Strona głównaStyl życiaPora posiłków ma znaczenie - o której jeść, by schudnąć

Pora posiłków ma znaczenie - o której jeść, by schudnąć

Dla skuteczności procesu odchudzania znaczenie ma nie tylko to, co się je, ale i kiedy spożywa się posiłki. Nowe badania dostarczają kolejnych informacji dotyczących najodpowiedniejszych pór jedzenia.
Pora posiłków ma znaczenie - o której jeść, by schudnąć [Fot. tatomm - Fotolia.com]
Jak wynika z badań, które opublikowano w Journal of Nutritional Sciences, pory posiłków mogą istotnie wpływać ją na , czy skład ciała.

Uczeni z University of Surrey przeprowadzili 10-tygodniowe badania, z których wynika, że proces nie pozostaje niezależny od godzin, w których je się posiłki. Uczestnicy testów zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna miała o 90 minut opóźnić śnaidanie i o tyle samo przyspieszyć , członkowie pozostałej grupy zaś jedli bez żadnych zmian. Badani oddali też krew do analiz, prowadzili dziennik diety oraz wypełnili dokładne kwestionariusze tuż po skończeniu testów.

Okazało się, że osoby, które zmieniły godziny jedzenia, straciły na wadze o pięćdziesiąt procent tkanki tłuszczowej więcej niż grupa kontrolna. Co ciekawe, chociaż nie było żadnych narzuconych ograniczeń co do wielkości posiłków, uczestnicy serwujący sobie posiłki o innych niż zwykle porach jedli mniej. Co ciekawe, większość badanych z tej grupy stwierdziła też, że jadła mniej ze względu na to, że po prostu odczuwała mniejszy .

Autorzy wskazują, że już drobne zmiany w sposobie odżywiania się okazują się mieć widoczne efekty. Dietetycy uważają, że uzyskane wyniki są zgodne z tymi otrzymywanymi w efekcie stosowania (intermittent fasting), ponieważ takie postępowanie jest właśnie quasi postem - wydłuża się czas bez jedzenia i organizm przyzwyczaja się do pewnego poziomu odczuwania głodu.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Kobiety.net.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy