Strona głównaStyl życia5 najpopularniejszych pytań o dietę wraz z odpowiedziami

5 najpopularniejszych pytań o dietę wraz z odpowiedziami

Okres świąteczny nie sprzyja trzymaniu się diet czy decyzji o przejściu na taki sposób odżywiania się, który pomoże schudnąć. Ci jednak, którzy chcieliby zdrowo się odżywiać przez cały rok, muszą przejrzeć wiele materiałów, by rozwiać różne wątpliwości dotyczące wyboru dobrej diety. Oto najpowszechniejsze pytania nurtujące osoby zamierzające zmienić swoje menu.
5 popularnych pytań o dietę wraz z odpowiedziami Ile kalorii potrzebuję, żeby nie głodować?

Jeśli chcesz , a jednocześnie zadbać o to, by organizm na tym procesie nie ucierpiał, musisz dostarczać sobie odpowiedniej ilości kcal. , ale ogólnie rzecz biorąc kobiety nie powinny przyjmować mniej niż 1200, a mężczyźni mniej niż 1500 kcal. W innym przypadku bardzo trudno jest dostarczyć z odpowiedniej ilości głównych składników odżywczych, witamin i minerałów. Dobre, tj. zdrowe tempo chudnięcia, nie może być szybsze niż pół kilograma do jednego kilograma tygodniowo, co stanowi ekwiwalent spalenia odpowiednio 3500 i 7000 tys. kcal.

Jaka dieta jest najlepsza?

Przede wszystkim trzeba dookreślić, co w tym przypadku oznacza przydawka „najlepsza". Jeśli ma to być dieta najzdrowsza, to wcale nie musi być niskokaloryczna, a jeśli , to taka, która jest efektywna, ale zaopatruje organizm w potrzebne do normalnego funkcjonowania składniki odżywcze. Nasz przegląd pomoże wybrać ten najodpowiedniejszy sposób odżywiania się:

Czy muszę ograniczyć ilość węglowodanów?

To zależy od tego, ile ich znajduje się w twoim obecnym jadłospisie. Zazwyczaj za dużo... ale nie oznacza to dążenia do całkowitego wyeliminowania węglowodanów z menu. Warto zadbać o to, by znalazły się w nim źródła głównie węglowodanów złożonych, czyli produkty pełnoziarniste, , słodkie ziemniaki, kasza, kukurydza, etc.

Czy są produkty, które bezwzględnie trzeba wyrzucić z jadłospisu?

Owszem, można wskazać takie produkty, np. . Nie należy jednak rezygnować z żadnej całej grupy produktów. Potrzebne są i węglowodany proste, i różnego rodzaju tłuszcze. Problem zwykle polega na tym, że zachwiane są ich proporcje w codziennej diecie powszechnie stosowanej w Europie i Ameryce Północnej. Nie ma też co przesadzać - nic się nie stanie, jeśli raz na jakiś czas zjesz parę słonych paluszków, czy ciasto z kremem.

Jak dużo błonnika potrzebuję?

dzieli się na dwa rodzaje: rozpuszczalny i nierozpuszczalny i obydwa mają ważne funkcje prozdrowotne. Zaleca się, by całkowita ilość błonnika w przypadku osób w wieku do 50 lat wyniosła 25 gramów dziennie dla kobiet i 38 gramów dla mężczyzn. Jeśli chodzi o osoby powyżej 50 roku życia, zalecana dawka wynosi 21 gramów dla kobiet i 30 gramów dla mężczyzn.

Przeczytaj także


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 00:54:11, 23-01-2018 ~gość: 89.64.39.xxx

    Moim zdaniem najlepiej jednak stosowac diete, ktora dobierze nam indywidualnie specjalista. Sama sie zdecydowalam na taka. Nie dosc, ze bardzo dobry profesjonalista, to jeszcze super czlowiek. Wszystko udalo nam sie zalatwic online przez strone a ja widze efekty, ktore mnie bardzo motywuja
    ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Kosciol.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy