Strona głównaStyl życiaMiędzynarodowy Dzień Kawy 2018

Międzynarodowy Dzień Kawy 2018

Ci, którzy pod osłoną nocy powtarzają materiał przed egzaminem i ci, którym sen został brutalnie odebrany przez dzwoniący zdecydowanie za wcześnie budzik, potwierdzą jednogłośnie - w najcięższych momentach można liczyć wyłącznie na przyjaciela, który nie tylko zmotywuje nas do dalszego działania, ale też sprawi, że świat nabierze ostrości. Tym niezawodnym kompanem jest pełna ciepła i niesłabnącego wigoru kawa, która 29 września obchodzi swoje święto. Sprawdź, czy masz wszystko, co potrzebne, aby godnie uczcić ten dzień!
Kawa - wczoraj i dziś

W tym wyjątkowym dniu wznieś toast kubkiem gorącej na cześć tych, dzięki którym ziarna kawowca znalazły zastosowanie znane nam dzisiaj. Gdyby nie oni, nadal spożywalibyśmy je w formie gotowanej potrawki z masłem i solą, jak czynili to w Etiopii w I tysiącleciu p.n.e. Na przestrzeni lat los naszej kawy przybierał różne kierunki. Wieść o czarnym eliksirze niosła się od Jemenu, przez Arabię i Turcję do , skąd miała zostać rozsławiona na cały świat. W Wiedniu właśnie powstała pierwsza w dziejach kawiarnia, założona przez Polaka – Franciszka Jerzego Kulczyckiego. Legenda głosi, że pionier ruchu kawiarnianego zbudował swoją działalność korzystając z zapasów kawy porzuconych przez uciekających Turków po nieudanym oblężeniu Wiednia w 1683 r. Niezależnie od tego, jak kawa zawładnęła naszą planetą, niepodważalnym pozostaje fakt, iż większość mieszkańców Ziemi darzy dziś ten napój gorącym uczuciem.

Parz i delektuj się!

Kawiarki, dobrze znane miłośnikom kawy parzonej na styl włoski pozwalają na wydobycie najdrobniejszego aromatu. Warto wiedzieć, że stworzona przez Alfonso Bialetti w 1933 roku kawiarka na zawsze zmieniła sposób parzenia kawy.

Na liście przydatnych akcesoriów do kawy nie może zabraknąć , który często poza swoją główną funkcją pełni również rolę dekoracji kuchni. Dobrze dopasowany do wnętrza będzie stanowił z nim spójną całość. Warto wybrać neutralny kolor, jak biały, czy czarny. Aromat, jaki towarzyszy parzeniu kawy w ekspresie ciśnieniowym wyciągnie z łóżka nawet największego śpiocha.


Serwis świąteczny senior.pl

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Pola Nadziei
  • Kobiety.net.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X