Bohaterski starszy pan

W warszawskim Wawrze 78-letni mężczyzna stanął na drodze uciekającego włamywacza. Starszy pan nie poddał się, choć sprawca zacięcie bronił swego łupu. Niestety w trakcie interwencji złamał rękę, ale radio odzyskał. Dotarł do właściciela auta, powiadomił Policję. Policjanci zatrzymali 24-letniego Łukasza K. w przeciągu niespełna doby. O dalszym losie włamywacza zdecyduje prokurator.
W niedzielne popołudnie 78-letni mężczyzna wybrał się do syna, by pomóc mu w drobnej naprawie. W pewnej chwili zauważył młodego człowieka jeżdżącego rowerem pomiędzy zaparkowanymi samochodami, oglądającego zawartość wnętrza poszczególnych aut. Starszy pan postanowił przyjrzeć się bliżej, co zamierza młodzieniec, podejrzewał, że może chcieć zrobić coś złego. Po chwili młody mężczyzna odstawił rower, podszedł do jednego z samochodów, wybił szybę, wyrwał radio i zaczął uciekać.

78-latek bez zastanowienia stanął mu na drodze, włamywacz wpadł w popłoch, doszło do szarpaniny. Włamywacz uderzył staruszka w rękę, ten jednak nie poddał się i dzięki temu odzyskał radio, próbował nawet jeszcze gonić sprawcę, niestety bez skutku.

78-letni bohater poczekał na kierowcę okradzionego samochodu i powiadomił o wszystkim Policję, dokładnie opisując wygląd sprawcy. Dzięki temu funkcjonariusze już następnego dnia zatrzymali 24-letniego Łukasza K. Starszy mężczyzna bez trudu rozpoznał sprawcę.

Policja

03-03-2010

SKOMENTUJ TEN ARTYKUŁ:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Nazwa: Hasło:

Wynik dodawania (tylko niezalogowani):

DZIESIĘĆ + OSIEM =

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

ARTYKULY PROMOWANE

REKLAMA

NAJNOWSZE W DZIALE

NAJNOWSZE NA FORUM

WARTO ZOBACZYĆ

  • Umierać po ludzku
  • Aktywni 50+
  • Kosciol.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy