Strona głównaStyl życiaEutanazja legalna w Luksemburgu

Eutanazja legalna w Luksemburgu

Parlament Luksemburga stosunkiem głosów 30 do 26 przyjął w pierwszym czytaniu ustawę legalizującą eutanazję. Jeśli ustawa zostanie ostatecznie przyjęta, Luksemburg stanie się kolejnym – po Holandii, Belgii i Szwajcarii krajem europejskim umożliwiającym chorym „śmierć na życzenie”.
Eutanazja w Luksemburgu miałaby być dopuszczalna jedynie wobec osób terminalnie lub nieuleczalnie chorych i to tyko pod warunkiem, że sam chory wielokrotnie by się jej domagał. Wymagana byłaby także zgoda dwóch lekarzy i konsylium ekspertów, a każdy przypadek byłby skrupulatnie sprawdzany przez komisję złożoną z lekarzy i przedstawicieli społeczeństwa.

Zwolennicy nowej ustawy argumentują, że jej wprowadzenie zakończyłoby wyjazdy mieszkańców Luksemburga „po śmierć” do Szwajcarii, gdzie istnieją organizacje legalnie pomagające popełnić samobójstwo.

Adrianna Buniewicz / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

 • 09:33:11, 26-02-2016 ~gość: 213.17.227.xxx

  Jeśli to ma być postęp, jednego z najbogatszych krajów na świecie, to dzięki, wolałem zawsze być Polakiem
 • 21:20:40, 26-02-2016 bronczyk

  A ja wolałabym mieszkać w Luksemburgu i móc zadecydować kiedy umrę. U nas nie ma eutanazji za to jest długie czekanie na leczenie, postawienie diagnozy i drogie leki.
 • 14:45:31, 27-02-2016 gratka

  Cytat:
  bronczyk
  A ja wolałabym mieszkać w Luksemburgu i móc zadecydować kiedy umrę. U nas nie ma eutanazji za to jest długie czekanie na leczenie, postawienie diagnozy i drogie leki.
  Też chciałabym mieć prawo do eutanazji. Na wszelki wypadek, tak jak mam ubezpieczenie od pożaru.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Pola Nadziei
 • Kobiety.net.pl
 • Uniwersytety Trzeciego Wieku
 • Akademia Pełni Życia
 • Oferty pracy