Strona głównaStyl życiaNoworoczny kac - jak mu zapobiec

Noworoczny kac - jak mu zapobiec

Sylwester nieodłącznie wiąże się ze wznoszeniem toastów. W efekcie dość łatwo stracić rachubę zaserwowanych drinków i rano cierpieć z powodu kaca. Oto kilka ważnych informacji na temat tego, jak raczyć się napojami wyskokowymi, by kolejnego dnia nie doświadczać z ich powodu bólu głowy.
Noworoczny kac - jak mu zapobiec [© Gina Sanders - Fotolia.com] Przede wszystkim ważny jest rodzaj serwowanych sobie trunków. Niektóre cechują mniejszą ilością toksyn uwalnianych podczas . Relatywnie mało tworzą ich wódka, gin, tequila, whisky i inne napoje alkoholowe bez dodatku cukru. Nieco poważniejsze efekty toksyczne wywołują wytrawne wino i szampan. Najcięższe pod tym względem zaś są: , piwo, a także kolorowe, słodzone napoje alkoholowe.

Eksperci polecają, by przed każdym drinkiem zażyć 500 mg witaminy C i N-acetylocysteiny, które powstrzymują gwałtowny wzrost poziomu aldehydów po spożyciu , które z kolei stanowią najbardziej toksyczne i niszczące organizm związki, m. in. odpowiadają za przyspieszenie rozwoju .

Można też liczyć na osłabienie objawów kaca, jeśli zażyje się witaminę B1 lub kwas liponowy, a jeszcze lepiej - glutation, bo to jego zaczyna brakować, gdy obficie spożywamy napoje alkoholowe.

Jeśli chodzi o proces metabolizowania, w wątrobie alkohol jest zmieniany w aldehyd octowy, a ostatecznie rozpada się na dwutlenek węgla i wodę. Jednakże nadmiar napojów wyskokowych ma wpływ na poziom cukru we krwi - może znacznie obniżać ilość glukozy w krwioobiegu. Szczególnie ostrożne więc z ilością trunków powinny być osoby chore na .

Przeczytaj także


Ból, bóle głowy - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Na bóle głowy skarży się aż 70 procent Polaków. Dolegliwości te mogą być spowodowane przez szereg przyczyn - fizycznych, chemicznych, psychicznych, bakteriologicznych, neurologicznych. Ich zidentyfikowanie jest jednak bardzo istotne ze względu na podjęcie odpowiedniego leczenia. czytaj dalej »


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Kobiety.net.pl
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy