Strona głównaStyl życiaChcesz zwiększyć kreatywność? Idź na spacer

Chcesz zwiększyć kreatywność? Idź na spacer

Nie wiesz, jaką prezentację przygotować? Trudno Ci zdecydować, jak rozpocząć tekst? Wybierz się na spacer. Dzięki temu dobre pomysły szybciej wpadną Ci do głowy.
Chcesz zwiększyć kreatywność? Idź na spacer [Fot. Andrey Bandurenko - Fotolia.com] Amerykańskie badania potwierdzają stymulujące efekty spaceru. Potwierdzają, bo już od dawna przypuszczano, że taka aktywność wspomaga twórcze myślenie - wszak poeci i wynalazcy często wpadali na koncepty swoich wielkich dzieł.

Jak wynika z badań opublikowanych w Journal of Experimental Psychology: Learning, Memory and Cognition, poziom kreatywności był znacząco wyższy u tych, którzy chodzili w porównaniu do osób pozostających w pozycji siedzącej.

Co więcej, okazuje się, że wcale nie trzeba spacerować po parku czy lesie, by przypłynęły twórcze myśli. Uczeni odkryli, że już chodzenie po bieżni w zwykłym biurowym pomieszczeniu dały niesamowite rezultaty!

W ramach badań niemal dwustu uczestników poddano kilku testom. Przykładowo, mieli znaleźć alternatywne zastosowania dla danego przedmiotu. Kreatywność podczas wzrosła o średnio 60 proc. w porównaniu do okresu, w który zadanie rozwiązywano na siedząco. Inne testy obejmowały skonstruowanie skomplikowanych odpowiedników dla podawanych zdań. Każdy spacerujący uczestnik podał przynajmniej jeden pomysł, na który nie wpadła inna osoba, podczas gdy wśród ludzi siedzących tylko połowa była w stanie tego dokonać.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Hospicja.pl
  • EWST.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy