Strona głównaStyl życiaŚwiatowy Dzień Uchodźcy 2017

Światowy Dzień Uchodźcy 2017

Liczba osób, które z powodu wojen i prześladowań musiały opuścić swój dom, bije wszelkie rekordy. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Uchodźcy.
Światowy Dzień Uchodźcy 2017 [© llanosgil - Fotolia.com] Światowy Dzień Uchodźcy to coroczne święto obchodzone na świecie 20 czerwca, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 4 grudnia 2000 roku. Upamiętnia odwagę i siłę uchodźców na całym świecie.

Blisko 65 milionów ludzi musiało opuścić swoje miejsca zamieszkania z powodu wojny lub prześladowań. 70 procent z nich to kobiety i dzieci. 50 procent dzieci w wieku szkolnym nie kontynuuje edukacji. Tylko z powodu w Syrii kraj opuściło 12 milionów osób - wynika z danych Human Rights Watch.

- Obchodzony 20 czerwca Światowy Dzień Uchodźcy jest dobrą okazją do tego, by zwracać uwagę na , który znajduje się wśród nas z powodu złych, a nieraz i tragicznych warunków w kraju, z którego uciekł – podkreśla bp Krzysztof Zadarko, przewodniczący Rady KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek.

Z okazji Światowego Dnia Uchodźcy Przedstawicielstwo UNHCR w Polsce przygotowało polską wersję spotu w którym Cate Blanchett, Keira Knightley, Juliet Stevenson, Peter Capaldi, Stanley Tucci, Chiwetel Ejiofor, Kit Harington, Douglas Booth, Jesse Eisenberg oraz Neil Gaiman recytują poemat Jenifer Toksvig "What They Took With Them" (Co ze sobą zabrali).
W tym roku święto zostało uczczone także przez wielu internatów za pomocą hashtagu #WorldRefugeeDay (w Polsce także #dzieńUchodźcy).

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Aktywni 50+
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy