Strona głównaStyl życiaDlaczego świętowanie poprawia samopoczucie

Dlaczego świętowanie poprawia samopoczucie

Wspólne spędzanie czasu przy stole poprawia samopoczucie i sprawia, że czujemy się wspierani przez innych.
Dlaczego świętowanie poprawia samopoczucie
Za nami , ale przed nami Sylwester i Nowy Rok, trwa okres spotkań z rodziną i przyjaciółmi, a to czas, który dobrze na nas wpływa, mówią eksperci.

Świętowanie - rozumiane jako spotkanie towarzyskie, wspólne jedzenie lub picie, czy szczególne zaznaczenie pozytywnego wydarzenia życiowego - zwiększa pouczcie wsparcia społecznego. Określa się je jako przekonanie, że człowiek dysponuje taką siecią społecznościową, która będzie dla niego dostępna w przypadku trudnych wydarzeń życiowych. A to wiąże się ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem, w tym ze zwiększoną długością życia oraz osłabionymi objawami i .

- Sposoby świętowania o tej porze roku obejmują głównie dwa z trzech warunków - jedzenie i picie podczas spotkania. Kluczowe jest dodanie trzeciego warunku, czyli świadomego wysiłku docenienia innych. Na przykład, pogratuluj komuś przyjęcia na uniwersytet lub udanego projektu lub nowej pracy. To zmaksymalizuje korzyści dla twojego samopoczucia i wszystkich uczestników spotkania - mówi Kelley Gullo Wight z Indiana University Kelley School of Business.

- Odkryliśmy, że kiedy ludzie czują wsparcie społeczne po jakiejś uroczystości, sami stają się bardziej prospołeczni i chętniej poświęcają swój czas lub przekazują darowiznę na rzecz jakiejś sprawy - mówi Danielle Brick z University of Connecticut. - Dla organizacji non-profit dobry czas na zbiórki, to właśnie ten, gdy wiele osób świętuje pozytywne wydarzenia życiowe, takie jak Święta lub ukończenie szkoły - wyjaśnia Brick.

Na podstawie:

Przeczytaj także


Depresja - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Depresja to bardzo poważna choroba, a jej lekceważenie może prowadzić nawet do śmierci. Dotyka ona ludzi w różnym wieku, jednak w przypadku osób starszych bywa często lekceważona, traktowana jako jeden z objawów starzenia się. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Aktywni 50+
  • Akademia Pełni Życia
  • EWST.pl
  • Oferty pracy