Strona głównaStyl życiaVIII Festiwal Kultury Protestanckiej „Przestrzenie wolności”

VIII Festiwal Kultury Protestanckiej „Przestrzenie wolności”

Mija 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. Rok 2018 obfituje także w wiele innych ważnych rocznic, które związane są z wolnością - głównym tematem tegorocznego Festiwalu Kultury Protestanckiej.
Wolność ma wiele wymiarów. Dotyka każdego aspektu naszego życia. Rozpościera się między osobistymi aspiracjami a odpowiedzialnością za innych, wewnętrznym pragnieniem a zewnętrznymi okolicznościami, powinnością jednostki a suwerennością narodu.

Każdy szuka swojej przestrzeni wolności. Odnajduje ją w modlitwie, miłości, , pasji, sztuce, nauce. Każdemu inaczej wolność pozwala się wznosić.

jest codziennie przyjmowana jako dar, nigdy jednak nie dany na zawsze. Realizacja osobistego potencjału, pomoc innemu w potrzebie, pozwala tworzyć nowe miejsca wolności. Przestrzenie wypełnione powiewem akceptacji Drugiego, w całej jego inności i wyjątkowości. Właśnie taką wolność chcemy pokazać, zaproponować uczestnikom Festiwalu.

Program VIII FKP to efekt współpracy wrocławskich kościołów, instytucji i organizacji, które przygotowały łącznie ponad 20 wydarzeń i imprez. Konferencja naukowa, , spektakle i pokazy filmowe, koncerty, wystawy, wykłady, wycieczki czy imprezy o charakterze familijnym – każdy będzie mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Różnorodny jest także charakter wydarzeń – od rozrywki, poprzez wydarzenia kulturalne i religijne, aż po spotkania naukowców i osób zajmujących się problemami społecznymi czy polityką.
Przygotowując tegorocznego Festiwalu Kultury Protestanckiej, staraliśmy się by jak najpełniej oddawał on nie tylko wyjątkowy charakter obchodzonego w tym roku Jubileuszu 100 lat niepodległości naszego kraju, ale także by poszczególne wydarzenia skupiały się na temacie wolności i nawiązywały do otwartego, ekumenicznego wizerunku Wrocławia – mówi prof. Wojciech Szczerba, Rektor Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej – w programie pojawiły się zatem wydarzenia dla i z udziałem dzieci, dla młodzieży , dorosłych i seniorów. Organizują je nie tylko protestanckie kościoły – naszymi Partnerami są między innymi Miasto Wrocław, Uniwersytet Wrocławski, Narodowe Forum Muzyki czy Fundacja Bente Kahan.
Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego oraz Wydziału Kultury Urzędu Miasta Wrocław. Wstęp na większość wydarzeń jest wolny, w wyjątkowych przypadkach wymagana jest rejestracja, odbiór bezpłatnych wejściówek czy zakup biletów.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz oraz zwierzchnik Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, biskup Waldemar Pytel.

Patronat medialny: Gazeta Wyborcza, Polskie Radio Wrocław, Radio Ram, Ekumenizm.pl, Senior.pl, Kosciol.pl.

Więcej informacji na stronie oraz na .

Zobacz program Festiwalu »

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Aktywni 50+
  • Pola Nadziei
  • EWST.pl
  • Oferty pracy