Strona głównaStyl życiaMieszkanie: niższa cena czy lepsza lokalizacja?

Mieszkanie: niższa cena czy lepsza lokalizacja?

Do głównych czynników, które należy rozpatrzyć w pierwszej kolejności poszukując nowego mieszkania należą cena i lokalizacja. To, które z nich ma decydujące znaczenie dla osób kupujących nowe lokale mieszkalne, można sprawdzić wyznaczając najpopularniejsze rejony miast.
Mieszkanie: niższa cena czy lepsza lokalizacja? W Warszawie na czele zestawienia dzielnic z największą sprzedażą mieszkań deweloperskich znalazła się Białołęka. Głównym powodem tak dużego zainteresowania właśnie tym rejonem stolicy są bez wątpienia ceny dostępnych tutaj lokali mieszkalnych. Średnia stawka nowego lokum w II kwartale 2011 r. była najniższa w Warszawie. W tym miejscu warto jednak podkreślić, że istotne znaczenie dla sporej grupy warszawiaków poszukujących nowego lokum mają jednak również takie czynniki, jak czas dojazdu do centrum czy odpowiedni poziom infrastruktury socjalnej. Świadczy o tym fakt, że w grupie najczęściej wybieranych stołecznych rejonów znajdują się też obszary położone bliżej Śródmieścia, jak Praga Południe oraz Wola, gdzie przeciętna stawka nowych lokali jest wyższa od średniej dla całego miasta.

W Krakowie we wszystkich dzielnicach, które znalazły się w czołówce zestawienia przeciętne stawki za m.kw. powierzchni w II kwartał były niższe, niż w całym mieście. Może to świadczyć o tym, że dla osób poszukujących nowego mieszkania w grodzie Kraka cena ma kluczowe znaczenie. Należy też wspomnieć, że w tym mieście w okresie od kwietnia do czerwca nastąpiła zmiana na pozycji lidera – na Prądniku Czerwony właścicieli znalazło więcej nowych mieszkań niż na Dębnikach.

Warto dodać, że liczba sprzedanych lokali mieszkalnych jest w pewnym stopniu zależna od wielkości oferty na danym obszarze. Tam gdzie jest ona bogata klienci mają po prostu, w czym wybierać i łatwiej mogą znaleźć wymarzone lokum spełniające ich wymagania. Zgodnie z tym wszystkie wymienione dzielnice zarówno Warszawy, jak i Krakowa znajdują się w czołówce także, jeśli chodzi o liczbę samych dostępnych mieszkań deweloperskich.

Tagi: mieszkanie, cena

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Kosciol.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy