Strona głównaStyl życiaFinlandia - najszczęśliwszy kraj na świecie 2021

Finlandia - najszczęśliwszy kraj na świecie 2021

Według najnowszego Światowego Raportu Szczęśliwości (ang. World Happiness Report), najszczęśliwiej żyje się w Finlandii.
Finlandia - najszczęśliwszy kraj na świecie 2021 [fot. Anu Kuru from Pixabay]
- Fińskie nie jest widoczne od razu - jest głęboko zakorzenione w naszej istocie. Trwałe szczęście jest naszą „supermocą" i oznacza, że bierzemy życie takim, jakim jest - to cecha, która pomaga nam przetrwać te trudne czasy. Doceniamy małe rzeczy w naszym codziennym życiu, takie jak spokojne siedzenie na ławce, wpatrywanie się w jezioro po sesji w saunie lub poranna kąpiel w morzu przed rozpoczęciem dnia pracy - mówi Heli Jimenez z Business Finland.

Dane Instytutu Gallupa objęły mieszkańców 149 krajów. Badani samodzielnie oceniali swoje poczucie szczęścia. Uwzględniono również czynniki obejmujące poziom wsparcia społeczne, wolność osobistą, produkt krajowy brutto (PKB), a także poziom korupcji. Na kolejnych miejscach, za , uplasowały się: Dania, Szwajcaria, Islandia, Holandia, Norwegia, Szwecja, Luksemburg, Nowa Zelandia, Austria.

Najmniej szczęśliwi zaś są mieszkańcy Afganistanu, a dalej Lesoto, Botswany, Rwandy i Zimbabwe.

Jak wskazali autorzy raportu, w nieco ponad jednej trzeciej krajów odnotowano „znacznie wyższa częstotliwość negatywnych emocji", prawdopodobnie wynikającą z pandemii . Poziom poczucia szczęścia jednak poprawił się w 22 krajach.
Nie ma w tym nic dziwnego, że Finlandia po raz kolejny zajmuje pierwsze miejsce jako najszczęśliwszy kraj na świecie. Zawsze zajmowała bardzo wysoką lokatę w miarach wzajemnego zaufania, które pomagały chronić życie i zachować środki utrzymania podczas pandemii. Ogólnie rankingi były bardzo podobne do zeszłorocznych - czytamy w raporcie.
Na podstawie:

Przeczytaj także


Koronawirus / COVID-19 [fot. Gerd Altmann from Pixabay]

Koronawirus / COVID-19 - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

COVID-19 to nowa zakaźna choroba wywoływana przez koronowirusa SARS-Cov-2. Choroba przebiega w bardzo różny sposób - od postaci niemal całkowicie bezobjawowej, do ciężkich przypadków z których część kończy się śmiercią. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • EWST.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy