dostatecznie dużo energii w późniejszych godzinach. Okazuje się, że ma też określony wpływ na nasze zdrowie - pomaga obniżyć ciśnienie krwi.

więcej »

"Pali się" zespołu Tulia polskim przebojem na Eurowizję

"Pali się" zespołu Tulia polskim przebojem na Eurowizję15 lutego TVP zadecydowała, że reprezentantem Polski na Eurowizji w Tel Avivie będzie zespół Tulia. Grupa wykona nową, przygotowaną na konkurs wersję piosenki "Pali się" – "Fire of Love (Pali się)".

więcej »

Jennifer Lopez zaręczona

Jennifer Lopez fot. Sony BMGJennifer Lopez i Alex Rodriguez zostali oficjalnie narzeczonymi. Para wrzuciła do sieci zdjęcie ogromnego pierścionka zaręczynowego.

więcej »

Jak emocje zmieniają się wraz z wiekiem: ludzie starsi są szczęśliwsi

Fot. pikselstock - Fotolia.comWraz z upływem czasu zmienia się wrażliwość na emocje. Badacze z McLean Hospital w Belmont mówią, że osoby w młodszym wieku bardziej koncentrują się na negatywnych emocjach, starsi zaś są wrażliwsi na te pozytywne.

więcej »

Jakie są polskie seniorki?

Fot. goodluz - Fotolia.comŻyją statystycznie dłużej, a ich przewidywana długość życia do 2050 roku ma wzrosnąć o kolejne 6 lat. Ich świadczenia emerytalne są niższe średnio 32 proc. od świadczeń otrzymywanych przez mężczyzn i choć mają prawo przejść na emeryturę w wieku 60 lat (mężczyźni w wieku 65 lat) to często pozostają aktywne zawodowo lub dorabiają do emerytury. Jakie są polskie seniorki? Jakim budżetem domowym zarządzają? Jak spędzają czas wolny i z jakimi dolegliwościami zdrowotnymi zmagają się najczęściej?

więcej »

Masz wilczy apetyt? Wszystko ze względu na sygnały płynące z mózgu

Fot. Sondem - Fotolia.comKiedy spada poziom określonych składników pokarmowych, w tym glukozy, informacja o tym jest przesyłana do mózgu, a następnie wywoływane jest uczucie głodu, które prowadzi do zachowań ukierunkowanych na poszukiwanie czegoś do jedzenia. Ten mechanizm jednak nierzadko ulega zaburzeniom, co sprzyja nadawdze i otyłości.

więcej »

Ewolucja Dnia Kobiet. Od „dobrotliwego seksizmu” i pustych gestów do kobiecej solidarności

Fot. czarny_bez - Fotolia.comPostrzeganie Dnia Kobiet na przestrzeni lat znacznie się zmieniło. Kiedyś traktowane jako narzucony odgórnie coroczny obowiązek, 30 lat później przestało być zinstytucjonalizowanym rytuałem. – Dziś kobiety odzyskały to święto dla siebie, bez skupiania się na powinnościach panów tego jednego dnia w roku – zauważa dr Katarzyna Serafińska, psycholog społeczny z UWr. Potwierdza to sonda, przeprowadzona wśród młodych pokoleń.

więcej »

Małżeńskie szczęście - szanse na nie mogą być zapisane w genach

Fot. zinkevych - Fotolia.comNowe badanie sugeruje, że prawdopodobieństwo pozostawania w długotrwałym szczęśliwym związku jest do pewnego stopnia zależne zarówno od twoich genetycznych uwarunkowań, jak i tych cechujących twojego współmałżonka.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy eGospodarka.pl Akademia Pełni Życia EWST.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy