W ksiegarni
kliknij aby zobaczyć szczegóły
Terminarz Osobisty 2010
Nasza cena:18.00

wszystkie książki »

Czy seniorzy są potrzebni? Opinie Polaków

W listopadowym badaniu CBOS zapytało Polaków, czy ludzie starsi, tzn. mający co najmniej 60 lat lub będący na emeryturze, są potrzebni społeczeństwu, czy też są dla niego raczej obciążeniem?
Zdecydowana większość badanych (87%) uważa, że seniorzy są społeczeństwu potrzebni. Ich rolę w społeczeństwie doceniają głównie osoby wykształcone. Co ciekawe, sami seniorzy częściej, niż młodzi ankietowani uważali, że ludzie starsi są dla społeczeństwa raczej obciążeniem.

Dlaczego społeczeństwo ceni seniorów? Znaczna większość ankietowanych podkreśliła, że mają oni czas dla wnuków, gdy rodzice pracują, mają doświadczenie i wiedzę, których brakuje ludziom młodszym, są dobrymi sąsiadami, zwracają uwagę na to, co się dzieje w ich najbliższym otoczeniu, pomagają finansowo swoim dzieciom i wnukom, a także mają czas na zajmowanie się pracą społeczną.

Wśród powodów, dla których ludzie starsi bywają postrzegani jako obciążenie dla społeczeństwa, najczęściej wymieniane były względy ekonomiczne, np. leczenie, które pochłania więcej pieniędzy, ponieważ osoby starsze chorują częściej i ciężej, niż młodsze pokolenie.

Senior.pl

19-11-2009

SKOMENTUJ TEN ARTYKUŁ:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Nazwa: Hasło:

Wynik dodawania (tylko niezalogowani):

DWA + DZIESIĘĆ =

KOMENTARZE

  • 22:55:34, 02-12-2009 jagusia1

    Głupie pytanie! Zależy jakie kryterium się przyjmie co
    do przydatności kogokolwiek.

    zgłoś nadużycie cytuj

  • 23:03:38, 02-12-2009 ula49

    Seniorzy są potrzebni żeby miał kto opiekować się (awaryjnie) wnukami no i mają emeryturki i czasem mogą wspomóc wnuczków....pozdrawiam wszystkich seniorków bardzo serdecznie.....

    zgłoś nadużycie cytuj

  • 19:20:51, 03-12-2009 araad

    Ula przywracasz mi wiarę byłem przekonany ze Senior to balast , ale masz rację to co napisałaś świadczy ze faktycznie Senior bywa przydatny.Ja dodam jeszcze ze przydają się w czasie wyborów jako głos wyborczy niekoniecznie świadomy a wręcz wskazane jest zeby nie wiedział co robi i drugie zastosowanie Seniora jakie widzę to jako nosiciel sztandarów na uroczystościach ku czci, taka paprotka dla vipów.

    zgłoś nadużycie cytuj

  • 13:50:37, 04-12-2009 Zdzisia

    Cytat:
    Napisał jagusia1
    Głupie pytanie! Zależy jakie kryterium się przyjmie co
    do przydatności kogokolwiek.
    Głupie pytanie?! Nie. Kryterium przydatności? - Przydatni jesteśmy wtedy,gdy nie żyjemy tylko dla siebie i pomagamy innym w różny sposób. W zależności od naszych możliwości.

    zgłoś nadużycie cytuj

  • 14:06:46, 04-12-2009 ankaka52

    eh..... duzo by pisać ..... ale widzę że czarnowidztwa nie popieracie wiec zamilknę.
    Podziwiam niektórych za ten optymizm.

    zgłoś nadużycie cytuj

  • 20:04:20, 04-12-2009 ula49

    I to jest prawda,że póki żyjemy starajmy się być potrzebni nawet jako głos wyborczy......pozdrawiam serdecznie.....

    zgłoś nadużycie cytuj

  • 22:48:14, 04-12-2009 zosinek

    To czy jesteśmy potrzebni mniej czy więcej zależy w duzej mierze od nas samych.Ważne jest jak sami sie spostrzegamy.

    zgłoś nadużycie cytuj

  • 20:47:20, 10-12-2009 zielona_alicja

    Ja tez jestem takiego zdania. Jesli my bedziemy czuli sie niepotrzebni - inni takze beda nas tak postrzegac. Jesli bedziemy pelni zycia - inni na pewno to zauwaza

    zgłoś nadużycie cytuj

Strony : 1 2 3 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

ARTYKULY PROMOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE W DZIALE

NAJNOWSZE NA FORUM

WARTO ZOBACZYĆ

  • Umierać po ludzku
  • Hospicja.pl
  • Sluchowisko.net
  • Pola Nadziei
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy