Strona głównaStyl życiaTo jedzenie pomaga spalać tłuszcz

To jedzenie pomaga spalać tłuszcz

Tkanka tłuszczowa pełni wiele ważnych funkcji w naszym organizmie, ale jej nadmiar jest bardzo szkodliwy. Obecnie zaś dużym problemem okazuje się niewłaściwa dieta i brak aktywności fizycznej, które skutkują nadwagą i zbyt dużą ilością tłuszczu. Aby ją zmniejszyć, warto sięgnąć po określone produkty, które pomoga spalić nadwyżkę tkanki tłuszczowej.
To jedzenie pomaga spalać tłuszcz [Fot. alex9500 - Fotolia.com]

Jaja

Zawierają duże ilości białka, ale nie są bardzo kaloryczne, jedno przydaje zaledwie około 80 kalorii. Pomagają szybko zyskać uczucie sytości i pomagają zmniejszyć tkankę tłuszczową. Z badań wynika, że osoby, które jedzą na śniadanie, skutecznie zmniejszają swoją wagę i spalają więcej tłuszczu niż pozostali.

Tłuste ryby

Wbrew nazwie - wcale nie stanowią zagrożenia dla naszej wagi, wszystko zalezy bowiem od rodzaju tłuszczu, jakiego dostarczamy naszemu organizmowi. takie, jak łosoś, makrela, tuńczyk, sardela lub sardynki, są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, szczególnie obfitują w DHA i EPA, rodzaje tych kwasów o wysokiej zdolności spalania tłuszczu.

Migdały

Również dostarczają duże ilości białka i mogą zintensyfikowac spalanie tłuszczu. Dołączenie migdałów do jadłospisu pozwala obniżyć poziom tzw. „złego" , poprawić profil lipidowy i spalić tłuszcz w obrębie brzucha. Aby zyskać takie korzyści, warto codziennie jeść dużą garść tych .

Zielona herbata

Jest bardzo bogata w przeciwutleniacze, które zmniejszają uszkodzenia oksydacyjne powstające podczas różnych procesów w organizmie. W znajduje się m. in. Herbata jest również doskonałym źródłem polifenolu o nazwie galusan epigalokatechiny (EGCG), który - jak ustalono w badaniach na zwierzętach - zmniejsza wchłanianie tłuszczu, zwiększa tłuszczów i skutkuje obniżeniem tkanki tłuszczowej.

Nabiał

Produkty mleczne pomagają zintensyfikować zdolność metabolizowania tłuszczu. Testy pokazały, że dieta wysokobiałkowa jest bardzo efektywna w odchudzaniu i szczególnie pomaga pozbyć się tłuszczu z okolic talii. Dietetycy zalecają, by wybierać sery, jogurty oraz o obniżonej zawartości tłuszczu.

Ostra papryka

Znajduje się w niej , substancja, która zwiększa metabolizm i przyspiesza spalanie tłuszczu. Związek aktywizuje enzymy metabolizujące tłuszcze, a to wzmaga odchudzanie. Zwiększa naturalną aktywność organizmu w spalaniu tłuszczu dzięki przekształcaniu energii, tj. uwalnianiu jej w postaci ciepła.

Przeczytaj także


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • eGospodarka.pl
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy