Strona głównaStyl życiaCzym nie należy karmić psa?

Czym nie należy karmić psa?

Ukochanego pupila często traktuje się jak członka rodziny, łącznie z serwowaniem mu podobnej diety. Tymczasem niektóre produkty, nierzadko podawane psom bezwiednie, bardzo im szkodzą.
Lista świadomych i nieświadomych dietetycznych przewinień wobec czworonożnych przyjaciół jest dość długa, warto więc zapoznać się z tym, co może zaszkodzić ulubieńcom.

Cebula, czosnek szczypiorek

Nie ważne czy w postaci świeżej, gotowanej czy suszonej, produkty tego rodzaju mogą zniszczyć czerwone krwinki u psa, co prowadzi do niedokrwistości. Okazjonalnie mała dawka nie powinna zaszkodzić, ale duża ilość podana jednorazowo lub mniejsza serwowana regularnie nierzadko powoduje zatrucie. Objawy niedokrwistości obejmują osłabienie, wymioty, zmniejszone zainteresowanie żywnością, otępienie i duszności.

Awokado

Owoc zawiera substancję o nazwie persin, na którą ludzie nie są uczuleni, jednakże jej większe ilości mogą być toksyczne dla psów. Jeśli więc uprawiasz w domu drzewko , zadbaj, by pies nie mógł się do niego dostać. Persin jest w liściach, nasionach i korze, a także w owocach.

Cukier

Zbyt duża jego ilość negatywnie oddziałuje także na zwierzęta prowadząc do ich , problemów z zębami oraz cukrzycy.
© katamount - Fotolia.com
 
Strony : 1 2 3

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

 • 23:47:37, 22-03-2014 smiling

  nie jest tak do końca o tym co najważniejsze nic nie jest napisane a chodzi o czekoladę - moja sunia lubi gorzką aż się do niej częsie a ja muszę chować bo czekolada jest dla psa zabójcza a owoce moje poszczególne psy jadły jak były młode czyli jabłko przede wszystkim ,banana i oczywiście śliwki a dojrzałe mirabelki szczególnie - jak były starsze ciężko namówić było na jakiekolwiek owoce . Luna do tej pory lubi orzechy włoskie
  ... zobacz więcej
 • 13:22:42, 27-03-2014 ewa1953

  Jako wieloletnia posiadaczka psów pozwolę sobie :
  zwrócić uwagę na tytuł artykułu "Czym nie należy karmić "!!
  Zgadzam sie z zawartymi zaleceniami ale ......
  Np moje psy uwielbialy mleko /zwłaszcza kozie/ aktualny też chetnie pije.Nigdy nie zauważyłam jakiś negatywnych reakcji !!! ztym ,że mleko jest traktowane jak "przekąska" a nie posiłek !!! podobne obserwacje odnośnie kawy,kakao i słodyczy.
  W artykule zabrakło mi bardzo waznych zakazów tzn niepodajemy mocno przyprawionych potraw /resztek z obiadu/,unikamy nawet małych ilości wędlin z względu na ogromną zawartośc różnych "ulepszaczy".konerwantów itp.Nawet w ukochanych parówkach jest sporo świństa.
  ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć