Strona głównaStyl życiaPouczenia zamiast mandatów. Policjanci zastrajkują

Pouczenia zamiast mandatów. Policjanci zastrajkują

Policjanci od 10 lipca rozpoczną akcję protestacyjną w związku z niespełnieniem przez rząd ich postulatów. Funkcjonariusze chcą między innymi podwyżek i powrotu do poprzednich rozwiązań emerytalnych. Protest ma polegać na stosowaniu pouczeń w przypadku wykroczeń, za które można otrzymać mandaty karne. Policyjni związkowcy nie wykluczają też innych form protestu, na przykład strajku włoskiego.
Pouczenia zamiast mandatów. Policjanci zastrajkują [Fot. aureliano1704 - Fotolia.com]
Prawo określa, że nie mogą strajkować poprzez wstrzymanie wykonywania swoich obowiązków. Mogą za to protestować w innym sposób. Na takie wyjście mundurowi związkowcy zdecydowali się teraz - nie będą wlepiać mandatów za różnego rodzaju wykroczenia, za które można nakładać mandaty. Odetchną zatem nie tylko , czy kierowcy z lekceważeniem odnoszący się do przepisów, ale również w inny sposób naruszające inne przepisy - pijące alkohol w niedozwolonym miejscu, zakłócające spokój czy śmiecące.

Co skłoniło policjantów do podjęcia protestu? Fiasko rozmów z ministerstwem spraw wewnętrznych. Policjanci chcą podwyżek oraz powrotu do rozwiązań emerytalnych "mundurówki" , a także powrotu do wypłacania pełnego wynagrodzenia w czasie pierwszych 30 dni zwolnienia lekarskiego (obecnie mają uposażenie za czas choroby obcięte o 20 procent).

Tagi: strajk, policja

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Hospicja.pl
  • Aktywni 50+
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy