Przestrzeń życiowa może stanowić nowy sposób określania ryzyka rozwoju choroby Alzhemera u osób starszych, które w danym momencie nie wykazują problemów z pamięcią lub myśleniem - mówi dr Bryan James z Rush Alzheimer Disease Center, współautr badania.
Powody, dla których znacznie ograniczona przestrzeń życiowa ma związek z podwyższonym ryzykiem choroby Alzheimera, nie są jasne" - mówi dr James - Niektóre procesy chorobowe w mózgu mogą wpływać na to, jak się przemieszczamy na lata przed ich wpływem na pamięć i myślenie. Być może przestrzeń życiowa jest wskaźnikiem tego, na ile aktywnie funkcjonujemy i angażujemy nasze zdolności poznawcze. Jeszcze nie znamy odpowiedzi, ale kontynuujemy badania, by je znaleźć i w międzyczasie radzimy, aby ludzie jak najczęściej wychodzili z domu - zaleca dr James.
Choroba Alzheimera - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka
Choroba Alzheimera jest postępującym schorzeniem neurodegeneracyjnym ośrodkowego układu nerwowego, prowadzącym do stanów otępiennych, utraty pamięci, zdolności kognitywnych czy pogorszenia się oceny sytuacji. czytaj dalej »
Zastrzeżenia odpowiedzialności
Podziel się:
Naturalny związek z jarmużu może pomóc w leczeniu stwardnienia zanikowego i demencji
Twój ojciec chorował na Alzheimera? Masz wyższe ryzyko tej choroby
Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany:
zaloguj się /
zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.
ryza1937:
głośnik bezprzewodowy SENCOR 6400 - uruchomienie
Dostałem taki głośnik, mzam 87 lat i nie potrafie go uruchomić (chciałem sparować go z laptopem). Można liczyc na pomoc ? Dzidekuję. Pokaż pełną treść pytania ›