Strona głównaStyl życiaNiezwykłe zastosowania torebek herbaty

Niezwykłe zastosowania torebek herbaty

Parzymy ich kilka dziennie, a potem zwykle wyrzucamy, tymczasem torebki herbaty mogą się jeszcze przydać do wielu różnych celów. Oto lista mozliwych zastosowań herbaty poza raczeniem się jej smakiem...
Niezwykłe zastosowania torebek herbaty [© balaph - Fotolia.com] Nawożenie ogrodu

Możesz ponownie zaparzyć torebki w większym naczyniu, odczekać aż ten słaby napar wystygnie i wykorzystać go do podlania roślin, co uchroni je przed infekcjami grzybiczymi. Można też otworzyć zużyte torebki i bezpośrednio wysypać ich zawartość pod daną uprawę, dzięki czemu użyźnia się glebę i pomaga wyeliminować szkodniki ogrodowe.

Łagodzenie oparzeń

Mokre torebki są skuteczne w łagodzeniu i innych drobnych oparzeń. Wystarczy przyłożyć chłodną, wilgotną torebkę na oparzone miejsce, a zmniejszy się stan zapalny, zaś ból osłabnie.

Kąpiel anty-aging

Liście herbaty zawierają , więc kąpiel w ciepłej wodzie z torebkami parzonej wcześniej herbaty jest świetnym kosmetykiem dla skóry - odmładza ją i nadaje zdrowy wygląd. Można też powiesić torebki nad kranem , by woda przepływała przez nie zanim trafi do wanny. Co więcej, można taką kąpiel wzbogacić o aromaterapię dzięki zastosowaniu np. owocowej herbaty.

Czyszczenie brudnych naczyń

Wystarczy namoczyć brudne naczynia w ciepłej wodzie z kilkoma zużytymi torebkami herbaty, aby rozbić tłuszcz. Poza tym takie postępowanie pomoże pozbyć się przyklejonych do talerzy i misek resztek jedzenia.

Leczenie brodawek

Zazwyczaj brodawki leczy się poprzez dość bolesne zabiegi zamrażania, ale herbata także może być skuteczna - wystarczy umieścić mokra torebkę herbaty na brodawce i przytrzymać przez około dwadzieścia minut. Taki zabieg należy powtarzać codziennie aż do zaobserwowania pożądanych efektów.

Odżywka do włosów

Warto spłukiwać włosy schłodzoną herbatą - po zaparzeniu należy zostawić napój na około pół godziny i użyć następnie przy spłukiwaniu umytych włosów. Taki zabieg pomaga odżywiać włosy i sprawia, że stają się jedwabiste oraz miękkie.

Sposób na zmęczone oczy

Po niewyspanej nocy oczy często są spuchnięte. Aby przywrócić ich normalny wygląd, na zamknięte powieki można położyć chłodne, wilgotne torebki herbaty. Zawarte w niej taniny mają efekt ściągający i zmniejszają obrzęk wokół oczu poprzez ograniczenie rozszerzenia naczyń krwionośnych pod oczami.

Polerowanie drewna

Herbata pozwala wydobyć połysk drewna i ukryć małe zadrapania. Wystarczy zanurzyć ściereczkę w herbacie i przetrzeć nią drewnianeą podłogę lub mebel. Zabieg jest bardzo efektywny.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • eGospodarka.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy