Strona głównaStyl życiaAlkohol zwiększa poczucie szczęścia, ale tylko chwilowo...

Alkohol zwiększa poczucie szczęścia, ale tylko chwilowo...

Ludzie są chwilowo szczęśliwsi, gdy piją alkohol, ale w dłuższej perspektywie picie większej ilości napojów wyskokowych nie sprawia, że są bardziej zadowoleni z życia.
Alkohol zwiększa poczucie szczęścia, ale tylko chwilowo... [fot. bridgesward from Pixabay]
Poczucie zadowolenia może towarzyszyć piciu , ale tylko „na krótką metę". Co więcej, osoby, u których rozwinęły się problemy z piciem, są mniej życiowo satysfakcjonowane, ostrzegają badacze z University of Kent.

Sprawdzono, w jaki sposób poziom odczuwanego szczęścia i ilość wypijanego alkoholu zmieniają się wraz z upływem czasu.
Jak ustalono, po uwzględnieniu rozmaitych czynników, które mogą wpływać na samopoczucie, takich jak choroba, nie ma związku między piciem alkoholu i poziomem w dłuższej perspektywie. Wyjątkiem od tej reguły były sytuacje, w których alkohol stał się problemem - to bezdyskusyjnie prowadziło do zmniejszenia dobrostanu.

Jak przypomina Światowa Organizacja Zdrowia, alkohol to substancja psychoaktywna i ma właściwości uzależniające. Nadmierne spożywanie napojów wyskokowych powoduje duże obciążenia chorobowe, społeczne i ekonomiczne.

Nadmierne picie alkoholu jest czynnikiem w ponad 200 chorób i urazów. Wiąże się z ryzykiem wystąpienia takich problemów, jak: i zaburzenia zachowania, w tym uzależnienie, a także wywołuje choroby niezakaźne, w tym: marskość , niektóre nowotwory i choroby układu krążenia.

Każdego roku szkodliwe spożywanie alkoholu odpowiada za około 3 miliony zgonów, co stanowi 5,3 proc. wszystkich śmierci.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Umierać po ludzku
  • EWST.pl
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy