Strona głównaStyl życiaNiezwykłe zastosowania lakieru do paznokci. 8 przydatnych podpowiedzi

Niezwykłe zastosowania lakieru do paznokci. 8 przydatnych podpowiedzi

Lakier do paznokci stanowi jeden z podstawowych elementów wyposażenia kosmetyczki wielu kobiet. Może służyć jednak nie tylko jako dopełnienie makijażu, a więc i całego wizerunku, ale i przydać się w wielu innych sytuacjach.
Niezwykłe zastosowania lakieru do paznokci. 8 przydatnych podpowiedzi [© andersphoto - Fotolia.com] Sposób na „oczko" w rajstopach

Chyba każdej kobiecie zdarzyło się „oczko" w rajstopach lub pończochach, ale jest na to szybki sposób - wystarczy nieco lakieru do paznokci na obu jego końcach, by powstrzymać dalsze niszczenie rajstop.

Znakowanie kluczy

Potrzebujemy wielu kluczy - do drzwi do klatki w bloku, drzwi do mieszkania, komórki lokatorskiej, etc. Jeśli nie ma nakładek, trudno ropoznać, który jest który, ale niewielkie zaznaczenie trwale ułatwi znajdowanie odpowiedniego klucza.

Metoda na niegubienie guzików

Już nie zgubisz guzika. Jeśli zauważasz, że się obluzowuje, zastosuj nieco bezbarwnego lakieru na strzępiącą się nitkę.

Zaznaczanie odpowiedniej temepratury wody

Jeśli podczas każdego prysznica starasz się odnaleźć dokładny zakres odkręcenia kurka, w którym woda ma odpowiednią temperaturę, spróbuj zaznaczyć je lakierem - szybciej uzyskasz oczekiwany efekt.

Ochrona

Jeśli twoja skóra reguje na kontakt z niklowanymi przedmiotami, a chcesz założyć ubrania, które mają niklowane guziki, pokryj je bezbarwnym lakierem. Dzięki temu unikniesz efektów kontaktu niklu ze skórą.

Zaklejanie kopert

Jeśli nie masz pod ręką kleju, nie śliń brzegów koperty, do jej zaklejenia świetnie nadaje się lakier, trwałe łączy papier i nie jest możliwe otworzenie koperty nad parą bez jej uszkodzenia...

Ochrona przed zardzewianiem

Różne elementy armatury, np. śruby przy sedesie, mogą rdzewieć wraz z upływem czasu - pomalowanie ich bezbarwnym lakierem zapobiegnie temu procesowi. Powstrzyma też poluzowywanie się śrub.

Odświeżanie butów

Jeśli chcesz przydać butom dawny wygląd, użyj lakieru, by zatuszować rysy czy inne znaki zużycia. To nie wszystko - można też użyć lakieru do namalowania wzorów na butach nadając im zupełnie nowy wygląd.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • EWST.pl
  • Pola Nadziei
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X