Strona głównaStyl życiaBezpieczna podróż

Bezpieczna podróż

Niezależnie od tego, czy poruszasz się po dobrze Ci znanym, rodzinnym miesicie, czy jesteś w podroży korzystnie z komunikacji publicznej jest często mniej stresujące i tańsze niż podróżowanie własnym samochodem lub taksówką.
Bezpieczna podróż [© arway - Fotolia.com] Jednak starsi ludzie, którzy są bardziej narażeni na kontuzje i mają problemy z zachowaniem równowagi powinni:

- Zwracać uwagę na podłoże, po, którym stąpają wsiadają i wysiadając. Śliska lub nierówna nawierzchnia może być powodem skręcenia kostki, lub innej kontuzji.

- Kupując bilet u kierowcy i oczekując na wydanie reszty korzystać z uchwytów i poręczy, gdyż podczas jazdy łatwo stracić równowagę.

- Wysiadając z metra lub pociągu, pamiętać o odległości jak dzieli wagon i brzeg peronu.

- Jadąc taksówką zawsze zapinać pasy.

Podróżując komunikacją miejską trzeba być uważnym i czujnym, lepiej nie brać ze sobą zbyt wielu bagaży. Jeśli autobus, tramwaj, czy merto są bardzo zatłoczone rozsądniej jest poczekać na kolejny kurs, nie wpychać się do środka. Palując podróż warto uwzględnić różne trudności (np. złą pogodne) i nieć trochę czasu w zapasie.

Podróżując po zmroku powinno się zakładać jaskrowe ubrania, lub zadbać o flourescenycjny element stroju, dzięki temu będzie się lepiej widocznym na drodze.

Zachowując zdrowy rozsądek i stosując się do powyższych wskazówek można z powodzeniem korzystać z komunikacji miejskiej w każdym wieku.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • eGospodarka.pl
  • Kosciol.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy