Poziomy pozytywnych emocji, które przyniosły dobre korzyści, nie były ekstremalne. Uczestnicy o średnim i stabilnym poziomie dobrych odczuć i tak wykazywali wzrost odporności, nawet jeśli doświadczali też przykrych emocji - wyjasnia prof. Fredrickson.
Często tak pochłania nas myślenie o przyszłości i przeszłości, że jesteśmy ślepi na dobro, którego doświadczamy teraz, czy to piękny krajobraz za oknem, czy dobre rzeczy, które ludzie dla ciebie robią - podsumowuje prof. Fredrickson.
Depresja - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka
Depresja to bardzo poważna choroba, a jej lekceważenie może prowadzić nawet do śmierci. Dotyka ona ludzi w różnym wieku, jednak w przypadku osób starszych bywa często lekceważona, traktowana jako jeden z objawów starzenia się. czytaj dalej »
Zastrzeżenia odpowiedzialności
Podziel się:
Wczesna menopauza sprzyja problemom poznawczym (w tym demencji)
Brak wiary w siebie – częsty problem ludzi z lękiem i depresją
Stres osłabia funkcje poznawcze, pomimo innych czynników ochronnych
Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany:
zaloguj się /
zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.
elaela:
Nie potrafię radzic sobie z emocjami i stresem, często wybucham płaczem i nie wiem jak sobie ztym poradzić. Prosze o jakieś dobre rady. Pokaż pełną treść pytania ›