Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wiadomości

Witold Pyrkosz nie żyje

Witold Pyrkosz, fot. PDW wieku 90 lat zmarł polski aktor teatralny i filmowy Witold Pyrkosz, od wielu lat znany widzom choćby z ról Jędrusia Pyzdry w "Janosiku" czy Lucjana Mostowiaka z "M jak Miłość".

więcej »

Uśmiechaj się szczerze - łatwo nawiążesz kontakty w innymi

©  Rido - Fotolia.comUśmiech może dużo zdziałać, pomaga nawiazać kontakt i przycyhlnie nastawia do nas rozmówcę. Jest jednak jeden warunek - uśmiech musi być szczery, jeśli jest „na pokaz", inni szybko to dostrzegą.

więcej »

Jemy nie tylko, by zaspokoić głód. Oto inne przyczyny

© goodluz - Fotolia.comChoć może się to wydawać dziwne, odczuwanie głodu to tylko jeden z powodów, dla których sięgamy po jedzenie. Tymczasem ich lista jest dłuższa, a gdy się nasilają czy powtarzają, mogą prowadzić do zaburzeń odżywiania czy problemów z wagą. Dowiedz się, dlaczego np. jesz więcej lub częściej niż potrzebujesz.

więcej »

Masz trudności z rannym wstawaniem? Późnym wieczorem nie chce ci się spać? Wiń za to geny

© glisic_albina - Fotolia.comProblemy ze snem są coraz powszechniejsze i przyczynę tego widzi się głównie we współczesnym stylu życia, który wymaga od wielu z nas długich godzin „na nogach" i skracania snu. Bez wątpienia jest to jedna z przyczyn, ale ci, którzy starają się uporządkować dobowy rytm i stać się rannymi ptaszkami, ale ich wysiłki nie przynoszą oczekiwanych skutków, mogą winić za to również geny.

więcej »

Kraków: 23. Dni Norwidowskie

Fot. materiały prasoweW dniach 21-26 kwietnia 2017 r. w Krakowie odbędą się 23. Dni Norwidowskie organizowane przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida we współpracy z XII Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida. Festiwal ma na celu przybliżenie twórczości tego wybitnego, wszechstronnego i ponadczasowego artysty - poety, prozaika, dramatopisarza, rzeźbiarza, malarza i rysownika.

więcej »

Bohater polskiego stołu. Tradycje związane z chlebem

Fot. materiały prasoweJest głęboko zakorzeniony w polskiej, tradycji, wierzeniach, a nawet mowie. Bohater dziesiątek przysłów i powiedzeń przez lata był obiektem kultu, rozmaitych wierzeń i ludowych obrządków. Chleb, bo o nim mowa ma w Polsce niezwykle bogaty życiorys. W różnych regionach kraju do dziś kultywuje się stare tradycje związane z chlebem, bo mimo upływu lat i zmieniającej się mody, jest on nadal nieodłącznym elementem naszej kultury.

więcej »

Graj i pomagaj "rakowcom"

Fot. Victor - Fotolia.comGraj i pomagaj w walce z rakiem, pomagaj i baw się, pomagaj w chwili nudy lub stojąc w kolejce. WAR ON CANCER to pierwsza gra z mechanizmem synchronizacji mikropłatności z kontem konkretnych podopiecznych Fundacji Onkologicznej Alivia. Dzięki temu poprzez rozrywkę w świecie wirtualnym można pomóc chorym walczyć z rakiem w prawdziwym życiu. Akcja gry rozgrywa się w przypominającym wnętrze organizmu Świecie, w którym gracz, przyjmując postać wojowniczki, staje do walki z rozprzestrzeniającym się nowotworem.

więcej »

Bieda skraca życie - zabiera średnio dwa lata

© stephm2506 - Fotolia.comBieda jest jednym z istotnych czynników różnych chorób i przedwczesnej śmierci.

więcej »

Jak „podkręcić” metabolizm? Trzy proste rady

Fot. sirastock - Fotolia.comDuży wpływ na metabolizm naszego organizmu ma to, jak się odżywiamy. „Dieta zachodnia” rozumiana jako spożywanie małych ilości owoców, warzyw, a dużych ilości produktów przetworzonych, tłuszczu pochodzenia zwierzęcego i czerwonego mięsa sprzyja występowaniu zaburzeń metabolicznych (cukrzyca, nadciśnienie, dyslipidemie), a także nadwadze czy otyłości. Co zrobić, aby wspomóc zwalniający z wiekiem metabolizm?

więcej »

Poranna kawa. Tak, ale jaka?

© bonninturina - Fotolia.comKawa jest drugim po herbacie najpopularniejszym napojem, który wybieramy do pierwszego posiłku. Obchodzony w kwietniu Europejski Dzień Śniadania to doskonała okazja, by z pomocą eksperta wybrać wariant, który nie tylko najlepiej nas pobudzi, ale i będzie istotnym elementem porannego zastrzyku energii.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Kosciol.pl Poradnik-zdrowia.pl Umierać po ludzku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X