Strona głównaStyl życiaTysiące ofiar trzęsienia ziemi na Haiti - UNICEF Polska apeluje o pomoc dla dzieci!

Tysiące ofiar trzęsienia ziemi na Haiti - UNICEF Polska apeluje o pomoc dla dzieci!

We wtorek, 12 stycznia około godziny 17:00 (czasu miejscowego) wybrzeże Haiti dotknęło największe od 200 lat trzęsienie ziemi. Epicentrum wstrząsów zlokalizowane było w pobliżu stolicy kraju - Port-au-Prince. Tysiące ludzi jest nadal pod gruzami, wśród ofiar większość to dzieci. UNICEF jest na miejscu i już rozpoczął akcję ratunkową.
Pomimo ogromnych zniszczeń, jakie dotknęły biuro UNICEF w Port-au-Prince, organizacja gotowa jest nieść natychmiastową pomoc ofiarom dzisiejszego trzęsienia ziemi. We współpracy z innymi agendami ONZ UNICEF zapewni dostęp do czystej wody, urządzeń sanitarnych i podstawowej opieki zdrowotnej. Ponadto UNICEF mobilizuje środki i siły, by zapewnić najmłodszym ochronę przed przemocą.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami pracę w Polskim Komitecie Narodowym UNICEF rozpoczął sztab kryzysowy, który na bieżąco monitoruje sytuację na Haiti. 13 stycznia UNICEF Polska podjął decyzję o przekazaniu pierwszych 100 tysięcy złotych na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti. Organizacja zwróciła się w trybie pilnym do MSWiA z wnioskiem o otwarcie zbiórki publicznej. Datki można już wpłacać na stronie internetowej www.unicef.pl (sekcja „Wpłaty online").

Sytuacja kobiet i dzieci na Haiti już przed trzęsieniem ziemi była bardzo trudna. Haiti to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie, często nawiedzany przez katastrofy naturalne, który nadal zmaga się ze skutkami wielu lat przemocy, niestabilności i braku bezpieczeństwa. Dostęp do podstawowych usług jest bardzo ograniczony, a im biedniejsze dziecko, tym mniej jego praw jest respektowanych. Wciąż zbyt wiele dzieci i kobiet na Haiti każdego dnia musi walczyć o zapewnie podstawowych potrzeb takich jak wyżywienie, czysta woda, edukacja i ochrona przed przemocą. Haiti to także jeden z najgęściej zaludnionych krajów na świecie, co przyczynia się do szybkiego rozprzestrzeniania się chorób i epidemii.

Więcej informacji na .

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • eGospodarka.pl
  • Pola Nadziei
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy