Strona głównaStyl życiaAkupunktura sposobem na stres?

Akupunktura sposobem na stres?

Akupunktura może mieć różne zastosowania, okazuje się, że bywa użyteczna poprawić psychologiczne objawy i ból związany z zespołem stresu pourazowego spowodowanego klęską żywiołową.
Akupunktura sposobem na stres?
Eksperci przeanalizowali wpływ na ofiary trzęsienia ziemi, które miało miejsce w 2016 roku Amatrice (w regionie Lacjum we Włoszech) i pochłonęło około 300 ofiar śmiertelnych i oraz pozbawiło dachu nad głową 30 tysięcy ludzi.

Zabiegi akupunktury były wykonywane przez doświadczonych lekarzy. Każdy uczestnik został poddany czterem zabiegom akupunktury trwającym 20 minut przez cztery kolejne dni.

Ustalono, że ponad 68 proc. uczestników doświadczało i objawów , które mogły być związane ze . Okazało się, że już po trzeciej sesji obydwie te grupy objawów uległu znaczącemu osłabieniu. Co istotne, pacjenci nie odczuwali żadnych poważnych działań niepożądanych związanych z leczeniem.

Akupunktura to starożytna technika leczenia wywodząca się z Azji. Jej główny cel to osłabienie odczuwania bólu w przebiegu różnych chorób. Zgodnie z tradycyjną teorią , punkty akupunkturowe znajdują się w szczytowych miejscach ciała, przez które przepływa energia. Obecnie uważa się, że zabiegi tego rodzaju mogą poprzez wywoływanie reakcji neuro-wegetatywnych, które są skutkiem drażnienia określonych receptorów układu nerwowego.

Na temat badań można przeczytać w Medical Acupuncture:

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Umierać po ludzku
  • Akademia Pełni Życia
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy