Strona głównaStyl życiaSeks nie jest domeną młodych - seniorzy chętnie uprawiają miłość fizyczną

Seks nie jest domeną młodych - seniorzy chętnie uprawiają miłość fizyczną

Jak wynika z ankiet przeprowadzonych pod nadzorem University of Michigan, wbrew stereotypom, seniorzy są dość aktywni seksualnie.
Seks nie jest domeną młodych - seniorzy chętnie uprawiają miłość fizyczną [Fot. Photographee.eu - Fotolia.com]
Badania wykazały, że 40 proc. osób w wieku 65-80 lat jest . Znaczna większość, bo dwie trzecie respondentów, miało partnera życiowego i romantyczna relacja miała dla nich bardzo duże znaczenie.

To kolejne badania, które dowiodły, że osoby dojrzałe i starsze nie tracą zainteresowanie seksem. Około 2/3 uczestników przyznało, że jest zainteresowanych seksem i ma on istotne znaczenie dla . Co ciekawe, seniorzy deklarowali, że dość często myśleli o seksie nawet jeśli rzadko mieli okazję go uprawiać.

Prawdą jest jednak, że im bardziej sędziwy wiek, tym mniejsze prawdopodobieństwo aktywnego życia intymnego. Podczas gdy około jedna trzecia respondentów przed siedemdziesiatką była bardzo , to samo można powiedzieć jedynie o 19 procentach ludzi przed osiemdziesiątymi urodzinami.

Jak podkreślają autorzy badań, osłabienie skupiania uwagi na nie wynika z wieku samego w sobie, ale zwykle jest efektem coraz bardziej pogarszającego się stanu zdrowia. Samopoczucie okazuje się naistotniejszym wskaźnikiem poziomu zainteresowania miłością fizyczną i częstotliwosci jej uprawiania.

Ustalono też, że tylko 18 proc. mężczyzn i 3 proc. kobiet stosuje jakieś leki lub suplementy, które poprawiają jakość życia intymnego. Jednocześnie zaledwie 17 proc. ludzi starszych rozmawiało kiedykolwiek ze swoim lekarzem na temat zdrowia seksualnego. Badani przyznawali, że podjęcie tego tematu z lekarzem czy farmaceutą jest dla nich niekomfortowe i wstydliwe.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

  • 17:34:19, 21-07-2018 ~gość: 94.254.250.xxx

    seks jest przecież dla każdego warto tylko pamiętać o zabezpieczeniu, jeśli jest szansa zajścia w ciążę. najlepiej sprawdzają się naturalne metody.
  • 12:29:31, 16-08-2018 Faldony

    Może i jest dla wszystkich ale w pewnym wieku niektórym odbija. Mój teść ostatnio sie dziwnie zachowywał, myśleliśmy ze to po prostu wiek, aż przypadkiem znaleźliśmy na komputerze strony na jakie wchodził :O https://refform.pl/pl/ Jak to wyjaśnić?? Czy po 40latach małżeństwa coś mu sie zmieniło?? Nie wiemy nawet jak zacząć rozmowę

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć