Strona głównaStyl życiaŚwiatowa Organizacja Zdrowia: zwiększa się problem głodu na świecie

Światowa Organizacja Zdrowia: zwiększa się problem głodu na świecie

Szacuje się, że w ubiegłym roku 820 milionów ludzi nie miało dostatecznej ilości jedzenia, podczas gdy rok wcześniej z tym problemem zmagało się 811 milionów. Problem głodu się pogłębia, pisze Światowa Organizaccja Zdrowia.
Światowa Organizacja Zdrowia: zwiększa się problem głodu na świecie  [fot. Kasun Chamara z Pixabay]
Tempo zmniejszania wskaźników urodzeń dzieci z niedowagą jest zbyt wolne, wskazują autorzy raportu The State of Food Security and Nutrition in the World. Jednocześnie problem i nadal wzrasta we wszystkich regionach.

Głód odczuwa coraz więcej ludzi w krajach z problemami ekonomicznymi, szczególnie w państwach o średnich dochodach i tych, które w dużym stopniu zależą od międzynarodowego handlu podstawowymi towarami. W corocznym raporcie ONZ ustalono też, że pogłębia się nierówność dochodów w wielu krajach, w których wzrastają wskaźniki , co jeszcze bardziej utrudnia ludziom ubogim, słabym lub zmarginalizowanym radzenie sobie ze spowolnieniem gospodarczym i spadkiem koniunktury.

Najtrudniejsza sytuacja jest w Afryce - tu wskaźnik głodu jest najwyższy na świecie i nadal powoli, ale systematycznie rośnie. Szczególnie dotyczy to Afryki Wschodniej, gdzie niemal jedna trzecia populacji (30,8 proc.) jest .

Największa liczba osób niedożywionych (ponad 500 milionów) mieszka w Azji, głównie w krajach południowej Azji. Afryka i Azja cechują się najwyższymi wskaźnikami we wszystkich formach niedożywienia, na tych kontynentach żyje dziewięć na dziesięć wszystkich niedożywionych dzieci.

Raport szacuje, że ponad 2 miliardy ludzi, głównie w krajach o niskich i średnich dochodach, nie ma regularnie dostępu do dostatecznej ilości zdrowego i odżywczego jedzenia.

Na podstawie:

Przeczytaj także


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Umierać po ludzku
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy