Strona głównaStyl życiaJak naturalnie zwiększyć poziom energii do działania. 6 sposobów

Jak naturalnie zwiększyć poziom energii do działania. 6 sposobów

Najpowszechniejszym chyba sposobem na zwiększenie sił do działania przez cały dzień jest kawa, ale nie można przesadzić z jej ilością, bo zamiast większej energii, można doznać rozdrażnienia, mieć przyspieszony puls oraz zmagać się wieczorem z bezsennością. Wypróbuj zatem inne sposoby na zwiększenie wigoru.
Jak naturalnie zwiększyć poziom energii do działania

Słuchaj „energetycznej" muzyki

Badania dowiodły, że poziom wzrasta dzięki śpiewaniu lub słuchaniu określonej muzyki. Jeśli masz ulubiony, rytmiczny utwór, pamiętaj, że „śpiewać każdy może"...

Dostarcz sobie witaminy z grupy B

Sięgnij po coś, co zawiera duże dawki , np. . To pomoże zapobiec odczuwaniu zmęczenia. Poza szpinakiem, witaminy te znajdziesz w: fasoli, orzechach, jajach, drobiu, rybach, wątróbce.

Rozruszaj się

Nic dziwnego, że ogarnia cię znużenie, jeśli przez dłuższy czas pozostajesz w jednej pozycji, szczególnie, gdy przesiadujesz w fotelu czy na kanapie. Energiczny spacer, parę skłonów czy pajacyków - wystarczy kilka minut takiej aktywności, by zyskać siłę do działania w dalszych godzinach dnia.

Żuj gumę

Nie zaleca się żucia gumy za długo, ale kilka minut po posiłku nie tylko odświeży oddech, ale również zwiększy zdolność koncentracji. Z badań wynika, że żucie gumy wspomaga skupianie uwagi. Przyspiesza bicie serca i podnosi nieco poziom , co przekłada się na większą energię do działania.

Korzystaj ze słońca

Nawet w chłodniejsze dni staraj się chociaż 15 minut spędzić na zewnątrz. Kiedy dociera do nas naturalne światło, organizm lepiej pracuje, bo mózg dostaje sygnał do zachowania czujności. Warto pamiętać również, że kilkanaście minut codziennej ekspozycji na światło słoneczne zapewnia odpowiednią syntezę w organizmie, jej niedobór zaś również sprzyja zmęczeniu.

Śmiej się

Jeśli nie masz czasu na oglądanie komedii, zerknij na youtube - jest pełny krótkich zabawnych filmików z psami czy kotami. Śmiech intensyfikuje przepływ krwi przez cały organizm, przez co mamy wiecej wigoru.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Kosciol.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy