Uczestnicy antropomorfizujący smutek opisywali tę emocję np. jako „małą dziewczynkę idącą powoli ze spuszczoną głową", „bladą osobę bez uśmiechu", czy „kogoś z siwymi włosami i zapadniętymi oczami" - mówi Li Yang z Uniwersytet Teksasu w Austin. - W ten sposób ludzie zaczynają myśleć o emocjach jako o osobach oddzielonych od siebie, co sprawia, że czują się bardziej oderwani od przygnębienia - dodała Yang. Podobne efekty uzyskano także wtedy, taki sposób postępowania zastosowano do poczucia szczęścia.
Nasze badanie sugeruje, że antropomorfizowanie smutku może być nowym sposobem regulowania tych emocji. Taki sposób myślenia może pomóc ludziom poczuć się lepiej i oprzeć się pokusom, co przyniesie im korzyści w dłuższej perspektywie - komentuje Yang.
Tagi: poczucie szczęścia, smutek, emocje
Zastrzeżenia odpowiedzialności
Podziel się:
Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany:
zaloguj się /
zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.
elaela:
Nie potrafię radzic sobie z emocjami i stresem, często wybucham płaczem i nie wiem jak sobie ztym poradzić. Prosze o jakieś dobre rady. Pokaż pełną treść pytania ›