Strona głównaStyl życiaKolejna kandydatka do rekordu długowieczności. Twierdzi, że ma 127 lat

Kolejna kandydatka do rekordu długowieczności. Twierdzi, że ma 127 lat

Ali Mihan, mieszkanka powiatu Shule w północno-zachodnich Chinach, twierdzi, że jest najstarszą osoba na świecie. Deklaruje, że ma aż 127 lat.
Kolejna kandydatka do rekordu długowieczności. Twierdzi, że ma 127 lat [fot. xjdail.com] Pani Mihan jest przedstawicielką Ujgurów, ludu tureckiego stanowiącego mniejszość etniczną w Chinach. Kobieta mówi, że liczy sobie 127 lat. Jej wiek nie został jeszcze zweryfikowany przez międzynarodowe organizacje.

Pani Mihan urodził się w Shule 25 czerwca 1886 roku, kiedy Chiny były jeszcze pod panowaniem cesarza Qing Guangxu. Kobieta uważa, że swoją zawdzięcza nawykowi picia zimnej wody i otwartej osobowości.

Staruszka mówi, że pomimo tak sędziwego wiek, ciągle uwielbia śpiewać, robić i odwiedzać przyjaciół oraz krewnych.

Nidawno Carmelo Flores Laura z Boliwii ogłosił, że powinien być uznany za najstarszego człowieka na świecie, ponieważ ma 123 lata. Wiek mężczyzny nie został jeszcze potwierdzony.

Najdłużej żyjącym człowiekiem (o potwierdzonej metryce) była Francuzka Jeanne Calment (1875-1997), która przeżyła 122 lata i 164 dni.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

 • 11:50:17, 21-08-2013 Baca223

  Chciałbym tak długo żyć i być sprawnym umysłowo i fizycznie.
  Niestety to nie możliwe tak długo żyć bo człowiek po 90 latach staje się roślinką.
 • 12:46:47, 21-08-2013 martok

  Cytat:
  Baca223
  człowiek po 90 latach staje się roślinką.
  Nic podobnego. Na tym forum podawano wiele przykładów ludzi po dziewięćdziesiątce, którzy nadal pracują zawodowo. A może przekona Cię informacja, że w USA istnieje rozbudowany system turniejów tenisowych (specjalny tour z publicznością, rankingiem i nagrodami), w którym można zacząć grać dopiero po ukończeniu 90 lat!
  *
 • 10:01:22, 22-08-2013 Baca223

  Zgadzam się jakiś tam mały procent ludzi dotrzymuje sprawności fizycznej i umysłowej a pozostała reszta jest w domach opieki i na utrzymaniu swoich bliskich.
 • 10:33:50, 22-08-2013 martok

  Cóż - niestety - faktycznie nie jesteśmy nieśmiertelni. A w domach opieki i na utrzymaniu bliskich jest też coraz więcej ludzi o wiele młodszych, w tym całkiem młodych, a nawet dzieci. Niepełnosprawność - fizyczna lub umysłowa - dotyka osób w różnym wieku. I odwrotnie - wielu starych ludzi radzi sobie całkiem dobrze aż do śmierci. Choć oczywiście sporo jest też w domach opieki (których jest w Polsce prawie dwa tysiące), ale chyba nie ma w tym nic złego, bo stan tych domów bardzo się poprawił i nadal się poprawia. Osobiście zapoznałem się z kilkudziesięcioma pensjonatami dla emerytów i niektórzy ich mieszkańcy mówili mi, że czują się w nich jak na nieustających wczasach. Przykutych do łóżek i całkowicie zależnych od opieki personelu jest niewielu.
  *
  ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Pola Nadziei
 • Akademia Pełni Życia
 • Kosciol.pl
 • Kobiety.net.pl
 • Oferty pracy