Strona głównaStyl życiaJak radzić sobie z rozczarowaniem? 4 skuteczne sposoby

Jak radzić sobie z rozczarowaniem? 4 skuteczne sposoby

Nie spodziewałeś się takiego obrotu spraw. Miało być inaczej, a - wbrew oczekiwaniom - dana sprawa znalazła inny finał. Co robić, by poradzić sobie z rozczarowującym skutkiem? Jest kilka sposobów na sprostanie takiej sytuacji.
Jak radzić sobie z rozczarowaniem? 4 skuteczne sposoby [© djoronimo - Fotolia.com] Jeśli ma się za sobą kilkadziesiąt wiosen, wie się jak smakuje rozczarowanie. Niemniej jednak, nie wszyscy nauczyli się radzić sobie z takimi sytuacjami. Kilka ponizszych wskazówek powinno pomóc w wypracowaniu łatwiejszego sposobu na doświadczanie zawodu.

Zrób sobie przerwę

Trzeba zaakceptować to, co się stało, ale nie następuje to natychmiast. Masz prawo do odczuwania złości czy i musisz pozwolić sobie na te emocje, nie zaprzeczaj im - potrzeba ci trochę czasu na ich doznanie i przepracowanie danej sytuacji. Nie ma nic niewłaściwego w negatywnych emocjach, jakie cię ogarniają w związku z nieprzyjemnym czy smutnym zdarzeniem, więc ich nie odrzucaj. Należy zezwolić sobie emocjonalny ból, dobra wiadomość jednak to taka, że choćby był bardzo silny, z czasem zelżeje.

Zajmij się czymś

Po pierwszym wzburzeniu warto zająć się czymś, co daje saytsfakcję i sprawia radość. Poświęć trochę czasu na , wyjście do restauracji lub kina, oddanie się swojemu hobby, czy . To pozwoli przestać się koncentrować na porażce czy smutnym doświadczeniu.

Zmień perspektywę

Ten punkt wiąże się nieco z poprzednim - warto się świadomie nieco rozkojarzyć, a jednocześnie nie uciekać od problemu. Upływ czasu i różne zajęcia spawią, że nabierze się dystansu to całej sprawy i będzie można ją jeszcze raz, mniej emocjonalnie, a bardziej racjonalnie ocenić i... iść dalej.

Unikaj porównań

Kryteria porównań życiowych osiągnięć, w stylu: wysokość zarobków czy , ilość dobrze wychowanych dzieci, wartość posiadanego samochodu, itd. itp., nie są obiektywne. To, że jest się w tym, a nie innym miejscu, wynika z wielu czynników i własnych wyborów, i różnych życiowych kolei, więc nie da się więc łatwo ocenić sukcesów i porażek, stąd nie ma sensu robienia takich zestawień z osiągnięciami innych ludzi.

Co więcej, mamy tendencję do porównywania się do tych, którym wiedzie się w różnych dziedzinach lepiej, a nie gorzej, co sprawia, że czujemy się jeszcze mniej dowartościowani i zadowoleni z własnych osiągnięć.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Pola Nadziei
  • Umierać po ludzku
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy