Strona głównaStyl życiaWspółczesne niewolnictwo - 30 milionów ludzi na świecie nie cieszy się wolnością

Współczesne niewolnictwo - 30 milionów ludzi na świecie nie cieszy się wolnością

Prawie 30 milionów ludzi na całym świecie żyje w niewoli. Wielu z nich - kobiety, mężczyźni i dzieci - są ofiarami nielegalnego handlu ludźmi, wykorzystywania seksualnego i stanowią zniewoloną niewykwalifikowaną siłę roboczą.
Współczesne niewolnictwo - 30 milionów ludzi na świecie nie cieszy się wolnością [© Rafael Ben-Ari - Fotolia.com] Walcząca z niewolnictwem Walk Free Foundation sporządziła ranking 162 krajów biorąc pod uwagę liczbę ludzi żyjących w niewoli, ryzyko zniewolenia i siłę reakcji rządu w walce z tym problemem.

Okazało się, że w dziesięciu krajach żyje 76 proc. z 29,8 milionów współczesnych niewolników, są to: Indie, , Pakistan, Nigeria, Etiopia, Rosja, Tajlandia, Demokratyczna Republika Konga, Birma i Bangladesz.

Współczesne niewolnictwo zostało zdefiniowane jako handel ludźmi, praca przymusowa oraz takie praktyki, jak: więzienie za długi, przymusowe małżeństwa oraz sprzedaż i wykorzystywanie dzieci.

Jak wynika z raportu, Mauretania w Afryce Zachodniej odznacza się proporcjonalnie najwyższą liczbą niewolników, żyje tam 160 tysięcy zniewolonych ludzi, a krajowa populacja wynosi 3,8 mln. Dzieje się tak z powodu kulturowo usankcjonowanych form niewolnictwa i wysokiego poziomu małżeństwa dzieci.

Najwyższe liczby bezwzględne to 14 milionów zniewolonych ludzi w Indiach i 3 miliony w Chinach. Głównym aspektem tego problemu w Indiach jest zniewolenie tamtejszych obywateli w szczególności poprzez więzienie za długi i niewolniczą .

Najniżej w niechlubnym rankingu znalazły się: Islandia, Irlandia i Wielka Brytania, ale i te kraje nie są wolne od problemu niewolnictwa. Na tym obszarze ofiarami są zwykle przybysze z Afryki, Azji i Europy Wschodniej zmuszani do niskopłatnej pracy w rolnictwie, budownictwie, restauracjach, a także w branży erotycznej.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć